Skocz do zawartości

LCD czy Plazma


TomekEl

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie :) co wybrac :?: Jak macie wiedze w tym temacie to chetnie poczytam bo nie bardzo moge podjac decyzje a w sklepach niestety nie bardzo sie znaja.

LDC jaki biore pod uwage to

 

http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_l ... _le_40m61b

 

decyzje musze podjac do srody takze za wszelkie konstruktywne rady z gory dzieki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy do czego - jeśli chcesz oglądać zwykłą telewizję to ani LCD ani Plazma. Obie technologie są dobre ale do sygnałów o dużej rozdzielczości.

 

Plazma lepiej oddaje kolor czarny od LCD, nie jest też już tak mało trwała jak kiedyś. Jednak ma mniejszą rozdzielczość. Do oglądania filmów raczej plazma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu mieliśmy ten sam dylemat..plazma czy LCD..wybór padł na 40 LCD i wszyscy są zadowoleni..a to co zadecydowało to fakt że podobno długo zatrzymany obraz na plaźmie potrafi "wypalic"punkciki..ile w tym prawdy nie wiem..ale z własnego doświadczenia polecam LCD :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "wypalaniem" pixeli to juz mit. Wszystkie terazniejsze plazmy maja sytem, ktory podczas obrazu zatrzymanego przesowa wszystko o jeden pixel tam i z powrotm co zapobiega uszkodzeniu ekranu. Dla oka ludzkiego jest to nie do uchwycenia. Nie zmienia to jednak faktu, ze plazma jest slaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te telewizory pokazują swoje możliwości dopiero przy HD-TV. Dotąd oglądałem w różnych media marktach itp. telewizory LCD i plazmowe, na wszystkich obraz wyglądał gorzej niż na kineskopowych - bez różnicy, czy był z anteny sat czy dvd. Dopiero, kiedy pokazali HD-TV widać, do czego służą te telewizory. Co do czerni na LCD to nigdy jej nie będzie - czerń w LCD jest tylko brakiem podświetlenia piksela.

Kupując takie TV warto też zwrócić uwagę na kąty widzenia, które w plazmowym są lepsze. Co do trwałości - 60.000 godzin daje ponad 6 lat oglądania telewizji non stop. Chyba w międzyczasie kupi się i tak nowy.

 

Obecnie podstawą jest możliwość odtwarzania HD-TV, ale akurat ten Samsung na 100% może.

 

Jedno, co mi się w nim nie podoba, to tylko 2 wejścia SCART.

 

w ogóle to przeczytaj artykulik http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze rozdzielczosc sygnalu telewizyjnego to 640x480, a HD-TV poki co nadaje jedna/dwie stacje w Reichu. Polecalbym przechadzke do dealera Loewe i wybranie jednego z "klasycznych" telewizorow. Wiem, ze produkty tej marki tanie nie sa, ale obraz bedzie z pewnoscia satysfakcjonujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HD będą (są?) filmy DVD a pewnie i divx. Przecież tego telewizora nie kupuje się, żeby oglądać Klan, familiadę czy biesiadę z Marylą tylko dla kina domowego.

 

W jednej rzeczy telewizory 16:9 się nie sprawdzają: mecz koszykówki wygląda fatalnie. Przydałby się pivot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, ze rozdzielczosc sygnalu telewizyjnego to 640x480, a HD-TV poki co nadaje jedna/dwie stacje w Reichu. Polecalbym przechadzke do dealera Loewe i wybranie jednego z "klasycznych" telewizorow. Wiem, ze produkty tej marki tanie nie sa, ale obraz bedzie z pewnoscia satysfakcjonujacy.

 

Dokładnie tak - chciałem się z Loewe przesiąść na jakiś LCD lub Plazmę ale jakość zdecydowanie mi nie odpowiadała. Poza tym i w LCD i w Plaźmie bardzo irytujący jest aliasing - wszelkie obiekty skośne są ząbkowane - szczególnie irytuje to przy oglądaniu TV.

 

Jeśli miałoby być kino domowe to lepiej sobie kupić porządny projektor - odwzorowanie kolorów będzie nieporówanie lepsze. Mówię tu o projektorze typu rzutnik, a nie o telewizorze z tylną projekcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, kolega sobie sprawil ostatnio rzutnik - super wrazenie! JEszce jak sie ma Surround to wogole. Jedyne co, to trzeba zaluzje opuszczac :wink: Aha, i obraz jest tez b wysokiej jakosci, pod warunkiem ze sie siedzi w odleglosci tych 4-5 metrow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HDTV tak szybko bym nie liczyl. To samo jest z formatem 16:9, telewizory panoramiczne sa dostepne na naszym rynku od przeszlo 6 lat a do dzisiaj zadna stacja nie zdecydowala sie nadawac w tym formacie. Tradycyjny kineskop ma moze lepszy obraz ale gabaryty nie do przyjecia. Jezeli natomiast chodzi o firme LOEWE to na pewno ma ciekawa stylistyke i astronomiczne ceny ale jakosc obrazu jest przecietna. Wystarczy poczytac fachowa prase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę fanatyka. Jego brat prowadzi sklep digitalo.pl i w związku z tym codziennie testują inne typy tv.

Generalnie zasada była tak że :

1. ) do kina domowego plazma

2. ) do oglądania normalnej TV lepszy jest LCD

Kolory lepsze są na plazmie, kontrast i jasność również

 

Z drugiej strony LCD ciągnie mniej prądu.. taki 40 `` około 200 W.

Plazma 42`` spożywa w okolicach 400W

Plazma jest grubsza

Plazmy są tańsze pomiędzy 6 a 9 tys jest spory wybór 42``

LCD 40`` to wydatek od 11 tys wzwyż

 

Trawłość niemal wszystkie plazmy mają powyżej 40 000 godzin więc tym nie ma się co sugerować.

Rozdzielczości. Filmy HDTV są odtwarzane jak na razie tylko przez komputer więc należy mieć go do TV podłaczony...

Obecne plazmy na 42`` Fujitsu-Siemens który wchodzi do sprzedaży w połowie grudnia ma już też 1024x1024 wiec też się zbliżają

Pozatym wysokie rodzielczości te są obsługiwane tylko z poziomu PC a nie oglądania DVD bo w dodatku podłaczenie każdego tv poprzez Euro obcina rozdzielczość do 576x 480.

Więc tak naprawdę to można sobie tylko pograć...

Cokolwiek się kupi czy LCD czy Plazmę czy DLP to przy przejściu ze zwykłego TV jest jednak różnica..

Oczywiście nie mówię o TV CRT tych najwyższej klasy ( loewe )

A i nie ma się co sugerować obrazem w sklepach, tam sa odpalane specjalnie spreparowane dyski demo.

Najlepiej wziąć swoją płytę DVD i powiedzieć aby podłaczyli jakiś odtwarzacz i obejrzeć sobie swój film.

Wtedy widać róznicę.

 

Też stałem przed tym wyborem i zdecydowałem się na Plazmę Fujitsu-Siemens P42-2H

z dwu powodów:

1. ) jest rozmiar 42`` a taką mam dziurę w scianie ;-)

2. ) kosztuje 60 % tego co dobry LCD w rozmiarze 40 ``

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=75817669

 

z tunerem TV od razu. tylko jak to widac w dzien?

 

W dzień nie widać dobrze. Projektory nie są do oglądania TV - ani obraz z sygnału TV na ekranie 150" nie jest za ciekawy, ani oglądać tego bez zasłoniętych okien się nie da.

 

Za to filmy z DVD - inna jakość w porównaniu do oglądania w telewizorze.

 

Moim zdaniem;

- zostawić stary telewizor do oglądania wiadomości

- do filmów kupić projektor, zamontować pod sufitem a na przeciwległej ścianie ekran zwijany również pod sufitem

 

PS. Dla amatorów gier komputerowych - można podłączyć PC czy konsolę. Szczególnie polecam z symulatorem lotu. Ale wyścigi samochod też są zabójcze na ekranie 150"... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...