Skocz do zawartości

Steering quickener - używa ktoś?


bzyq

Rekomendowane odpowiedzi

OIDP ktoś ostatnio pisał, że będzie coś takiego u siebie montować. Niestety nie pomnę, kto.

Ja ,właśnie wczoraj odebrałem paczkę z USA ,na dniach będzie wsadzone ,na pierwszy ogień idzie TypeRA kolegi K1Robot ,po udanej operacji montujemy to do mojego STI 06.

Na pewno zdam relacje jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja po nowym roku montuję - kusi wizja nowych doświadczeń i skrętu 1,7 obr:)

Jak coś to mam gościa co to potrafi w miarę profi zamontować.

 

-- N lut 05, 2012 3:55 pm --

 

OIDP ktoś ostatnio pisał, że będzie coś takiego u siebie montować. Niestety nie pomnę, kto.

Ja ,właśnie wczoraj odebrałem paczkę z USA ,na dniach będzie wsadzone ,na pierwszy ogień idzie TypeRA kolegi K1Robot ,po udanej operacji montujemy to do mojego STI 06.

Na pewno zdam relacje jak to działa.

 

 

Zamontowałeś?

Ja właśnie zamówiłem tu:

http://www.ebay.com/itm/280810659118?ss ... 500wt_1081

Jak dotrze to zobaczymy z mechanikiem czy to warte montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,że trzeba ciąć... spawać..

 

Tego się nie boimy. Gościu ma ogromne doświadczenie w sporcie moto. Najpierw będzie ocena czy w ogóle sprawia to chociaż wrażenie solidności i czy montujemy do mnie czy do jakiegos grata na testy.

 

Poza tym ta przekładnia ma krótką trwałość,szybko robią się luzy...

 

Nie znalazłem ani jednej opini użytkownika tegoż wynalazku, a wręcz przeciwnie.

Reszta opini to tylko wyczytana z netu i domysły.

 

Zobaczymy, moze najpierw wsadzimy to do jakiegos kadeta na wymarciu i w pole, zeby ocenic trwałość.

Jak sie nie zamontuje to się nie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zrobilem ponad 1000km z tym ustrojstwem i jest OK. :twisted: Przełożenie 1,7 L>L robi zaje...bistą robote.Jedyny minus to taki ,ze wspomaganie chodzi ciężko ,jedna pompa juz padła ,ale 100% pewnosci nie ma ,że to przez quckenera.

Luz od nowości jest parę mm i jak na razie się nie powiększa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej taniej i przedewszystkim bezpieczniej zamontujcie sobie mniejsze kierownice 330-350 efekt bedzie taki sam

Bezpieczniej nie będzie bo AIRBAG trzeba zdemontować :P:mrgreen:

 

-- 6 lut 2012, o 18:46 --

 

ferdek, No,ale trzeba cośw kolumnie wycinać?

Pewnie ,że trzreba ciąć i spawać .

Jak miałbym luźne 6kpln ,to bym sobie qracka kupił i nie kombinował z amerykańskimi wynalazkami :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,że trzeba ciąć... spawać...Poza tym ta przekładnia ma krótką trwałość,szybko robią się luzy...

 

Opowiedz kolego jakie masz doświadczenie z tym gadżetem? Piszesz, że krótka trwałość, robią się luzy... Na podstawie czego to stwierdziłeś?

Ja bym sobie to z chęcią włożył do auta, tylko podejrzewam, że trzeba by dodać chłodniczkę płynu do wspomagania taką, jak mają STI (o ile się nie mylę).

Daj znać Pawlo20 jak to u ciebie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,że trzeba ciąć... spawać...Poza tym ta przekładnia ma krótką trwałość,szybko robią się luzy...

 

Opowiedz kolego jakie masz doświadczenie z tym gadżetem? Piszesz, że krótka trwałość, robią się luzy... Na podstawie czego to stwierdziłeś?

Ja bym sobie to z chęcią włożył do auta, tylko podejrzewam, że trzeba by dodać chłodniczkę płynu do wspomagania taką, jak mają STI (o ile się nie mylę).

Daj znać Pawlo20 jak to u ciebie działało.

 

 

 

Siwy czytać dużo czytać...Nie trzeba zakładać,żeby się przekonać.Gdybym budował buggy albo gokarta,to pewnie bym się skusił.Gdyby ta przekładnia była taka super,to magle z STi nie chodziłby po 2 tys.

 

Poza tym czytaj co napisałem Jestem ciekaw rezultatów,będę obserwować wątek Więc czekam,może Ty założysz do wolnobieżki i dasz się karnąć :wink: ps. O chłodniczkę się nie martw,nowa kosztuje 170zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to wyczytałeś, że padają, robią się luzy, itp.?

Ja myślałem, że wypowiadając się tak miałeś z tym do czynienia.

Teoretyzować można, ale ja jednak wolę argumenty, a zwłaszcza, że kolega pyta o opinię użytkowników, a nie filozofów.

Jeżeli ktoś to założy i będzie działało ok, to dlaczego nie? założę do swojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to wyczytałeś, że padają, robią się luzy, itp.?

Ja myślałem, że wypowiadając się tak miałeś z tym do czynienia.

Teoretyzować można, ale ja jednak wolę argumenty, a zwłaszcza, że kolega pyta o opinię użytkowników, a nie filozofów.

Jeżeli ktoś to założy i będzie działało ok, to dlaczego nie? założę do swojego auta.

 

 

 

Nio tu między innymi:

 

viewtopic.php?f=21&t=149438&hilit=quickener

 

Trzeba ciąć ,spawać i inne druciarskie metody zastosować ,co dla 85% użytkowników tego forum jest hańbą i zbrodnią :mrgreen:

 

 

Ferdek tu nie chodzi o hańbę czy nie, ja ten patent widziałem z 5 lat temu już, i jakby to było takie dobre , to zwyczajnie by było popularne, a nie jest , pomijam fakt przerabiania, i kombinowania, ale nie daj Bóg jak za którymś razem coś nie zadziała , lub sie urwie, zatrze itp. przy większej prędkości , nawet nie chce wiedzieć co może sie stać :cry:

 

-- 14 gru 2011, o 09:44 --

 

Może mi ktoś odpowiedzieć czy zamiast spawać krzyżak GT/STI można wziąć kolumne kierowniczą z STI ?

 

oczywiście że tak, i działa bez kombinacji :roll:

 

-- 14 gru 2011, o 09:46 --

 

Czesi robią najlepsze kłowe skrzynie biegów,więc przekładnie kierownicze pewnie też :mrgreen: czekamy :!:

 

zawsze myslałem że australijczycy :D ( MODENA )

 

 

 

A to napisał sam Ferdek:

 

Ja już mam 4,2 mm ,teraz montuje takie ustrojstwo ,zaraz bana dostanę

 

-- 13 gru 2011, o 20:29 --

 

Słyżałem ,ze ten quickener przy ostrym użytkowaniu np.w rallycrosie szybko luzy łapie ,ale mam nadzieję ,że w normalnej eksploatacji i nie bardzo ekstremalnym upalaniu do końca zimy wytrzyma

 

 

 

PS.Ciekawe kto Ci przegląd podbije... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto na przeglądzie kolumnę ogląda :?: 8)

Na wiosne i tak pewnie wrócę do serii lub odłożę na quracka :twisted:

 

 

"Sprawdzenie układu kierowniczego" ingerencja w układ kierowniczy...Jasne,że tylko wnikliwy się doczepi,jeśli oczywiście znajdzie...Oszukiwać samego siebie,po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...