Skocz do zawartości

2,5 vs 3,0 benzin vs diesel


LEV

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się okres powiedzenia pa pa kochanemu Opelkowi (będe go załował ) i zakupu auta (niestety rodzinnego bo inaczej bez 2 zdań STI)

 

Potrzeby są takie

 

1. 4x4

2. min. 200 KM

3. duży bagażnik

4. trochę miejsca z tyłu

5. racjonalna cena

6. od czasu do czasu jeżdzi nim kobieta

 

Z moich przemyśleń dotychczasowych zostały dwa auta

1. BMW X3 3,0 d - używka

2. SUBARU FORESTER 2,5 T - nowy

 

+ bmw:

ładny (podoba się mojej żonie), sporo miejsca w środku (jak x5), niewiele pali + rzadsze tankowanie, w miarę szybko jeżdzi, duży bagażnik, mały spadek wartości używki

- bmw

dosyć drogi w zakupie, drogi w utrzymaniu (przeglądy itp), klekot, naped na 4 koła to córka haldexa (X-drive), trochę damski

 

+ Foryś

pedzi aż miło - za to go kocham, świetny napęd na 4 kółka, boxxxxer, łatwy w podkręceniu na np 250 KM, tańszy w zakupie i utrzymaniu (przeglądy), w końcu subaru, klasyczny sleeper , auto dla faceta

 

- foryś

pali jak smok, w środku wykonany jak ... fiat, duuuuuży spadek wartości, mały bagaznik, z tyłu mało miejsca.

 

Poproszę o opinie ewentualnie sugestie innych aut.

 

Wiem że pewnie wszyscy będą za Forysiem ale może ... :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wybór jest oczywisty..., Forester 2,5 wybrałbym go za wszystkie zalety które wymieniłeś, dodatkowo to bardzo niepozorny samochód, przy którym kierowcy niejednego BMW sie zdziwią 8)

 

jeszcze jeden minus BMW to wyższe ryzyko kradzieży, a za tym idzie wysokie ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi się, że za chwilę będę przed podobnym dylematem zakończonym i tak Foresterem :D

 

fakt jest taki, że od kilku ładnych lat śmigam różnymi autami (ostatnie 3 lata diesel w 2 autach) i porównanie nijak nie ma sensu

wszystko zależy od budżetu i emocji podczas jazdy :lol:

 

budżet - z tego co czytam tutaj od dłuższego czasu rozpiętość spalania (wiem, wiem - to nie wszystkie koszty ale jednak) w Foresterze to rząd wielkości 5-10 L zależnie od stylu jazdy. Kupując diesla nawet jak folgujesz sobie to i tak różnica w spalaniu to rząd wielkości 1- 3 L. Sam ostatnimi laty robię circa 100 kkm rocznie i XT z pewnością nadszarpnie moją kieszeń w sposób znaczny - czasami człek szuka frajdy a nie dopatruje się we wszystkim logiki i oszczędności

 

emocje - co prawda beemką nie jeździłem ale miałem okazję "poczuć" Subaru i w pełni popieram entuzjazm wyrażany przez forumowiczów

 

a wygląd?

hmm - no cóż, rzecz gustu

osobiście staram się szukać kompromisu w danej klasie biorąc pod uwagę tylko jazdę/praktyczność auta i dlatego jeżdżę czym jeżdżę (póki co ...)

Forester być może nie urzeka stylistycznie ale nie taki jest Jego cel :wink: On ma jeździć :mrgreen:

 

chylę czoła życząc trafnego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foryś Rules.

A inne auta mieszczące się w twoim opisie i rozsądnej cenie: Volvo T5, Audi A4 Quattro, Jaguar X type, SI WRX kombi. Wiele aut z mocą powyżej 200 kM jest bardzo cięzich i mimo mocy nie dają rewelacyjnych osiągów. Ogólnie oferta aut z AWD i to w miare sensownym jest raczej skromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wybralbym chyba X3 ale chyba tylko z powodu ekonomi. Jezeli stac cie na nowego Forysia to "zalanie" go nie bedzie stanowilo problemu. Na twoim miejscu skusilbym sie jednak na Subaru

 

Bardzo milo uslyszec "Zbliża się okres powiedzenia pa pa kochanemu Opelkowi (będe go załował ) " :D Juz Cie lubie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wybralbym chyba X3 ale chyba tylko z powodu ekonomi. Jezeli stac cie na nowego Forysia to "zalanie" go nie bedzie stanowilo problemu. Na twoim miejscu skusilbym sie jednak na Subaru

 

Bardzo milo uslyszec "Zbliża się okres powiedzenia pa pa kochanemu Opelkowi (będe go załował ) " :D Juz Cie lubie 8)

 

Nie za bardzo rozumiem taką ekonomię - różnica w cenie pomiędzy tymi samochodami jest tak duża, że Foreś musiałby chyba palić więcej niż T34 aby się to opłacało, pomijam,że różnicę w spalaniu na korzyść BMW zje w ogromnej cześci ubezpieczenie tego sprzętu (większa wartość razy wyższy procent a liczby są raczej spore).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując w ten spsób to pewnie używany Frester wyjdzie taniej niż używany X3 - zwłaszcza,że ponoć większy spadek na wartości. Albo się porównuje nowe albo auta o tej samej wartości i wtedy po stronie nowego jest zawsze plus bo nowy. Dużo też zależy ile tym bedzie sie śmigać bo ropa niezbyt tańsza. A co do ubezpieczenia, zakładając, ze nowego Forysia ubezpieczają pewnie koło 4,5%(rocznego już 5,9% przy zniżce 50%),dla Bmw to stawek nie znam ale ponoć wyższe są - to roczne moze być w granicach 7% od wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo milo uslyszec "Zbliża się okres powiedzenia pa pa kochanemu Opelkowi (będe go załował ) " Juz Cie lubie

 

Bo Opelek naprawde jest kochany i tylt razy sprawił mi radość gdy "ściganci" ze świateł nijak nie mogli opelka wyprzedzić a i paru właścicieli subaru na suchym udało się zdziwić :wink:

 

Ceny nowego Forestera z uzywka X3 sa podobne, co do ubezpieczenia to nie mam pojecia a jezeli LEV jezdzi duzo to roznica bedzie widoczna

 

dokładnie tak jest ceny są podobne i porównuje używkę bmw z nowym forysiem WŁAŚNIE ze względu na cenę i uważam że jest to sensowne porównanie (foryś ma plus za to że nowy). Jeżdżę sporo ale tak naprawde ma dla mnie ma znaczenie czestotliwość tankowania bo wkurza mnie konieczność "ciągłego" tankowania opla i to samo będzie forysiem. Wiem że to pierdoła ale dla mnie ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę sporo ale tak naprawde ma dla mnie ma znaczenie czestotliwość tankowania bo wkurza mnie konieczność "ciągłego" tankowania opla i to samo będzie forysiem. Wiem że to pierdoła ale dla mnie ważna.

X3 przejedziesz na baku 650 km, spalanie srednie do 10L/100Km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się okres powiedzenia pa pa kochanemu Opelkowi (będe go załował ) i zakupu auta (niestety rodzinnego bo inaczej bez 2 zdań STI)

 

Potrzeby są takie

 

1. 4x4

2. min. 200 KM

3. duży bagażnik

4. trochę miejsca z tyłu

5. racjonalna cena

6. od czasu do czasu jeżdzi nim kobieta

 

Z moich przemyśleń dotychczasowych zostały dwa auta

1. BMW X3 3,0 d - używka

2. SUBARU FORESTER 2,5 T - nowy

 

+ bmw:

ładny (podoba się mojej żonie), sporo miejsca w środku (jak x5), niewiele pali + rzadsze tankowanie, w miarę szybko jeżdzi, duży bagażnik, mały spadek wartości używki

- bmw

dosyć drogi w zakupie, drogi w utrzymaniu (przeglądy itp), klekot, naped na 4 koła to córka haldexa (X-drive), trochę damski

 

+ Foryś

pedzi aż miło - za to go kocham, świetny napęd na 4 kółka, boxxxxer, łatwy w podkręceniu na np 250 KM, tańszy w zakupie i utrzymaniu (przeglądy), w końcu subaru, klasyczny sleeper , auto dla faceta

 

- foryś

pali jak smok, w środku wykonany jak ... fiat, duuuuuży spadek wartości, mały bagaznik, z tyłu mało miejsca.

 

Poproszę o opinie ewentualnie sugestie innych aut.

 

Wiem że pewnie wszyscy będą za Forysiem ale może ... :wink:

 

Pozdrawiam

 

 

Jestem załamany poziomem do jakiego zniża się SIP.

 

Jeśli LEV nie jesteś naturszczykiem, ani manekinem podstawionym przez Dyrekcję, to przyjedź z sobotę na tor w Kielcach, a wówczas postaram się wytłumaczyc Ci różnice między Foresterem a BMW. Ja przyjadę Foresterem a ty przyjedź tym BMW. Moje auto będzi to Twojej pełnej dyspozycji :D

 

PS.

Jeśli ktoś chciałby potestować mojego Forysia XT2.0, to odjeżdzam jutro o 18:00 z rogu Nowogrodzkiej i E. Plater (Multibank). Kieruję się w stronę MiedzianejGóry...)

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciałby potestować mojego Forysia XT2.0, to odjeżdzam jutro o 18:00 z rogu Nowogrodzkiej i E. Plater (Multibank). Kieruję się w stronę MiedzianejGóry...)

 

Będizesz tam w nocy??? A dasz znać o warunkach na torze?

Wyruszamy tylko w trójkę.

Od kiedy wywaliłem kratę, ten Foryś jest 5-osobowy 8)

Mam więc jeszcze 2 miejsca.

 

Jeśli miałbyś ochotę zabrać się ze mną, to zapraszam.

Dla mnie będzie to prawdziwy zaszczyt :wink:

 

Auto będzie do pełnej dyspozycji, możesz go prowadzić do Kielc i z powrotem, i jeździć po torze, nie ma ograniczeń..

No może jeśli go rozbijesz... :?:

 

pozd

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyruszamy tylko w trójkę.

Od kiedy wywaliłem kratę, ten Foryś jest 5-osobowy

Mam więc jeszcze 2 miejsca.

 

Jeśli miałbyś ochotę zabrać się ze mną, to zapraszam.

Dla mnie będzie to prawdziwy zaszczyt

 

Eee nie ja jadę Fordem ;-) W sobotę rano. Ale jakbyś coś napisał o warunakch to by było miło.

 

 

Auto będzie do pełnej dyspozycji, możesz go prowadzić do Kielc i z powrotem, i jeździć po torze, nie ma ograniczeń..

No może jeśli go rozbijesz...

 

Chętnie rundka na torze, bez rozbijania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamany poziomem do jakiego zniża się SIP.

 

Jeśli LEV nie jesteś naturszczykiem, ani manekinem podstawionym przez Dyrekcję,...

To się pewnie spotkamy :) Tylko po czym Cię poznam?

Może to Ty na tej fotce niżej?

Obrazek

 

Nie, nie będzie tak fajnie :mrgreen:

 

Poznasz mnie po Forysiu na numerach WW .... .. ...

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...