Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, złapałem kolejnego bakcyla, po rowerach, Subaru i The Forum, nieśmiało na 3 miejscu kroczy zegarkomania.

 

Ha! Ja tez tak mam - 3 Subarynki, 7 rowerow, i 6 zegarkow - innymi slowy obsesja jakas. Jesli chodzi o zegarki, to zdecydowanie preferuje Citizen Eco-Drive (w szczegolnosci Promaster) - nie trzeba sie przejmowac o baterie czy nakrecanie, poza tym jesli sa wystawione na swiatlo to nie traca energi i caly czas funkcjonuja. Najbardziej lubie tytanowe ze wzgledu na niska mase i fajny kolor metalu.

Ostatni moj zakup to:

http://glennmoller.com/?p=136

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk, to samo z moim 2 zakupem - G-shockiem, tough solar i mam wymiany bateryjek z głowy, są egzemplarze, które już od 1998 roku działają bez wymiany, więc technologia spoko :) Druga fajna sprawa to wave ceptor - mam z głowy ustawianie godziny i zmiany stref czasowych, zegarek komunikuje się falami radiowymi z zegarami atomowymi i sam się ustawia 8) G ma być wyrobnikiem w mojej kolekcji, do pływania, jazdy na rowerze i innych cięższych zadań, dodatkowo będę mógł według niego ustawiać inne zegarki. Citek to taki casual, teraz oszczędzam na konkretny automacik :wink:

 

Fajny ten Twój Citek - trochę podobny do mojego :) Ile waży?

 

-- Pt lip 27, 2012 10:42 pm --

 

BTW, muszę z tymi subarakami Cię podgonić, rowery wystarczą 2 ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem włam do domu w grudniu poprzedniego roku i mi żli panowie ukradli międzyinnymi King of G-Shock, też z solarem 8)

Wycofany już z produkcji chyba, bo ciężko dastać. Miałem czarnego ale jutro zamówię 8)

 

imageslkjnjj.jpg

Jest duuuuży, ale doskonale się sprawdza jako sportowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze zdanie - w cenie 600-1000 zł lepiej kupić japoński automat czy szwajcarski kwarcowy?

 

Zegarek dla studenta, 90% czasu używany na co dzień, do jeansów, koszul, polo itd., 10% czasu do marynarek/garnituru.

 

Na oku mam:

 

1. Seiko SNZF17K1 (automat)

[ http://images.bidorbuy.co.za/user_images/645/649645_091220132426_SNZF17K1-1.jpg ]

 

2. Tissot PRC 200 (kwarc)

[ http://zegarki-magar.pl/upload/bt17152652.jpg ]

 

3. Certina DS Podium (kwarc)

[ http://p.alejka.pl/i2/p_new/02/26/certina-ds-podium-big-size-c001-617-26-057-00-c0016172605700_0_b.jpg ]

 

4. Jacques Lemans 1447A (kwarc)

[ http://i.ebayimg.com/t/JACQUES-LEMANS-Watch-1447A-Mens-London-Moonphase-1-1447A-Black-Leather-Strap-/00/s/MzkyWDI3NA==/$(KGrHqZHJCwE8ff78TS1BPMBVSesi!~~60_12.JPG ]

 

Co polecacie ;)?

 

Ja mam podobny do 1. Seiko SNZF17K1 (automat), ORIENT automat uzywany na codzien, model ten jest podobny do jednego z rolexa,dla mnie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI, sporawy :) mój GW-7900 był największy z tych, które przymierzałem i na chudym nadgarstku leżał najlepiej, więc nie wątpię, że King of G dobrze się nosił. Jak bozia pozwoli to ja jeszcze 2 G w kolekcji kiedyś mieć będę :) , klasyczny G-5600 ale prawdopodobnie w bieli z negatywnym wyświetlaczem, do tego gulfman lub riseman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk, to samo z moim 2 zakupem - G-shockiem, tough solar i mam wymiany bateryjek z głowy, są egzemplarze, które już od 1998 roku działają bez wymiany, więc technologia spoko :) Druga fajna sprawa to wave ceptor - mam z głowy ustawianie godziny i zmiany stref czasowych, zegarek komunikuje się falami radiowymi z zegarami atomowymi i sam się ustawia 8) G ma być wyrobnikiem w mojej kolekcji, do pływania, jazdy na rowerze i innych cięższych zadań, dodatkowo będę mógł według niego ustawiać inne zegarki. Citek to taki casual, teraz oszczędzam na konkretny automacik :wink:

 

Fajny ten Twój Citek - trochę podobny do mojego :) Ile waży?

 

-- Pt lip 27, 2012 10:42 pm --

 

BTW, muszę z tymi subarakami Cię podgonić, rowery wystarczą 2 ;):D

 

Citizen wazy 112gr, takze nie jest ultra lekki, ale lzejszy od podobnego ze stali. Na rowerze uzywam Casio GW-700A - taki jak ten:

Casio GW-700A

Fajny zegarek - bo bardzo trwaly, no i wedlug niego ustawiam swoje Citizeny, procz tego podswietlenie mozna ustawic ze sie samo wlacza co jest fajne gdy rece sa w smarze i wypadalo by juz isc spac a nie dlubac przy aucie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Właśnie wczoraj nabyłem swój pierwszy w życiu zegarek automatyczny,czyli inaczej mówiąc samonakręcający się mechaniczny sprężynowiec z napędzającym go wachnikiem.Jest to najnowsza seria Les Vauberts Edoxa z heart-beatem przez który wspaniale widać jak bije "serce" tego zegarka a jest nim dość popularna i sprawdzona ETA2824.

Zegarkiem jestem zachwycony nie wiem czy nie bardziej niż zakupem Subaru :D To jednak zupełnie coś innego niż wszystkie bezduszne kwarce których mam sporo a żaden nie robił na mnie takiego wrażenia jak automat.

A tu fotka mojego najnowszego czasomierza:

img8054n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie także zastanawia, masz zdjęcia mechanizmu?

 

-- 28 paź 2012, o 17:28 --

 

Właśnie wczoraj nabyłem swój pierwszy w życiu zegarek automatyczny,czyli inaczej mówiąc samonakręcający się mechaniczny sprężynowiec z napędzającym go wachnikiem.Jest to najnowsza seria Les Vauberts Edoxa z heart-beatem przez który wspaniale widać jak bije "serce" tego zegarka a jest nim dość popularna i sprawdzona ETA2824.

Zegarkiem jestem zachwycony nie wiem czy nie bardziej niż zakupem Subaru :D To jednak zupełnie coś innego niż wszystkie bezduszne kwarce których mam sporo a żaden nie robił na mnie takiego wrażenia jak automat.

A tu fotka mojego najnowszego czasomierza:

[ ]

ładny garniturowiec, ale openhearty są dla metroseksualnych :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

żartowałem, gratulacje za dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Nigdy więcej zegarka z elektronicznym ustawianiem czego kolwiek. :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

2 x w roku poszukiwania instrukcji Casio Marine Gear w celu zdobycia wiedzy o przesunięciu o godzinę na nowy czas.

Nie potrafię zapamiętać tych rad typu:6 x przycisnąć przycisk A, potem raz przycisk, C, potem przytrzymać przez x sekund przycisk D, i zatrzymać przyciskiem B.

To tylko jedna z funkcji, którą powtarzam dwa razy w roku, a i tak nie potrafię jej zapamiętać, co dopiero więc mówić o innych, praktycznie nie dotykanych funkcjach??? :twisted:

Durny wynalazek i tyle.......,

 

 

.......albo ja zacofany :roll:

 

 

 

Sam bym za nic nie kupił, ale prezent..... :?

Chyba wrócę do starej Olmy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czy ja dobrze widzę -"Patek Phillipe" :shock:

 

i wybacz pytanie,orginał czy kopia kolekcjonerska?

 

tak jest to Patek

 

p1030050u.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

gdyby stać mnie było na oryginał to raczej nie jeździł bym Forkiem N/A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kupić coś co jest cenne w celu- bez celu, lub dla samej chęci posiadania, ale wytłumaczcie mi po co kupować zegarek, który nie wygląda ani nie jest oryginałem.

Dodam, że lubie zegarki, ale nie mam większego o nich pojęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kupić coś co jest cenne w celu- bez celu, lub dla samej chęci posiadania, ale wytłumaczcie mi po co kupować zegarek, który nie wygląda ani nie jest oryginałem.

Dodam, że lubie zegarki, ale nie mam większego o nich pojęcia :D

 

no widzisz mi ten zegarek się podoba i dlatego go kupiłem (nie lubię dużych grubych zegarków które wg mnie wyglądają mega ciężko)

nigdy za zegarek nie dam więcej niż max 1000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to rozumiem,repliki są nieżle zrobione a w środku często mają ETY.Orginał zapewne jest niedostępny dla większości śmiertelników bo za niego możnaby kupić niezłe Subaru,a tak przynajmiej możemy przebywać z namiastką ideału.Patek to taki Rolls albo Bentley Continental,coś w tym stylu.

Jeśli chodzi o urodę to jak dla mnie piękny klasyk pewnie z lat 60-tych ,poza tym o gustach zegarkowych nie ma sensu sie wypowiadać

 

-- N paź 28, 2012 9:24 pm --

 

mnie także zastanawia, masz zdjęcia mechanizmu?

 

-- 28 paź 2012, o 17:28 --

 

ładny garniturowiec, ale openhearty są dla metroseksualnych :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

żartowałem, gratulacje za dobry wybór

UFFFFFFFFF!!! :D

Dzięki 8)

Myśle też że to niekoniecznie garniturowiec,do dzinsów albo białego kitla też nieżle się prezentuje,a oprócz tego czujesz i widzisz jak żyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zakupić cieniutki, lekki casio, seiko czy inne.

Pytam po co podróbkę?

Sorry, nie chcę nikogo urazić, ale to tak jak chodzenie z tombakiem

duuuże +1, nie wspominając o aspekcie prawnym używania podróbek :evil:

 

-- 29 paź 2012, o 00:02 --

 

,a oprócz tego czujesz i widzisz jak żyje

zatem polecam klasykę gatunku JLC Reverso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no widzisz mi ten zegarek się podoba i dlatego go kupiłem (nie lubię dużych grubych zegarków które wg mnie wyglądają mega ciężko)

nigdy za zegarek nie dam więcej niż max 1000 pln

 

Rozumiem podejście tylko nie rozumiem, czemu nie kupić czegoś, co się podoba, nie kosztuje więcej niż 1000 zł a jednocześnie nie ma napisane "Patek"... Wolałbym kupić no-name albo ruskiego Aviatora (swoją drogą całkiem fajny zegarek) ale w życiu nie kupiłbym podróby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od momentu jak dostałem zegarek na 18 urodziny, czyli prawie rok, zacząłem uwielbiać zegarki, bardzo lubię te ze skórzanymi paskami :-P aktualnie jestem użytkownikiem takiego Fossila http://www.zegarki.com.pl/ch2565-fossil-p-16874.html. Zegarek jest dość duży ale lekki, trochę dziwnie wygląda na mojej chudej ręce ale uwielbiam go !! jest bardzo wygodny nieraz muszę sprawdzić czy mam zegarek na ręce bo go nie czuję :mrgreen: Bardzo mi się podoba ta Strela http://allegro.pl/zegarek-striela-strela-poljot-cosmos-lab3133-promo-i2729010012.html oraz ten Aerowatch http://allegro.pl/fantastyczny-aerowatch-renaissance-skeleton-50931-i2741478427.html Mam nadzieję że w przeciągu kilku lat uda mi się zakupić te zegarki, i pochwalić się przed znajomymi małą kolekcją :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...