Skocz do zawartości

fotki imprez z odwróconym wlotem


zofx

Rekomendowane odpowiedzi

Na marginesie w sobotę obrócę swój kurnik

 

Odradzam.

 

A co do fot: wpisz do google'a: "subaru impreza reverse scoop" i znajdziesz tam trochę takiej wiochy.

 

Była dyskusja na temat sensowności instalowania tego - sam rozważałem - i odpuściłem. Nie ma sensu 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nie mam klasyka z avatara, tam mialem turbo wiec kurnik byl ok, teraz mam blobeye kombi, zrobionego na wrx z tylu, a maska wydaje sie tak pusta ze az boli. dlatego zeby nie odjebac kaszanki typu: kurnik do n/a kombinuje zeby cos zrobic innego, dla samego wygladu bo sorry ale 125 koni nie jedzie.

 

rozmawialem z morgianą i wlasnie ona mysli o wywaleniu kurnika bądz odwróceniu bo ona IC ma w zderzaku - stad pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio-moto, teoretycznie. Bo faktycznie nalezaloby sprawdzic przeplyw powietrza, albo mierzyc temperature przed i po ;)

 

Poza tym, w seryjnym aucie komora silnika jest tak skonstruowana, zeby gwarantowac optymalne warunki pracy dla jednostki napedowej - to dotyczy rowniez temperatury. Nie uzasadnialbym wiec takiego rozwiazania checia poprawy warunkow pod maska. Co innego, jak powiemy ze ma wygladac fajnie - wtedy robta co chceta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zagalopowaliście w ocenach,to ma tylko fajnie lub nie wyglądać.Operacja potrwa 20min zrobię zdjęcia i wstawię,jak będzie kicha to odwrócę go z powrotem.Ale juz widzę miny iroli jak zobaczą subaru z takim antykurnikiem :lol: .A na marginesie,propos tych "gołych masek" w n/a to w stanach kiedys na ebayu były żeberkowe wyloty powietrza i bardzo to fajnie wyglądało,niestety nie mogę odnależć aukcji,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio-moto, teoretycznie. Bo faktycznie nalezaloby sprawdzic przeplyw powietrza, albo mierzyc temperature przed i po ;)

nawet podczas stania w miejscu zapewnia trochę niższą temperaturę pod maską ;) słowo klucz: konwekcja. Niestety fizyki nie da się tak łatwo oszukać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bio-moto, teoretycznie. Bo faktycznie nalezaloby sprawdzic przeplyw powietrza, albo mierzyc temperature przed i po ;)

 

Dokładnie tak. Ja to rozważałem w kontekście faktu, że mam FMICa i pusto pod kurnikiem, a więc na chłopski rozum powietrze wpadające przez FMICa może "zderzać" się z tym, które wpada przez kurnik i w rezultacie ciepłe powietrze zostaje w komorze. Ale potem osoba znająca się bardzo na takich sprawach (inżynier od płynów, specjalizujący się w motoryzacji) uświadomiła mi, że to zbytnie uproszczenie - trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wloty i wyloty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem do soboty :!: Wziąłem klucze i przystąpiłem do operacji :P .Niestety pacjent zmarł :cry: .Kurnik w '99 jest niesymetryczny i od strony szyby jest ciut szerszy także nie da się tego zrobić P&P, a rzeźbić i szpachlować tylko po to żeby zobaczyć jak to jest,oto to nie.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przystąpiłem do operacji :P .Niestety pacjent zmarł :cry: .Kurnik w '99 jest niesymetryczny i od strony szyby jest ciut szerszy także nie da się tego zrobić P&P

 

lucza, ja myślałem, że Ty żartujesz z tą próbą odkręcenia i odwrócenia - przecież jak by był symetryczny, to kto by sprzedawał i po co aftermarketowe odwrócone kurniki? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej krawedzi maski jest nadcisnienie. Na calej niemal masce - podcisnienie. Dopiero tam gdzie maska przechodzi w podszybie (tam gdzie wlot powietrza) znow jest nadcisnienie. Kurnik umiejscowiony jest we wlasciwym miejscu, nadcisnienie wpycha przez niego powietrze pod maske. Dodatkowo jest tak wyprofilowany, ze zagarnia powietrze w czasie jazdy.

 

car.gif

 

Bez roznicy w ktora strone sie go da, powietrze bedzie wchodzilo przez niego pod maske. W ktorejs - i zakladam w klasycznej - pozycji bedzie to dzialalo lepiej. Prawdopodobnie przy odwroceniu kurnika zgodnie z prawami Bernoulliego (czy jak to nazwac) kurnik bedzie generowal podcisnienie na gornej powierzchni ktore bedzie redukowalo naddcisnienie na podszybiu, wiec jego efekt bedzie mniejszy.

 

bernoulli.gif

 

Sens odwrotnego kurnika widze w srodkowej czesci maski. Wtedy powietrze byloby wysysane do gory. Takie chyba maski widzialem w EVO.

 

7001xj0.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...