Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo znanych powszechnie wypowiedzi językoznawców, wiele osób związanych z systemami zarządzania, preferuję słowo "audit" zamiast "audyt". Dlaczego? Powód jest prosty. "Audit" sugeruje działanie związane z systemami zarządzania. W tym znaczeniu "audit" np. jakości nie jest kontrolą, a działaniem mającym wykazać zgodność systemu zarządzania z wymaganiami normy. Jako przeciwwagę stawia się "audyt", który kojarzony jest z finansami. Audyt finansowy, to raczej działanie kontrolne. Przeprowadza się go kompleksowo, a nie wyrywkowo.

"Audit" i "audyt" pozwalają więc na rozróżnienie w/w czynności.

 

Znalezione w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

0 tym miałem też pisać,pierw patrzę Forek ,i myślę oby nikt forumowy,za chwile info ,że zza granicy...uff,ale i tak szkoda osób,tragedia:(

Kierowca usnął? a może próba załapania się na zjazd i było za szybko..tragedia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

0 tym miałem też pisać,pierw patrzę Forek ,i myślę oby nikt forumowy,za chwile info ,że zza granicy...uff,ale i tak szkoda osób,tragedia:(

Kierowca usnął? a może próba załapania się na zjazd i było za szybko..tragedia:(

 

http://express-tv.pl/wypadek-na-autostradzie-a2-emilia-3-osoby-nie-zyja-splonely-w-samochodzie-2-letnie-dziecko-jest-w-stanie-ciezkim,artykul.html?material_id=50a8aa8f9a22ddaa3b000000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona dziś rano znalazła w krzakach potrąconą kotkę przez jakieś auto

leżała i miauczała z bólu, nie miałem serca zostawić tak jej więc poprosiłem kumpla i razem zawieźliśmy ją do kliniki weterynaryjnej

okazało się że miednica połamana, kręgosłup cały

 

rozwiesiłem osiedle kartkami z fotkami kota oraz nr telefonu kontaktowego, do tej pory zero odzewu

 

niestety ja nie dam rady wziąć do mieszkania drugiego kota, oprócz tego leczenie będzie dość drogie do tego dochodzi kilkutygodniowa rehabilitacja

 

kocica w miarę ładna, zadbana, grubawa więc jest szansa że nie jest to zwykły bezpański dachowiec i znajdzie się właściciel, czekamy z weterynarzem do czwartku, jak nie to zastrzyk

 

niestety w naszej chorej mieścinie nie ma żadnego schroniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że u nas Chińczycy już autostrad nie budują bo kto wie co by jeszcze wymyślili :mrgreen:

 

2482ba622d019400975b2dbb52250f85,18,1.jpgkreciol_duzy_p.gif

 

 

 

 

foto: Reuters

 

 

 

Czy można przeciwstawić się chińskim władzom i powstrzymać wyburzenie domu stojącego na trasie nowej autostrady? Jak widać na zdjęciach można, ale nie da się w ten sposób zatrzymać budowy. Starsze małżeństwo z prowincji Zhejiang stwierdziło, że za cenę, którą zaoferowali urzędnicy, nie da się wybudować nowego domu i w związku z tym nie wyprowadzą się ze starego. Urzędnicy nie byli jednak skłonni do zbyt długich negocjacji i ruszyli z budową. W rezultacie powstało prawdziwe kuriozum, można by powiedzieć, że rondo z domem w środku. Kto ustąpi pierwszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...