Jump to content

fotki imprez z odwróconym wlotem

zofx
 Share

Recommended Posts

Na marginesie w sobotę obrócę swój kurnik

Odradzam.

A co do fot: wpisz do google'a: "subaru impreza reverse scoop" i znajdziesz tam trochę takiej wiochy.

Była dyskusja na temat sensowności instalowania tego - sam rozważałem - i odpuściłem. Nie ma sensu 8).

mnie na new age się podoba taki zabieg, na klasyku średnio,

i można śmiało rozumieć to jako N/A ale z wlotem, a nie n/a udające turbo

mam maskę do wymiany :)

ja juz nie mam klasyka z avatara, tam mialem turbo wiec kurnik byl ok, teraz mam blobeye kombi, zrobionego na wrx z tylu, a maska wydaje sie tak pusta ze az boli. dlatego zeby nie odjebac kaszanki typu: kurnik do n/a kombinuje zeby cos zrobic innego, dla samego wygladu bo sorry ale 125 koni nie jedzie.

rozmawialem z morgianą i wlasnie ona mysli o wywaleniu kurnika bądz odwróceniu bo ona IC ma w zderzaku - stad pytania

Bio-moto, teoretycznie. Bo faktycznie nalezaloby sprawdzic przeplyw powietrza, albo mierzyc temperature przed i po ;)

Poza tym, w seryjnym aucie komora silnika jest tak skonstruowana, zeby gwarantowac optymalne warunki pracy dla jednostki napedowej - to dotyczy rowniez temperatury. Nie uzasadnialbym wiec takiego rozwiazania checia poprawy warunkow pod maska. Co innego, jak powiemy ze ma wygladac fajnie - wtedy robta co chceta ;)

Chyba się zagalopowaliście w ocenach,to ma tylko fajnie lub nie wyglądać.Operacja potrwa 20min zrobię zdjęcia i wstawię,jak będzie kicha to odwrócę go z powrotem.Ale juz widzę miny iroli jak zobaczą subaru z takim antykurnikiem :lol: .A na marginesie,propos tych "gołych masek" w n/a to w stanach kiedys na ebayu były żeberkowe wyloty powietrza i bardzo to fajnie wyglądało,niestety nie mogę odnależć aukcji,pozdro.

Bio-moto, teoretycznie. Bo faktycznie nalezaloby sprawdzic przeplyw powietrza, albo mierzyc temperature przed i po ;)

nawet podczas stania w miejscu zapewnia trochę niższą temperaturę pod maską ;) słowo klucz: konwekcja. Niestety fizyki nie da się tak łatwo oszukać ;)

Dokładnie tak. Ja to rozważałem w kontekście faktu, że mam FMICa i pusto pod kurnikiem, a więc na chłopski rozum powietrze wpadające przez FMICa może "zderzać" się z tym, które wpada przez kurnik i w rezultacie ciepłe powietrze zostaje w komorze. Ale potem osoba znająca się bardzo na takich sprawach (inżynier od płynów, specjalizujący się w motoryzacji) uświadomiła mi, że to zbytnie uproszczenie - trzeba wziąć pod uwagę wszystkie wloty i wyloty itp.

No i nie wytrzymałem do soboty :!: Wziąłem klucze i przystąpiłem do operacji :P .Niestety pacjent zmarł :cry: .Kurnik w '99 jest niesymetryczny i od strony szyby jest ciut szerszy także nie da się tego zrobić P&P, a rzeźbić i szpachlować tylko po to żeby zobaczyć jak to jest,oto to nie.Pozdro.

przystąpiłem do operacji :P .Niestety pacjent zmarł :cry: .Kurnik w '99 jest niesymetryczny i od strony szyby jest ciut szerszy także nie da się tego zrobić P&P

lucza, ja myślałem, że Ty żartujesz z tą próbą odkręcenia i odwrócenia - przecież jak by był symetryczny, to kto by sprzedawał i po co aftermarketowe odwrócone kurniki? :twisted:

Na przedniej krawedzi maski jest nadcisnienie. Na calej niemal masce - podcisnienie. Dopiero tam gdzie maska przechodzi w podszybie (tam gdzie wlot powietrza) znow jest nadcisnienie. Kurnik umiejscowiony jest we wlasciwym miejscu, nadcisnienie wpycha przez niego powietrze pod maske. Dodatkowo jest tak wyprofilowany, ze zagarnia powietrze w czasie jazdy.

car.gif

Bez roznicy w ktora strone sie go da, powietrze bedzie wchodzilo przez niego pod maske. W ktorejs - i zakladam w klasycznej - pozycji bedzie to dzialalo lepiej. Prawdopodobnie przy odwroceniu kurnika zgodnie z prawami Bernoulliego (czy jak to nazwac) kurnik bedzie generowal podcisnienie na gornej powierzchni ktore bedzie redukowalo naddcisnienie na podszybiu, wiec jego efekt bedzie mniejszy.

bernoulli.gif

Sens odwrotnego kurnika widze w srodkowej czesci maski. Wtedy powietrze byloby wysysane do gory. Takie chyba maski widzialem w EVO.

7001xj0.jpg

• Upvote 1