Skocz do zawartości

Subaru Justy Team :)


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dołączany jest napęd w Justy I (roczniki 92-93). Z tego co się orientuję to jest na dzwigni biegów przełącznik 4x4 / 2x4. To jest wysprzęglane czy jak to jest realizowane ?

 

Nie wiem czy pytasz o mechaniczne szczegoly,... czy bardziej o ideologiczne ;)

Jest to realizowane jakims tam systemem podcisnieniowym. A dziala tak, ze albo masz naped na przod, albo masz spiete na 100% przod z tylem. Nie ma centralnego dyfra, dlatego jazda po suchym (przyczepnym) nastrecza pewne problemy, samochod przy wiekszych predkosciach jest podsterowny, przy manewrach na parkingu, ostre skrecanie jest uciazliwe i do tego slychac jak jecza napedy, przy cofaniu czuc jakby "blokowanie" napedow. Plus jest taki, ze jak jest slisko to samochod sie fajnie prowadzi.

 

Jakby cos pytaj.

Pzdr.

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie wygląda to tak, że z z drążka idzie kablem zasilanie do zaworu, który otwiera ciśnie z gaźnika, bezpośrednio leci do skrzynie biegów, gdzie mówiąc najprościej zaczyna się kręcić wał :cool: przekazujący napęd na tylne koła.

 

 

Ja za to zadam inne pytanie, co się stanie gdyby tylny most wymienić na taki ze szperą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to zadam inne pytanie, co się stanie gdyby tylny most wymienić na taki ze szperą?

 

jak juz pospawamy tylny dyfer... czyt. zrobimy "elektro szpere" to Ci opisze wrazenia.

 

Generalnie jeśli chodzi o teorie, przy 100% szperze z tylu, powinien zrobić sie nadsterowny, ale boje sie ze na przyczepne nawierzchnie nie do konca sie bedzie nadawac taki set-up, ze wzgledu na mala moc i duze naprezenia w napedach. Moze tez przez to wystapic podsterownosc w poczatkowej fazie zakretu... ale to tylko moje gdybanie...

 

Za to na luznym pieknymi slajdami powinien chodzic.... jak zrobie to Ci opisze... ale ze zabieram sie za to przynajmniej pol roku, tak wiec nie recze, ze to bedie jakos wkrotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te sam plan :twisted::mrgreen: Ale myślę nad wymianą na inny. Czytaj totalna rzeźba nadwozia z tyłu :mrgreen: Zadałem to pytanie specjalnie ponieważ mam lekkie obawy co do wytrzymałości konstrukcji, całego zespołu napędowego. Sugerując się drganiami jakie występują np przy parkowaniu z napędem :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helo. od prawie roku mam justy 1.2i. panewki stukają, góra klepie (pewnie zaworki do regulacji), kopci, bierze olej, cieknie. ale cały czas bezawaryjnie jeździ :smile: :smile: :smile: :smile: pytanie czy w poznaniu można sie jakoś spotkać z posiadaczami justynek? z tego co widze to tylko kolega huzar jest z poznania ale może ktoś jeszcze? chętnie bym się spotkał i pogadał o autach. Pewnie to nie w tym dziale umieszczam ale jeszcze nie ogarniam forum do końca. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poznaniu
sie jakoś spotkać
:mrgreen::mrgreen:

 

A my już się nie spotkaliśmy? 25 na 99% startuje w super oesie. Oraz pewnie przyjedzie trochę z frakcji ludzi ;) Nota bene startuje chyba jeszcze białe ale 2wd i to jest chyba jakieś ok 25% justy jakie można zobaczyć w naszym pięknym goradzie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Huzar ??

Czy po dzisiejszym nie szukasz przypadkiem tylego zderzaka ? :mrgreen:

By coś to mam twoją bestia na widelcu.....

Siema, przerysałem tylko końcówką wydechu :razz: Chciałem poprawić czas i zaryzykowałem jednak zapomniałem, że mam opony od piachu :neutral: Aczkolwiek skontrowałem się (czytaj nie z... w mur jak gość z alfy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...