Skocz do zawartości

Subaru BRZ [ZC] (MY13=>MY21)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Pikne to ;)

 

Do dzisiaj musimy zdecydować się co dalej z SJSem, ponieważ mam dać znać Irkowi czy bierzemy termin 8 kwietnia czy nie. Bardzo proszę o ostateczne decyzje.

Jest więcej niż 5 osób? Szczerze przy takiej ilości się nie opłaca bo wchodzimy w koszt jak indywidualne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile ubezpieczacie swoje BRZdące? Może być info na Priv.

Ja dotychczas w Allianz (dłuższa współpraca w rodzinie) poprzez salon, ubezpieczenie pakietowe od dealera ze stawką 2.6%. Dzisiaj mnie Pani ponformowała, że akurat ten model Subaru został wycofany z promocji i stawka wzrosła do 4coś %, co skutkuje tym, że miałbym płacić prawie dwa razy tyle co dotychczas, a wartość samochodu spadła od pierwszego ubezpieczenia już ze 30k.  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile ubezpieczacie swoje BRZdące? Może być info na Priv.

Ja dotychczas w Allianz (dłuższa współpraca w rodzinie) poprzez salon, ubezpieczenie pakietowe od dealera ze stawką 2.6%. Dzisiaj mnie Pani ponformowała, że akurat ten model Subaru został wycofany z promocji i stawka wzrosła do 4coś %, co skutkuje tym, że miałbym płacić prawie dwa razy tyle co dotychczas, a wartość samochodu spadła od pierwszego ubezpieczenia już ze 30k. :rolleyes:

Salonowy alianz, odnawiałem w listopadzie i zdecydowanie była stara stawka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

pewnie niektórzy już wiedzą przed samymi świętami kupiłem swoje długo wyczekiwane Subaru BRZ w kolorze CWP. Przed dwa dni udało mi się przejechać około 150 km :biglol: . Dzisiaj nawet zabrałem na przejażdżkę swoją lepszą połowę i powiem Wam , że wcale nie wybrzydzała. Na tylne siedzenie powędrował mój siedmioletni syn, który trochę ponarzekał ale w Legacy miał trochę więcej miejsca więc przymknąłem oko. Na razie ja i auto próbujemy się dopasować, i traktuje je delikatnie. Maksymalna prędkość to 120km/h :biglol: . Na razie jeszcze za mało przejechałem aby wypowiadać się o właściwościach jezdnych czy osiągach ale z kilkoma wrażeniami mogę się podzielić.

 

Otóż jak na razie najbardziej zaskoczył mnie …. sprzęt audio. I to na plus. To gra lepiej niż moje w moim Legacy z wzmaniaczem, wygłuszeniem i aftermarketowymi głośnikami. Przynajmniej takie są moje subiektywne odczucia. Dynamika, bas … wg mnie nie wymaga wymiany na nic innego. Jedyne co to muzyka puszczona z iphona jakby trzeszczy. Nie przeszkadza mi to bo na codzień i tak nie słucham mp3.

 

Kolejna sprawa. Sprzęgło. Chodzi o wiele lżej niż w moim Legacy. Różnica kolosalna.

 

Jak wspomniałem na razie najwyższa prędkość to ok. 120km/h. Czy samochód jest głośny? Najbardziej daje we znaki odgłos kół. Może ze względu na panujące jeszcze niskie temperatury, opony są głośne. Albo po prostu tak jest i tyle. Myśle że stosunkowo niewielkim nakładem pracy udało by się ograniczyć te dzwięki. Silnika nie słychać. W zasadzie na razie nie widzę potrzeby zamykania sound generatora.

 

Co tu jeszcze? Nie byłbym sobą gdybym czegoś nie spróbował zmienić. Przymierzyłem inne lampy oraz zamontowałem video rejestrator.

Kilka fotek:

post-2815-0-61988000-1459097579_thumb.jpg

post-2815-0-64753400-1459097999_thumb.jpg

post-2815-0-63230300-1459098006_thumb.jpg

Edytowane przez Sebastian32
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje długo wyczekiwane Subaru BRZ

Gratulacje!

Otóż jak na razie najbardziej zaskoczył mnie …. sprzęt audio.

Podzielam Twoje zdanie, choć przy wyższych prędkościach u mnie jest już na tyle głośno, że czasem po prostu lepiej wyłączyć muzykę. Do tego u mnie konsolka z guzikami od szyb, itp czasami rezonuje, co mnie mocno irytuje. :)

Silnika nie słychać.

 

Ja swojego niańczyłem przez 3k km, jak przestaniesz to usłyszysz :D - ożywa przy wyższych obrotach. I mnie np. bardzo podoba się ta charakterystyka audio brudnego boksera.

 

Panowie, jeszcze takie pytanie, czy ktoś z Was montował świniaki na lusterku, czy macie coś, co zmieści się w całości na jednej połówce lusterka?

Dla przykładu gwiazdki naklejone na dolną część:

subaru-brz-2013-side-mirror-decal-pink-7

 

Może @@eurojanek, będzie miał coś, co pasuje?

@@Sebastian32, widzę, że już działałaś w temacie świniaków:             #618            

Też się piszę w razie czego. Kiedyś mierzyłem i średnica wyszła mi ok 2.5cm, ale teraz nie dam sobie nic uciąć.

I taką (per @@chojny):  :D

 GT86.jpg

PS. Chyba nie pytałem, więc za pamięci, czy u Was przy wyższych prędkościach maska też tak wysoko się unosi i czasami robi meksykańską falę (boczny podmuch, TIR, itp.)? W ASO poprosiłem o sprawdzenie, no i wszystko OK, ale jestem ciekaw, czy zwróciliście na to uwagę.

Edytowane przez citan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego u mnie konsolka z guzikami od szyb, itp czasami rezonuje, co mnie mocno irytuje.

 

 

 

Hej sprawdz to :

 

@Sebastian32, widzę, że już działałaś w temacie świniaków:             #618            

 

 

Własnie nie wiem czy lepiej będzie wyglądać na górnej części lusterka czy na całe lusterko ale zagięta  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jeszcze raz z innym kabelkiem. Może to kwestia nagrania, może kabelka. Szczerze to nie przejmuje się tym, bo mp3 nie słucham. Właściwie to jadąc sam wcale nie włączam radia.  Pewnie to próżność, ale cieszą mnie miny stojących obok na skrzyżowaniu oraz miganie światłami przez innych kierowców. Albo widzę w lusterku jak wyciągają szyje żeby przeczytać co to za auto.  :D

 

Nie wiem co się stało, ale Blackvue zeżarło pierwszą kartę pamięci.  :angry:

 

Na liczniku 250 km przebiegu.

 

Z dzisiejszej przejażdżki.

post-2815-0-74523800-1459192017.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo widzę w lusterku jak wyciągają szyje żeby przeczytać co to za auto.  :D

 

 

O to, to. Moje ulubione. :D Zatrzymujesz się na światłach, wzrok na lusterko wsteczne, podtacza się samochód, kierowca wyciąga szyję, widzisz tą koncentrację wzroku i czytasz z jego warg 'SU-BA-RU'  :biglol:

Edytowane przez piotrr_
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie pytałem. U Was też radio tak tragicznie odbiera? Co chwilę jakieś trzaski, najlepiej słuchać na postoju, a i to nie gwarantuje jakości.

a masz coś przez gniazdo zapalniczki podłączone?

U mnie taki efekt daje plejadowych kamerka ;)

Spróbuje jeszcze raz z innym kabelkiem. Może to kwestia nagrania, może kabelka. Szczerze to nie przejmuje się tym, bo mp3 nie słucham. Właściwie to jadąc sam wcale nie włączam radia.  Pewnie to próżność, ale cieszą mnie miny stojących obok na skrzyżowaniu oraz miganie światłami przez innych kierowców. Albo widzę w lusterku jak wyciągają szyje żeby przeczytać co to za auto.  :D

 

Nie wiem co się stało, ale Blackvue zeżarło pierwszą kartę pamięci.  :angry:

 

Na liczniku 250 km przebiegu.

 

Z dzisiejszej przejażdżki.

Ten kolor to imo najfajniejszy obok niebieskiego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań. Być może ktoś będzie wiedział.

 

1. Po pierwsze primo czy rozmiar otworu centralnego w dojazdówce ma  znaczenie. Namierzyłem zapas ale rozmiar otworu centralnego to 54 a w Subaru chyba jest 56?

 

2. Po drugie primo, co robi ten przycisk? Pewnie ma cos wspólnego z czujnikami ciśnienia w oponach , ale do czego służy?

 

3. Po trzecie. Wam też opada zderzak?

post-2815-0-92112800-1459284033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...