Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, PatLove napisał:

Ok, jest tez KTM na kołach 27,5 ale mi nie chodzi o wielkość kół, tylko stosunek cena-jakość/osprzęt i jakaś alternatywa dla Ultra 1964, o ile w ogóle takowa jest biorąc pod uwagę jego obecna cenę?

 

P.S.

A może Focus Black Forest LTD? Tez można wyrwać go teraz w dobrej cenie...

W lublinie Andrzej ma focusy w inzynierii rowerowej na rusalce czasami sa magaokazje. duzo ludzi  z lbn sie sciga na focusie i sobie chwala. Podjedz to Ci cos doradza chlopaki z inzynierii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Pisalem juz we watku: "SZUKAM PRACY / DAM PRACĘ", ale mysle, ze w tym temacie moge liczyc na wiekszy odzew.

Dlatego pozwole sobie wkleic tresc mojego "podania" rowniez tutaj:

 

"Póki co nie jestem przyparty do sciany, ale chcialbym sie dowiedziec ile jestem wart. 

Do tej pory mialem to szczescie, ze robilem to co lubie i jeszcze mi za to placono, z tymże jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniadze, ktore na dzien dzisiejszy nie satysfakcjonuja mnie w 100%.

Nie bede sie chwalil jakich to nie mam tytulow, bo nie aplikuje do pracy w McDonald's, a fachu w jakim jestem wprawiony nie uczy zadna szkola.

Ostatnie 11 lat spedzilem w sklepie rowerowym, ktory zaczynal od jednego butiku z kilkoma rowerami, a obecnie sa to 2 salony o powierzchni ok. 400 m2, ktore bez stresu konkuruja z sieciowkami. Oczywiscie nie jest to jedynie moja zasluga, lecz uwazam ze w duzej mierze sie do tego przyczynilem.

Poza 11 letnim doswiadczeniem w branzy, rowery sa moja pasja od ponad 20 lat i smialo moge powiedziec, ze w temacie malo co jest mi obce, zarowno w handlu jak i w serwisie.

 

Jezeli ktos w branzy szuka mega wykwalifikowanego pracownika i jest gotow za to odpowiednio zaplacic (Wystarczy zeby bylo mnie stac na utrzymanie rodziny 2+2 i zakup STI w budzie GC ;) ) to czekam na info.

Na dzien dzisiejszy nie planuje zmiany miejsca zamieszkania, wiec pracy szukam na obszarze Slaska.

Rownie chetnie sprobuje swoich sil w przedstawicielstwie handlowym, oczywiscie najlepiej w branzy rowerowej, ktora znam od podszewki.

P.S.

Zapomnialem, ze zima za pasem, a na nartach tez sie troszku znam :P

 

A teraz czekam na propozycje. Tylko nie wszyscy na raz. :D"

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Magdziarz dzięki za propozycje (bo rozumiem ze to tak okwa była?) ale po pierwsze to full, którego nie potrzebuje, a po drugie tak jak napisałem w pierwszym poście-szukam roweru za max ok 4000pln

 

chudy_ pewnie masz racje, jak się pogrzebie to zawsze można znaleźć taniej ale to nie jest już tak jak kiedyś, ze rower o wartości 10tys pln można było złożyć za równowartość 6500-7000pln, poza tym nie mam czasu, ani weny na składanie roweru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale Twój to zupełnie inny model, właśnie chodzi mi o porwanie osprzętu Ultra 1964 LTD do Black Forest LTD. Roznica w cenie na ten moment to tez ok 900pln i pytanie czy ta różnica jest podyktowana właśnie osprzętem, czy jedynie marka i logo, a może tez jakością wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2017 o 11:39, PatLove napisał:

Zgadza się ale Twój to zupełnie inny model, właśnie chodzi mi o porwanie osprzętu Ultra 1964 LTD do Black Forest LTD. Roznica w cenie na ten moment to tez ok 900pln i pytanie czy ta różnica jest podyktowana właśnie osprzętem, czy jedynie marka i logo, a może tez jakością wykonania?

 

Miałem przez kilka lat KTM Tombstone. To chyba zbliżony model do tego, który Ty rozważasz. Kupiłem go jako początkujący amator i powiem Ci, że absolutnie się nie zawiodłem. Wyposażenie było raczej średnie ale rama pancerna. Również jakość wykonania moim zdaniem jest super. Rower zwiedził ze mna tysiące km leśnych i miejskich dróg i nic złego z nim się nie stało. Do dnia dzisiejszego jest katowany przez mojego nastoletniego bratanka i nadal ma się dobrze. Kolejny rower,  który nabyłem to Myroon z osprzetem XTR. I znowu strzał w dziesiątkę. Jestem w pełni usatysfakcjonowany z marki KTM.

 

P.

WP_20160809_002.jpg

Edytowane przez DrAST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2017 o 21:23, PatLove napisał:

Panowie potrzebuje porady w kwestii zakupu roweru. Kiedyś-15 lat temu jeździłem dość dużo ok 250km tygodniowo (oczywiście jak na czysto amatorska, rekreacyjna jazdę) ale później przyszły inne zajęcia i czasu na jazdę zabrakło. To było w czasach, gdy rowery się składało(tak, wiem ze teraz tez sie składa ale zajawka już nie ta i budżet tez nie) jak chciało się mieć konkretny sprzęt ale do sedna-zastanawiam się na KTM Ultra 1964 LTD na kołach 29, którego można wyrwać nowego poniżej 4000pln. Są jakieś alternatywy dla niego? Co ewentualnie innego polecacie?

 

Sprzedam Ci tego za 3500 ;)

https://rower.com.pl/univega-summit-ltd-22-speed-shimano-xt-592021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... akurat moi klienci mają wysokie specyfikacje Commencali Meta V4 i poniżej 10k ich nie puszczą. Moje z kolei ostatnie 2 testówki to carbonowe AM i carbonowe Trail (oba od Devinci) - tutaj również ceny będą na poziomie kilkunastu tysięcy złotych.

Chyba niestety nie pomogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, nie namawiam ;) Jak ktoś potrzebuje taki rower to bierze żeby mieć trwały i niezawodny sprzęt, Ty raczej nie potrzebujesz :) natomiast oczywiście zapraszam do Bielska-Białej na bezpłatne testy moich rowerków demo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

względem Focusa:

gorszy amortyzator, ale nadal dobry - powietrzny

lepszy napęd (nowe XT 11b)

lepsze hamulce (Shimano, a w Focusie Tektro)

niższa cena

ta sama rama (Univega używa ram Focusa, obie marki należą do jednego koncernu)

 

względem KTM:

gorszy amortyzator, ale różnica nie tak duża jak w Focusie

lepszy napęd

podobne koła

podobne hamulce

niższa cena

 

Uważam, że warto rozważyć Focusa (ma bardzo dobry widelec kosztem innych minusów), a KTM nie ma mocnych stron jak na swoją cenę. Univega ma najlepszy stosunek jakości do ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2017 o 16:19, PatLove napisał:

Dzięki za szczegółowe porównanie. Rozważę w takim razie również univege ale Focusa BF LTD można teraz wyrwać za 3100pln, a wiec jest tańszy od Univegi...

W KTMie natomiast płaci się również na pewno za „firme i znaczek”...

Za tę cenę faktycznie może być ciężko to pobić. Kto taką cenę daje, z ciekawości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jaszyn napisał:

kąt i długość  mostka powala ja bym go odwrócił :) 

 

...to nie a-head, trzeba by cały rower odwrócić :P

 

Z innej beki: Lechnica, od płd (Słowackiej) strony Trzech Koron - bardzo fajna trasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...