Skocz do zawartości

Narty / Snowboard...


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś potrzebuje sprzęt Ride'a to mogę pomóc z dobrą ceną. Sprzęt nowy, z polskiej dystrybucji.

 

Znajomy ma ponad 190cm wzrostu i but 49, jezdzi na najdłuższym HighLine'ie z Ride'a w wersji wide i mówi, że to pierwsza deska, która nie haczy ani palcami ani piętą. Oprócz tego jest chyba najwyższym modelem Ride'a. Kolega bardzo sobie chwali, że jest deseczka wielozadaniowa, dobrze sobie radzi na stoku i poza stokiem. Jeśli chodzi o park to może być twarda, nie jest to model parkowy.

Osobiście nie miałem okazji testować tego modelu, ale na kilku deskach Ride'a jeździłem i bardzo pozytywnie. Sam mam z Ride'a tylko wiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wybieram się pojeździć w ten weekend i postawiłem na białkę, moze ktoś napisać jaki tam warunek na stoku jest teraz:)

trochę ciepło jest a na twn tydzień zapowiadają opady… deszczu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłem na Harendzie. Na stoku przy tych temperaturach jest głęboka, mokra, ciężka kasza. Trzeba było jeździć ze sprytem i wyczuciem. Ale teraz ma coś minusować i sypnąć. Trzymam kciuki, żeby Ci się warunki udały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu jedziemy z córką na kilka dni do Cernej Hory/Pecu. Czwarty raz w ciągu ostatnich 4 lat. Żadna stacja narciarska tak mi nie przypasowała jak właśnie tam. Góra w zasadzie dla tych, co już potrafią jeździć, kulturalnie i schludnie, skibusy, barów na stoku bez liku, prawdziwa horka cokolada, gruszkówka itp. rarytasy. Co ważne, trudno się znudzić (zwłaszcza że od ub. roku rolbą można przejechać z Cernej Hory do Pecu i z powrotem) , tras co prawda nie tyle co w Tyrolu, ale po co komu 420 km tras? Jest nawet kawałek czarnej, że jaja miękną. Co prawda Czesi inaczej liczą niski sezon (dopiero od 15 marca, w zamian wycofują skibusy), i skipasy droższe niż teraz w PL, ale reszta tak samo lub mniej. Nawet dojazd z Wawy vs w polskie Sudety podobnie. W zamian odpoczywam od kaszanki, karkówki i kiełbasy z grilla przy akompaniamencie polodisko.

 

Ew. znajdę jedno miejsce w aucie, jeżeli ktoś z Wawy lub po drodze chce dołączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla lepiej jeżdżących są 2 góry.

1. Cerna Hora - wjazd gondolą 8-osobową, długość 2300 m, są też krzesła 4-osobowe i orczyk, zgrubnie po kilometrze. Trasa wzdłuż gondoli, ok. 2.5 km - 12 min. wjazd, 8 min. zjazd solidnym tempem. Mnóstwo wariantów pośrednich. Trasy szerokie, z przewagą czerwonych. 7 barów/restauracji. Na trasie z krzesłami jazda nocna

2. w Pecu pod Śnieżką są 3 rejony warte uwagi:

A. Jawor - podwójny orczyk, 2 szerokie czerwone i dedykowany snowpark (hopki, ławki i 3 olbrzymie skocznie). 5 barów/restauracji, jazda nocna

B. Zahradky - kilka orczyków na łysym zboczu, w połowie czerwone, barów min. 6

C. Hnedy Vrch z 4-osobowym krzesłem, czerwona z osobnym kawałkiem solidnej czarnej (szeroka i stroma). 3 bary/jadłodajnie.

Pomiędzy ABC przemieszczasz się na nartach. Pomiędzy 1 a 2 kursuje rolba z wagonikiem. Wszystkie stoki są południowe lub z przewagą południowego. Wczoraj na górze było ok. metra śniegu, na dole min. 30, bez przetarć. W mieście wiosna i czarno.

Są jeszcze inne, bardziej rodzinne i łagodne stoki w okolicy, ale widziałem tylko na mapach. Wszystkie stoki skomunikowane skibusami ze sobą i z miasteczkami po drodze.

 

Karnet 4 dniowy ok. 2400 koron (ok. 380 zł), młodzieżowy ok. 1800 (ok. 280 zł). Jazda nocna (18 - 21) 280 koron. Parkingów jest moc, chyba 70 koron/dzień. Piwo 25 - 35 koron (w plastiku), 45 w szkle. Czekolada na gorąco ze śmietaną - 35 - 50 koron, lekkie jedzenie od 25 za hotdoga, 40 - 50 zupka, do 80 za knedliki z sosem, 120 koron za duży talerz jedzenia.

Bardzo bezpiecznie, bo a)szeroko b)początkujący mają dużo alternatywnych szkolnych i niebieskich tras, a pozostali trzymają pewien poziom, jest mało 'zsuwaczy śniegu' i oszołomów. Przez 4 dni 2 razy widziałem zwożonych narciarzy, ale ani jednego zderzenia.  Nie widać/słychać buractwa i wrzasków. Muzyka w barach na stokach pop/rock w lekkostrawnej wersji, bez reklam. Poza tym cisza, na wyciągach również. Głównie Czesi, trochę od nas, paru Niemców też widziałem.

Jest gdzie mieszkać, na górze, pod górą, w miasteczku. Ceny od 250 koron za osobodzień za bardzo budżetową kwaterę z kuchnią i łazienką. Od 400 w porządnym standardzie. Jest kilka nowych hoteli. O apres-ski nie napiszę, nie bywałem, ale się dzieje (np. 2 drinie za jeden po 16 na stoku, ale jak skorzystać, jeżeli ostatni skibus odjeżdża kwadrans po 16? :( ). Nie ma bilarda, jest snooker i kręgielnia, niestety bez zakazu palenia i śmierdzi.

Rozważałem też inne ośrodki (Szpindlerowy Młyn, Rokytnice, Zieleniec, Szklarską i Karpacz) ale tutaj infrastruktura jest najlepsza. Można nawet dojechać z Wawy pociągiem, a w wolny dzień pojechać pekaesem w 3 godziny do Pragi. Podróż z/do Wawy Forysiem poniżej 6 godzin, szybciej byłoby nie-Foresterem, ale od 130 km/h szumi nie do zniesienia. Polecam, śniegu wystarczy na min. 2 tygodnie, chyba, że wcześniej spłucze deszcz.

PS: polecam też dojazd przez Małą Upę, fajna, kręcona droga :)  (368).

Edytowane przez gourmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja tam jadę 6.11. Ze strony wynika, że w już w tym tygodniu otworzą zjazd do dołu. W ubiegłym roku tez byłem koło 11 listopada i śnieg był ok, tylko widoczność dramatyczna. A z narciarzy reprezentacje Turcji, Rumunii, Niemiec, młodzieżowa Polska, jakiś klub z Rosji i nasz klub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...