Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.3.2018 o 06:50, dochtor napisał:

poka  :)Stenek bardzo przyjemny - gratuluję zakupu.

fajna kolekcja, garniturowca jakiegoś masz do tego?

 

Chodzi o to zapiecie: 

2018-01-05-photo-00003823.1516271740.jpg

 

Garniturowcow mam kilka - przejrzyj poprzednie posty i strony, napisalem nawet jakies recenzje: Junkers, Roamer, Elysee,

 

Czym jeszcze zaskakuje Steinhart? Superluminowa - wystarczy troche podswietlic i odczyt godziny w srodku nocy nie stanowi zadnego problemu.

o1ti500_1kx1k_12.1512743342.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AllRad napisał:

Orient, Casio....a ten środkowy to co to za firma?

 

To taki homage Panerai.

Jak ktoś lubi duże proste zegarki to całkiem fajne wykonanie, luma itd.

30 minut temu, mio1 napisał:

I założyłbyś coś takiego na łapę? toż to aż oczy od tego robią się ukośne:-)

 

Kwestia reki i upodobań.

generalnie lubię duże proste zegarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BartD napisał:

To taki homage Panerai.

 

To dla mnie zdecydowanie przekracza granicę homage, po prostu podróba (tyle że taka "przemysłowa") i tyle. Na osłonę koronki mają registered trademark? :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, GREGG napisał:

 

To dla mnie zdecydowanie przekracza granicę homage, po prostu podróba (tyle że taka "przemysłowa") i tyle. Na osłonę koronki mają registered trademark? :wacko:

 

 

Juz nie maja. 

Wiesz ile jest homagow Submarinera, Marinemaistera itd. 

 

Pomijam juz piloty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BartD napisał:

 

 

Juz nie maja. 

Wiesz ile jest homagow Submarinera, Marinemaistera itd. 

 

Pomijam juz piloty. 

 

Ale jest granica między naśladownictwem a kopią. No i szanujące się firmy dają swoje logo na tarczy. A tu masz po prostu kopię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 43mm, l2l 46 czy 47mm. Nie jest duży, choć duża pow szkła sprawia, że optycznie taki się wydaje. Ale na nadgarstku układa się fajnie, dzięki min. małemu l2l. 

No i grubość to tylko ok 11mm -  a to automat z gmt, szczelność WR200m

DSC_0439S.jpg.e5307f8d4cb56ade3fcd00d9fb3717cb.jpg

5ab14942d5602_DSC_0373bsS.jpg.6a5b7a03ada6083bdef25a0665019bb6.jpg

 

Edytowane przez piotrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrr, wygląda zacnie. Jeśli mogę coś poradzić - unikaj pola magnetycznego, jeśli zegarek nie jest na to przygotowany - na jednym ze zdjęć leży przy magnesie.  

 

Zrobiłem pare zdjęć. Te dwa wcześniejsze nie są moje, lecz wzięte ze steinhartwatches.de.

 

Jak juz pisałem, oryginalna bransoleta tytanowa poszła do pudełka, a zastąpił ja skórzany pasek 22mm Steinhart Vintage Marine Officer Grau z tytanowym zapięciem z Logo Steinhart. Pasek jest bardzo gruby i prosto "ciachany" i balem sie, ze będzie zbyt twardy. Obawy byly na wyrost, bo po zaledwie kilku godzinach noszenia swietnie sie ułożył i jest bardzo przyjemnie miękki i mimo jego szerokości prawie go nie czuc na nadgarstku. Znowu pozytywne zaskoczenie. 

 

ihost_1521571617__km181339k.jpg

 

Serce zegarka stanowi automatyczny mechanizm ETA 2892-A2 udekorowanym firmowym rotorem w złotym kolorze, niebieskimi śrubami i ozdobnym szlifem. Robi wrażenie, tym bardziej, że sam nie spodziewałem się aż takiej jakości i precyzji wykonania za tą przystępną cenę. 

ihost_1521571659__km181390k.jpg

 

To co lubię w "pilotach" i "nurkach" to zapewniający perfekcyjną czytelność cyferblat o wysokim kontraście i oczywiście masa luminoforowa - Superluminova: świeci całą noc. 

ihost_1521571692__img_0190k.jpg

 

Porównanie do innych modeli. Efekty nocnej sesji: "nurek" Steinharta, dwa "piloty" Junkersa i "sportowiec" Seiko  tongue.png

ihost_1521571719__img_0213k.jpg

 

Zegarek mam od niecałego tygodnia i czekam aż się mechanizm "ułoży", potem oddam do lekkiej regulacji. Obecnie jest tak, że po całkowitym zatrzymaniu, a następnie nakręcony koronką i noszony min. 14 godzin wykazuje dokładność na poziomie: -1 do +1 sek/24h. Natomiast problem rozpoczyna sie przy krótkim noszeniu, a następnie po odłożeniu do rotomatu, albo na stoliku - traci od - 3 do -7 sek /24h.

 

Np. dziś rano nakręcony koronką, ustawiony według zegara atomowego i noszony cały dzień nie stracił i nie przyspieszył ani jednej sekundy. Moje preferencje leżą oczywiście na lekkim plusie 3-6 sek/24h, niż za dnia na zero, a potem minus w nocy. 

 

Edit: Nowy pasek robi nowy zegarek. 

Oryginalną bransoletę tytanową nawet nie rozpakowałem z folli, tylko schowalem do pudełka. Wzamian zamówiłem do zegarka skórzany pasek Steinhart 22mm z tytanową sprzączką, a do tego doszedł Steinart Nato Strap. Serwis wysyłkowy mają perfekcyjny. 

ihost_1521811101__km181500k.jpg

 

ihost_1521810560__km181503k.jpg

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.03.2018 o 11:51, GREGG napisał:

 

Ale jest granica między naśladownictwem a kopią. No i szanujące się firmy dają swoje logo na tarczy. A tu masz po prostu kopię

 

to jak nazwiesz to:

 

91-pkvKyRTL._UY445_.jpg

 

 

albo to:

 

Steinhart_Ocean_1_Black.jpg

 

 

albo to:

 

gallery_65341_3084_117135.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, GREGG napisał:

 

Ale przynajmniej dają swoją nazwę na tarczy...

 

Nie ma co się spierać, jak ktoś chce udawać, że ma na ręce paneraia, jego decyzja ;)

 

 

Udawał by jak by tam pisało Panerai. :yahoo:

A nie pisze... :rolleyes:

 

Róznica miedzy czymśc o jest kopią [koperty] a czymś co jest mocno inspirowane zaciera sie coraz bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, BartD napisał:

Udawał by jak by tam pisało Panerai. :yahoo:

A nie pisze... :rolleyes:

 

OK to nie jest zwykły fake, ale dla mnie to bardziej udaje oryginał niż homage z nazwą producenta.  Ale nie będę się wymądrzał, jak to komuś nie przeszkadza, niech nosi ;)

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ipsx82 napisał:

pomimo posiadania Miyota 8215 to nadal technicznie made in China ?

a czy zegarek składany jest w NY? czy JP?  Pewnie w chinach.

Jeśli faktycznie siedzi tam miyota, ma szafir to jak ktoś lubi takę estetykę to czemu nie - jakaś tańsza alternatywa dla np tissella który także kopiuje rolexa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem starym dziadkiem i powinienem preferować starość. Tzn. zegarki sprzed 100 - 150 lat rajcują mnie. Genialna mechanika, można godzinami podziwiać. Ale dla osobistego spokoju, po Kaziku MRG w tytanie (wzrok mi się pogarszał i cyferki były mało wygodne) zakupiłem WVQ620-qw4719 też by Casio. Pierwszy kosztował ok. 1200 PLN, drugi, ok. 1400 z gwarancją na pięć lat. Ale w stali - jest dużo cięższy. Od siedmiu lat praktycznie nie zdejmuję z ręki. Akumulator, ogniwo słoneczne do ładowania, wzorzec spod Frankfurtu, przejścia lato - zima bez ingerencji, pływanie swobodne pod wodą nie problem (200 m). Bransoleta zabezpieczona dwoma przyciskami (dwa zegarki straciłem - jezioro koło Ostródy i morze koło Barcelony). Szkło twarde, wgłębione w stosunku do pierścienia zewnętrznego. W przypadku uderzenia np. w rack 19 " rysy tylko na pierścieniu zewnętrznym. A często mi się to zdarza. W tym zaliczyłem Grecję, Hiszpanię, Włochy... i nic się nie dzieje. Powstaje pytanie: czy lepiej mieć coś super markowego, czy coś mniej prestiżowego, też markowego, co nie wymaga absolutnie żadnego nadzoru ? Na zakończenie ciekawostka. Z pierwszym, serwisowo, obchodziłem się jak z jajkiem. Po 5 latach poprosiłem kolegę jadącego akurat do Szwajcarii, wymień mi baterię. Po tygodniu dostałem zegarek z fakturą: Wymiana baterii, wymiana wszystkich uszczelek, sprawdzenie częstotliwości generatora i próba ciśnieniowa ! Całość 70 SFR. Może drogo, ale kto tak wymienia baterie u nas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...