Skocz do zawartości

Subaru BRZ [ZC] (MY13=>MY21)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Też miałem w planach ale w sumie jak zacząłem jeździć to zawsze tam wrzucam komórkę i jakąś wodę, no i często ładowarkę podłączam. A sam brak podłokietnika jakoś nie przeszkadza mi nawet w dłuższych trasach.
 

 

Panowie podłokietniczek super sprawa. Do jazdy po hajłeju sprawdza się bardzo. Można tylko lewą rączką trzymac kierę ...  :D , a druga sobie odpoczywa. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś wątpił, że BRZ wyglądem deklasuje kilkukrotnie droższe samochody - wczorajsza reakcja uroczej blond Pani w równie urokliwym BMW i8 na widok Subaru wyglądała mniejwięcej tak:  :thumbup: .

 

--

 

Na gt86klub padł pomysł spotu z pojeżdżawką na nowym Torze Łódź ( http://www.tor-lodz.pl/ ), wstępny termin Sierpień. Dla zainteresowanych: http://www.gt86klub.pl/viewtopic.php?f=17&p=1401#p1401   ( trzeba mieć konto aby zobaczyć).

Edytowane przez piotrr_
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś wątpił, że BRZ wyglądem deklasuje kilkukrotnie droższe samochody - wczorajsza reakcja uroczej blond Pani w równie urokliwym BMW i8 na widok Subaru wyglądała mniejwięcej tak:   .

 

A to na pewno było auto na naszych rejestracjach? Polacy raczej mało wylewni są... 

 

Bardzo ładnie ilustruje to ta scena , trzeba przewinąć do 59 sek.

 

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To proste. Zamiast siedzieć przed kompem i pisać po forach to upalają 

 

Ano jeżdżą.  Dzisiaj mi auto deszcz zmoczył. Aaaaaaaaaaj.

 

Na pociechę podkreśle , że fabryczne zabezpieczenie jest dobre, bo woda bardzo ładnie kropelkowała na masce i innych elementach.

 

Pozdrawiam

 

Sebastian

 

ps. 550 km już za mną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w watku plejadowym jeszcze nie widze ZADNYCH zgloszonych BRZow? :) Z tego co slyszalem ma byc kupa zabawy, szczegolnie w tym roku! Zglaszac sie, zglaszac! :)

Ciebie też jakoś nie widzę na liście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zacząłem się przymierzać do zakupu do miał być biały BRZ. Tyle, że oferta używanych subaru z automatem mizerna co skłoniło mnie to przyjrzenia się Toyocie. I im mocniej się przyglądałem tym bardziej doszedłem do wniosku że Toyota będzie dla mnie lepszym wyborem.

Ma ładniejsze wnętrze, radio z nawi i nawet podłokietnik na tunelu środkowym  :)

A niuanse zawieszenia powodujące że BRZ wykręca lepsze czasy na torze - a ile razy ja na ten tor pojadę? Poza tym automat i tak jest wolniejszy niż manual.

I tak skończyło się na czarnym Gutku.

Wracałem z Niemiec na kołach to nakręciłem już prawie 1200. Pierwsze kilometry z automatem nie zachwyciły, mieszał tymi biegami jak wściekły, każde odpuszczenie gazu i wpada wyższy bieg silnik poniżej 2 tys obrotów, każde wciśnięcie to redukcja i tak w kółko.

Na autostradzie przy włączonym tempomacie to samo, jak droga trochę pod górę to redukcja na czwórkę, jak po płaskim to wrzucał szóstkę.

Po stu kilometrach się wkurzyłem i przełączyłem na tryb manualny i od razu inna jazda,  zabawa łopatkami i wreszcie jadę na tym biegu na którym chcę. W Polsce na normalnych drogach świetnie się za to sprawdził automat w trybie sport. Skrzynia trzyma generalnie wyższe obroty, przy ostrzejszym hamowaniu redukuje bieg tak że silnik ma ok 4 tys obrotów, mamy więc hamowanie silnikiem i dobrego kopa jak skończymy hamować i wciśniemy gaz. Banan na twarzy.

Wszyscy piszą że jak BRZ to tylko z manualem - ja wbrew tym opiniom zdecydowałem się na automat i wszystkim niezdecydowanym mogę polecić ten zestaw. Po drodze na autobahnie były dwa wypadki i korki - jak 40 minut musiałem pełzać w korku to moja miłość do automatu wzrosła gwałtownie, szczególnie że sprzęgło w manualu jest delikatnie mówiąc specyficzne.

Tak przy okazji - jak oceniacie felgi? Mnie się podobają i są to 17  :)

 

post-18784-0-73690400-1460205571_thumb.jpgpost-18784-0-20849300-1460205584_thumb.jpg

Edytowane przez Jaca68
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ładniejsze wnętrze, radio z nawi i nawet podłokietnik na tunelu środkowym 

 

 

Oj mylisz się Kolego  ;)  Subaru ma ładniejszą kierownicę. Zazdroszczę lustereczka bez ramki , ale to wszystko da się naprawić.

 

 

 

jak po płaskim to wrzucał szóstkę.

 

Jak na razie to najbardziej denerwuje mnie ciągle migająca strzałka "wrzuć wyższy bieg". Chyba to wreszcie wyłączę. 6 przy 80km/h. :biglol:

 

 

 

Wszyscy piszą że jak BRZ to tylko z manualem

 

:thumbup:

 

 

 

Tak przy okazji - jak oceniacie felgi? Mnie się podobają i są to 17 

 

Fajne. Ale. Moim zdaniem koła stock -> koła stock + gleba -> aftermarketowe felgi -> aftermarketowe felgi + gleba. Do kompletu odpowiednie ET lub pierscionki.

 

Fajna fura.

 

Pozdrawiam

 

Seb

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie z podłokietnikami, nie przeszkadzają Wam one na wysokość?

 

Absolutnie żadnego problemu. Mam 175 cm 75 kg i nic mi nie przeszkadza. Zaje... fajny mod i każdemu polecam dorwać podłokietniczek gdzies w necie, ze szrotu , zamiennik ze stanów, lub ew. oryginal z Toyoty. Ja go kupiłem jeszcze długo przed kupnem auta bo z góry wiedziałem że będzie potrzebny. Zamontowałem go po kilku dniach posiadania auta i już wiem , że zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...