Skocz do zawartości

Forek żyje! Jednak uszczelka pod głowicą...


Subaru_Forester

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Nagle, podczas jazdy, podskoczyła temp. silnika na czerwone pole i z rury wydechowej poleciał siwy dym, jak z komina!! Mnóstwo dymu! Zapach spalin...raczej normalny - silnika. Teraz samochód stoi i się studzi, ale pod maską nie widać, żeby chłodnica lub elementy układu chłodzenia przeciekały. Dymu spod maski NIE BYŁO. Tylko z rury wydechowej, co (nie znam się, ale na moją logikę) wskazuje, że problem jest w silniku.

 

Sprawdzę płyn chłodniczy i olej, jak silnik ostygnie. Ogólnie widać było, że płyn w zbiorniczku wyrównawczym się gotuje!

 

Problem jest taki, że jestem w Pobierowie, gmina Rewal, woj. Zachodniopomorskie. Samochód na co dzień jeździ po Warszawie i tam jest serwisowany. CO MAM ZROBIĆ... :?: Skąd wziąć mechanika :?:

 

Błagam o jakieś dobre rady, bo chwilowo jestem zrozpaczony...samochodem nie da się jeździć a jestem prawie 600 km od domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak na moja znajomość mechaniki to poszła uszczelka pod głowicą. I płyn dostaje się do silnika, do tłoków i stąd ten dym. Auto niestety nie do jazdy. Sprawdź jeszcze olej i płyn, ale stawiam na uszczelkę. W pobliżu może być trudno o mechanika znającego Subaru. Najbliżej chyba coś w Szczecinie, bo w kamieniu to wątpię..

Mam nadzieję że sie mylę..

Acha, może zapiekły się wentylatory? Albo bezpiecznik poszedł od nich? Sprawdź to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory chłodnicy pracowały?

 

Nie jestem pewien...sprawdzę, jak go uruchomię. Wydaje mi się, że pracował...

 

-- 30 lip 2011, o 13:24 --

 

Jak na moja znajomość mechaniki to poszła uszczelka pod głowicą. I płyn dostaje się do silnika, do tłoków i stąd ten dym. Auto niestety nie do jazdy. Sprawdź jeszcze olej i płyn, ale stawiam na uszczelkę. W pobliżu może być trudno o mechanika znającego Subaru. Najbliżej chyba coś w Szczecinie, bo w kamieniu to wątpię..

Mam nadzieję że sie mylę..

Acha, może zapiekły się wentylatory? Albo bezpiecznik poszedł od nich? Sprawdź to.

 

 

A który to bezpiecznik i jak to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bezpieczniki w komorze, nie wiem jak w forku, ale u mnie w legacy sa po stronie kierowcy, w takim czarnym plastykowym boxie, są opisane, jak bezpieczniki sa dobre to wiem że wewnątrz tez muszą być. Przyczyną padu uszczelki może byc właśnie nie działający wentylator, miałem tak w Toyocie..

A w Cinquecento jak poszła mi uszczelka pod głowica to stawiałem zasłone dymna za soba tak mi z rury na siwo kopciło..

 

Tu masz telefon i adres do Szczecina:

http://www.subaru.pl/dealer_agrykolex.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym uruchamianiem to uważaj, płyn może się dostawać do wnętrza tłoka i go blokować. Co do ceny wymiany uszczelki to nawet nie jestem w stanie powiedziać ile to może kosztować.. Może zapytaj Carfita? Pewnie będzie wiedział..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie AMI ma rację, jak już silnik będzie wyciągnięty to lepiej zrobić 2 uszczelki od razu..

Co do uruchamiania to poczekaj, może ktoś bardziej ogarnięty w temacie się wypowie. Wentylatory to na razie możesz odpuścić, sprawdzisz je później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było sprawdzone...samochód tydzień wcześniej był w serwisie...

 

A na trasie...cóż...650 km trasy z czego jakieś 450 km autostrady/ekspresowe. Ale bez przesady, w końcu to Subaru! Jechałem 140 - 160 km/h. W zeszłym roku jeździłem 800 km trasy w Niemczech 160 - 200 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jechałem do Łukęcina - obok Ciebie, 2 lipca, zrobiłem 700 km, bez problemu. Tez podobnie jak u Ciebie 12-160, wiec może faktycznie zabrakło chłodzenia, ciśnienie wzrosło, zagotowało wodę i poszła uszczelka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak poznać pod którą głowicą jest uszkodzona uszczelka? :wink:

 

Nawet jeśli jest jasna sytuacja typu chlapiąca z otworu na świecę woda to najgorszą możliwą głupotą jest wymiana tylko tej jednej uszczelki. Druga nadal będzie stara i zaraz może się zepsuć.

 

Subaru_Forester, koszt zależy od warsztatu i ceny części. Myślę, że delikatnie licząc robocizna MINIMUM ok 1000 pln i do tego uszczelki - zależy czy na sztuki i brać te najpotrzebniejsze czy kupić cały komplet na "górę" silnika z zimmeringami, uszczelkami pokryw zaworów (jeśli pójdą stare to na bank będzie ciekł olej).

No i przy okazji jak będzie rozpięty rozrząd to trzeba osłuchać wszystkie rolki - jeśli któraś jest głośna to od razu wymieniać - jeśli będzie więcej rolek do wymiany niż jedna czy dwie to ja bym się pokusił o złożenie silnika od razu na nowym kompletnym rozrządzie. Ale to jak wiadomo mocno podroży koszty :(

 

No masz niefart chłopie. Takie usterki się zdarzają ale miałeś pecha, że zepsuł się na wyjeździe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz w garażu:

- olej silnikowy jest w normie

- nie ma żadnych wycieków pod samochodem

- zbiorniczek płynu do chłodnicy PUSTY :shock: Daję słowo, że przed wyjazdem nie był pusty...

- wentylatory oba można bardzo delikatnym ruchem jednego palca poruszyć więc chyba nie są zapieczone

- bezpieczniki wyglądają ok

 

 

Dolać czegoś do układu chłodzenia?

I czy dalej obstawiamy tę felerną uszczelkę...?

 

pablonas, czy mam szansę zamknąć się w 2000 PLN w ASO (Szczecin)? I tak na pewno zadzwonię do nich w poniedziałek, ale chciałbym wcześniej wiedzieć. Najchętniej zrobiłbym to tam gdzie zawsze serwisuję auto, u Zbyszka Edycja moderatora :cry: No ale do Wawy to go na holu nie zaciągnę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...