Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

Nadgarstek tak ściśnięty paskiem że krążenia w dłoni nie będzie. 

A własnie jak nosicie zegarki, luźno czy ciasno na nadgarstku? Ja noszę luźno, czasami obrócić mogę, ale nie pasuje mi ciasno zapięty. 

To tylko tak na zdjęciu wyszło, był luźno ale nie na tyle żeby się obracał na nadgarstku.

 

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako "ambasador" marki wrzucam zdjęcia nowości od Vratislavii Conceptum

Chronograf Form&Function - seria 2 -w nowych kolorach: Racing Green oraz Red Grape (pracowałem przy zmianach na tarczy w zestawieniu z serią 1)

Chronograf s.14

Chronograf WZ.4

na deser prototyp nowego modelu Architekta - z moim projektem tarczy

oraz divera Klingert 1797 (przy tym projekcie też pracowałem od początku - będą jeszcze 3 inne warianty kolorystyczne)

229746708_FFREDGREENPROTO(4)s.thumb.jpg.6739aa4b27db00e1665deeaec95ef15e.jpg

390169431_FFREDGREENPROTO(3)s.thumb.jpg.50d3a059396251bb6f0d480c230db38e.jpg

107464455_2643860315871111_3707556318699751177_o.thumb.jpg.c0acab6d993acdfbcbac6770d8d1fb96.jpg

107379453_2643860342537775_5466578577656817712_o.thumb.jpg.1f5545b843c69139c378df29ccb5fd26.jpg

arch2-2.thumb.jpg.f0d181906671216e06783fd6031e4fd9.jpg

107397047_2644437759146700_2022176753839589278_o.thumb.jpg.43206d624ee35503713ac74d91c9324b.jpg

fot. Vratislvia Conceptum

 

 

Edytowane przez piotrr
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze doświadczenie z tą linią? Marq Driver od Garmina. 

Jak jest z działaniem pomiarow parametrów podczas wysiłku? Jak wygląda kwestia stosowania do pomiarow na torze?

image.jpeg.c9009849d9d6020d93419734bd02e76d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Ma ktos moze doświadczenie z tą linią? Marq Driver od Garmina. 

Jak jest z działaniem pomiarow parametrów podczas wysiłku? Jak wygląda kwestia stosowania do pomiarow na torze?

image.jpeg.c9009849d9d6020d93419734bd02e76d.jpeg

 

Wg mnie jeśli chodzi o krokomierz to porażka 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak testowałem i krokomierz w porównaniu z telefonem Samsung Note 10+ oraz liczeniem "z ręki", strasznie przekamuje. 

Tętna nie sprawdzałem. Ślad z GPSa również tragiczny, Note10+ prowadzi idealnie po ścieżce rowerowej w lesie a Garmin gdzieś po krzaczorach

Jedynie stylistyka jest fajna, ale żeby płacić tyle za samą stylistykę, to dla mnie ciut za drogo. 

Pisałem już o tym w tym wątku, parę stron wcześniej. 

Zresztą sam wyświetlacz w Garminie nie poraża jakością. W słońcu jest git, ale już pochmurny dzień trzeba się mocno przyglądać, jeżeli ustawimy widget z większą ilością informacji. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bikeman1 napisał:

Tak testowałem i krokomierz w porównaniu z telefonem Samsung Note 10+ oraz liczeniem "z ręki", strasznie przekamuje. 

Tętna nie sprawdzałem. Ślad z GPSa również tragiczny, Note10+ prowadzi idealnie po ścieżce rowerowej w lesie a Garmin gdzieś po krzaczorach

Jedynie stylistyka jest fajna, ale żeby płacić tyle za samą stylistykę, to dla mnie ciut za drogo. 

Pisałem już o tym w tym wątku, parę stron wcześniej. 

Zresztą sam wyświetlacz w Garminie nie poraża jakością. W słońcu jest git, ale już pochmurny dzień trzeba się mocno przyglądać, jeżeli ustawimy widget z większą ilością informacji. 

Dzieki, to oszczędzę sobie czasu zeby jechać i oglądać. Ładne zegarki już mam, tutaj chciałbym zeby obok estetyki, która niewątpliwe mi sie podoba, byly sprawne funkcje, a nie jakiś fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tsunetomo napisał:

chciałbym zeby obok estetyki, która niewątpliwe mi sie podoba, byly sprawne funkcje, a nie jakiś fake.

 

Też takowego szukam i może ktoś doradzi coś godnego uwagi...

Póki co kupilem smartband Xiaomi, ale to tylko po to bo ma wszystkie powiadomienia z telefonu ( whatsapp, kalendarz, polaczenia, smsy ), a jadąc na robotę telefon lezy w samochodzie i nie musze nosić aby widzieć co się dzieje. A kosztuje darmo

Ale nie ukrywam chętnie bym coś kupił porządnego na rower, ale rzeby ten ślad gps byl naprawdę dokładny

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Też takowego szukam i może ktoś doradzi coś godnego uwagi...

Póki co kupilem smartband Xiaomi, ale to tylko po to bo ma wszystkie powiadomienia z telefonu ( whatsapp, kalendarz, polaczenia, smsy ), a jadąc na robotę telefon lezy w samochodzie i nie musze nosić aby widzieć co się dzieje. A kosztuje darmo

Ale nie ukrywam chętnie bym coś kupił porządnego na rower, ale rzeby ten ślad gps byl naprawdę dokładny

Tez mam takie cos ale Huavei. Pomiary tętna i dystans to jakiś żart. Myślałem ze w Garminie za 35x tyle bedzie jakaś lepsza elektronika. 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tsunetomo napisał:

Tez mam takie cos ale Huavei. Pomiary tętna i dystans to jakiś żart. Myślałem ze w Garminie za 35x tyle bedzie jakaś lepsza elektronika. 

Pare lat temu najlepszy pomiar tetna mial Fitbit. Kolega mierzyl zegarkiem i pulsometrem jednoczesnie podczas treningu. Odchylenie wyszlo niewielkie (pare procent chyba). Charge 4 ma tez wbudowany GPS i calkiem solidny krokomierz. Ale jednak to tracker a nie zegarek wiec nie bedzie mial niczego poza prostymi funkcjonalnosciami. Mam fitbita i polecam, chociaz ostatnio soft sie pogorszyl bo chca sprzedawac uslugi dodatkowe i troche je wciskaja na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam garmina 735xt i jesli chodzi o sprawy treningowe to jestem zadowolony, ale wyglad pozostawia wiele do zyczenia ;) W polaczeniu z czujnikiem tetna ktory ma tez inne fukncje niz sledzenie pulsu, mozna sie dowiedziec dosc duzo informacji, odchylenia, rytm itp

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Garminów to mam ich urządzenia od czasów 310xt, poprzez Swim 1 a skończywszy na rowerowym Edge 1030. Zależało mi przede wszystkim na nawigacji (poza Swim'em :)) i ta funkcja działa bardzo dobrze, chociaż w 310xt trochę prymitywnie bo tylko po śladzie. I tutaj zalety niestety się kończą. Dla porównania na jakiś czas przesiadłem się na Polara i chociaż nawigacja słabsza to ilość parametrów treningowych, analiza, wizualizacja są dużo lepsze. Także pasek do tętna jest bardziej wytrzymały - sporo osób raportuje padające paski do tętna Garmina. Drugą wadą, tym razem Edge 1030, ale także w Fenixie, którego oglądałem w sklepie jest beznadziejny wyświetlacz. Dwie rzeczy kłują w oko:

1) mała rozdzielność

2) mała jasność - wszystkie ulotki reklamowe są "tuningowane". W rzeczywistości nie da rady uzyskać takiej jasności i wyrazistości. Szczególnie upierdliwe jest to w nawigacji rowerowej bo w słońcu prawie nic nie widać. Apple Watch bije na głowę jakością wyświetlacza.

 

Ciekawi mnie czy w topowych smartwatchach coś poprawili czy nie. Właśnie jakość wyświetlacza powstrzymuje mnie przed zakupem smartwatcha Garmina. 

No i jeszcze dochodzi kwestia połączenia z kompem. We wszystkich urządzeniach jakie miałem nigdy nie działało to bez zarzutów. Zawsze trzeba coś odłączyć, połączyć ponownie, zrestartować itp. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Tez mam takie cos ale Huavei. Pomiary tętna i dystans to jakiś żart

 

Co do tętna się nie wypowiem, ale ten Huawei dystans u mnie mierzy bez zarzutu, GPS działa sprawnie - potwierdzone kilkukrotnie z równoległym użyciem telefonu   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GREGG napisał:

 

Co do tętna się nie wypowiem, ale ten Huawei dystans u mnie mierzy bez zarzutu, GPS działa sprawnie - potwierdzone kilkukrotnie z równoległym użyciem telefonu   

U mnie na kilometrze potrafi „zgubić” 100 metrów... tez sprawdzone..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 11:00, Christoph napisał:

Ale seria 4R jest na tyle rozbudowana, ze ma tez werki z mozliwoscia recznego naciagu i stop sekunda (!) Konkretnie: 4R35, 4R36, 4R38, 4R39. 
 

Stop sekundy i mozliwosci recznego naciagu nie mialy werki 7S26, 7S36 oraz niektore werki serii, np. 4R15, 4R16. 
 

Werk 6R15 -to naprawde dobry werk. Ma 50h rezerwy chodu i jest bezproblemowy. 
Dlaczego napisalem, ze ma problemy z ustawieniem dokladnosci chodu? Poniewaz Seiko podaje, ze werk ma odchylke na poziomie: od - 15  do + 25 / 24h statycznego pomiaru przy temperaturze od 5 - 35 St. C. To jest 40 sekund rozbieznosci chodu! 

W rzeczywistosci zegarek noszony za dnia i odlozony na noc przejawial dobowa odchylke na poziomie od - 3 do + 6 sekund. Noszony codziennie przez trzy miesiace po zakupie i odkladany na noc cyferblatem do gory zanotowalem po trzech miesiacach (!) + 27 sekund od pierwszego ustawienia (!). 


Jak to mozliwe? Zegarek noszony codziennie tracil 1-3 sekundy w ciagu dnia na reku. Odlozony cyferblatem do gory nadrabial 2-4 sek w ciagu nocy. Summa summarum dobowa odchylka fabrycznie ustawionego werku byla na takim poziomie, ze nie oplacalo sie go korygowac. Dla mnie zawsze pare sekund w zapasie nie stanowi roznicy, odkad mam rowniez kwarcowe zegarki z synchronizacja RC. 

Kiedy pojawil sie problem? Kiedy przestalem go nosic codziennie i odkladalem do rotomatu w pozycji pionowej. W zaleznosci od werku najwieksze tarcie i strata energii wystepuje w tej pozycji, poniewaz na oba czopy osi balansu dziala sila ciezkosci - najwieksze straty w dokladnosci chodu. Najmniejsza, gdy zegarek lezy na plasko np. cyferblat u gory. Da sie to wywnioskowac z odchylki chodu w roznych pozycjach przy starycznym obciazeniu, przy czym pozostale warunki, jak temperatura, sila naciagu sa takie same. Material na ksiazke ;) Ale to tlumaczy dlaczego bardzo dobre werki sa regulowane w roznych pozycjach i roznych temperaturach oraz kontrolowane przez szereg dni lub tygodni. 
 

W kazdym razie oba Seiko z tym werkiem nie lubia tej konretnej pozycji, stad straty chodu byly na poziomie od -7 do -13 sek/24h. Poza tym na odchylke skladal sie jeszcze stopien naciagu sprezyny i pozostala rezerwa chodu i magnetyzm - biuro, komputer, bezprzewodowa klawiatura i glosniki przy laptopie :/

 

Zegarek jest oddany do regulacji i zegarmistrz przyjrzy sie mu dokladnie. Ale generalnie to bardzo solidny werk. 
 

Werk 6R35 ma zwiekszona do 70h rezerwe chodu, jest to rozwinieta wersja 6R15. Z pewnoscia godna polecenia. 
 

Natomiast bardzo pozytywnie zaskakuje mnie 4R35 i 4R36 - wersje z data oraz z data i dniem tygodnia. Jeden mam w Mini Turtle, drugi w zmodyfikowanym - upgrade  Seiko 5 Sports. 
Podawana odchylka chodu jest identyczna z 6R15, ale werki maja mniejsza rezerwa chodu, ok. 41h i zmienione kilka detali. Ciekawostka: baza tego kalibru jest seria 6R - a wiec jest to solidny werk o zmniejszonej rezerwie chodu - bardziej przystepny cenowo, o bardzo dobrym wspolczynniku cena/jakosc, dlatego pelni obecnie role podstawowego werku automatycznego jako nastepca wysluzonych 7S26, 7S36 bez recznego naciagu i stop sekundy. 
 

Moja rada - jesli masz w glowie atomowa dokladosc czasu, zapomnij o zegarkach mechanicznych. Z mechanika, fizyka, ze zmieniajacymi sie warunkami uzytkowania zegarka ciezko jest o idealne wskazania mechanicznego zegarka. To zawsze wypadkowa tak wielu czynnikow, ze trzeba isc zawsze na kompromis - zegarek ma pewna przewidywalna tendencje do przyspieszania lub opozniania - zmienna jak pogoda i tym trzeba sie zadowolic. 
 

Nawet Rolex podaje odchylke -2 do +2, czy Omega od 0 do +5 sek /24h w serii Master Chronometer. 
 

Najtansza metoda na dokladne wskazania zegarka to kupno Casio G-Shock Solar i RC, albo Citizen Eco-Drive RC ;) 

 

A ze zegarki mechaniczne maja swoj urok i charakter? Coz, ich ograniczenia trzeba zaakceptowac. Symfonicy musza rowniez stroic instrumenty przed kazdym koncertem i nikt nikomu nie przyszlo na mysl zastepowac skrzypiec keybordem ;) 


 

 

bardzo fajnie to zbadałeś , często lekceważy się takie drobnostki i później nie wiemy czemu zegarek spieszy albo zwalnia , ja z kolei z mechanizmem Seiko 6R27 mam taka przypadłość , że nakręca go rotomat tylko pionowy , mam jeszcze taki w którym zegarki są pochylone 45 stopni i ten nie dał rady nakręcić zegarka , podczas gdy 6R35 nakręca bez problemu , Zastanawiam się czy nie jest to jakiś problem mechaniczny , ale na nadgarstku zegarek chodzi świetnie, odłożony też , tylko w tym jednym rotomacie nie chodzi i to nie zależnie od trybu pracy rotomatu , który nakręca wszystkie inne zegarki bez problemu :huh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2020 o 14:41, Jaca68 napisał:

Nadgarstek tak ściśnięty paskiem że krążenia w dłoni nie będzie. ;)

A własnie jak nosicie zegarki, luźno czy ciasno na nadgarstku? Ja noszę luźno, czasami obrócić mogę, ale nie pasuje mi ciasno zapięty. 

U Krzyśka Humeniuka na kanale jest chyba odcinek o tym jak poprawnie nosić zegarek :D okazuje się , że noszę tak półpoprawnie :) bo stopień "ciasności" niby mam ok ale zapięty sikor z reguły nie w tym miejscu nadgarstka co trzeba :Dale też jestem zwolennikiem tezy , że najważniejsza jest wygoda noszenia - od cała filozofia :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trochę prywaty Panowie :) w dziale sprzedam wrzuciłem najprostszy model Taga Heuera - Formuła 1 , jednak się nie polubiliśmy, nic specjalnego to nie jest i trochę kasiory tylko za logo trzeba dać ale , gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam, na hasło "lubię zegarki" :thumbup: możliwa negocjacja cenowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cherusek1 napisał:

U Krzyśka Humeniuka na kanale jest chyba odcinek o tym jak poprawnie nosić zegarek :D okazuje się , że noszę tak półpoprawnie :) bo stopień "ciasności" niby mam ok ale zapięty sikor z reguły nie w tym miejscu nadgarstka co trzeba :Dale też jestem zwolennikiem tezy , że najważniejsza jest wygoda noszenia - od cała filozofia :) 

 

często zdjęcia przekłamują, wystarczy mieć więcej futra na łapie i już wygląda jakby nadgarstek był ściśnięty, ja niby noszę nad kostką ale i tak mi zjeżdża niżej (bo luźniej mam pasek/bransoletę). Najlepszym wyjściem paratrooper strap, krew dopływa i nie ćiśnie bo to elastyczna guma z majtów :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...