Skocz do zawartości

Cichy wydech do turbo


Gwidon

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widziałem na mieście białe STi przyspieszające bardzo cicho. W sumie stałem ze 20-30 metrów od ulicy i słyszałem tylko parskanie bova, a jechał w miarę solidnie. Może ktoś wie, jaki wydech tak robi? A jakby był jeszcze przelotowy do kompletu - ale to już chyba marzenie ściętego łba...

Jakie znacie najcichsze wydechy do subaraków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu... Albo rybki, albo pip... Nie ważne. Może to seryja była tylko układ że tak powiem odsłuchu powodował złudzenie ciszy? :D A co to gwidonku, moda na silenty nadchodzi a Ty ją wyprzedzasz?

 

no kurde, imgw był szybszy :evil:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie najcichsze wydechy do subaraków?

 

 

seryjne :twisted::P

 

moze mial kolektor rownoodleglosciowy i chodzil jak evo :twisted::mrgreen:

 

No głowę daję, że jak miałem serię, to była głośniejsza :roll: :wink:

 

-- 23 paź 2011, o 23:06 --

 

Uuuuuu... Albo rybki, albo pip... Nie ważne. Może to seryja była tylko układ że tak powiem odsłuchu powodował złudzenie ciszy? :D A co to gwidonku, moda na silenty nadchodzi a Ty ją wyprzedzasz?

 

no kurde, imgw był szybszy :evil:

 

E, no nie, bova słyszałem :) A poza tym masz rację, układ odsłuchu faktycznie niedomaga (jakoś małżonki czasami wogóle nie słyszę :roll: )

Zawsze wyprzedzam co się da, tym razem i modę się może uda :wink: Ale całkiem serio mi się podobało to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S nie sa jakies specjalnie glosne.

Wszysko zalezy od calego ukladu- niech ktos Ci zalozy dobry srodkowy i tez sporo wygluszysz auto...

 

Dokładnie, porządna środkowa pucha załatwi sprawę. Mój kolega ma w lanosie wrx kompletny przelotowy (chyba 2.5') wydech na dwóch tłumikach robiony od podstaw przez jedną z "wydechowych" firmy i jest mega cicho. Moim zdaniem nawet sporo za cicho, tylko on właśnie ma dużych rozmiarów tłumik środkowy i wcale nie mniejszy końcowy...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz cichy wydech - polecam Supersprint'a, sam backbox jest niewiele głośniejszy od serii, przy zmienionym całym układzie jest już głośniejszy, ale i tak uważam że jest bardzo cicho, czasem nawet za cicho ;-)

 

Tylko z tego, co wiem końcowy Supersprit nie do końca jest przelotowy...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich , które słyszałem najfajniejszy i najcichszy był duży tłumik przelotowy Devila 2,5 " , na pełnym przelocie poziom dźwięku w kabinie zbliżony do serii, przy częściowych i średnich obciążeniach, przy pełnych ładny dźwięk boksera , a nie furczenie fffffffff SS :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich , które słyszałem najfajniejszy i najcichszy był duży tłumik przelotowy Devila 2,5 " , na pełnym przelocie poziom dźwięku w kabinie zbliżony do serii, przy częściowych i średnich obciążeniach, przy pełnych ładny dźwięk boksera , a nie furczenie fffffffff SS :)

 

SS nie jest zły ale właśnie pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza że nie jest przelotowy i że przy wysokich obrotach ma dość "ostry" dźwięk.

Miałem w turbowannie kompletny wydech SS 2,5' tylko na końcowym tłumiku i jakoś bardzo głośno nie było ale na pewno głośniej niż w serii, z tym że realny poziom głośności tak naprawdę trudno mi stwierdzić bo cały samochód łącznie z dachem i bagażnikiem był wygłuszony matami car audio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie mam podobny problem. Mam pełen przelot z końcowym tłumikiem devila 2,5', silnik 2,5 blow.

 Mam problem na torze w Poznaniu. Na prostej hałas wynosił ok 120 db, czyli o wiele za dużo. Założyłem strumienice na środku  wiele nie pomogło, obniżyłem do 114 db, a w POZ czepiają się powyżej 100. Gość od tłumików miał problem aby coś zmieścić, gdyż jest ciasno. 

pytania dwa:

1. co mógłbym zastosować, aby obniżyć hałas przy pełnej mocy? (oczywiście nie chciałbym tej mocy tez ograniczać:) )

2. czy możecie polecić jakiegoś speca od tłumików na dolnym śląsku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...