Skocz do zawartości

ISR system


bukers80

Rekomendowane odpowiedzi

coz, moze system jeszcze nie jest doskonaly, ale statystyki dowodzą, ze dziala i ratuje zycie. Tyle ze oczywiscie czesciej wypowiadaja sie ci ktorym nie dziala niz ci ktorym dziala. ja na przyklad mam ISR od 3 lat i zawsze przy utracie sygnalu dzwonia, lokalizacje znaja dokladnie i zachowuja sie profesjonalnie :roll: nieraz tez dzwonilem do nich bo widzialem wypadek o ktorym ich informowalem, to rowniez reagowali niezwlocznie.

 

poza tym przypominam, ze koszt abonamentu w wiekszosci jest rownowazony przez znizki w wielu polskich ubezpieczalniach, wiec mozna to miec "za darmo".

 

mam zawsze w aucie przy sobie komórkę i GPS, pewnie jak wiekszosc kierowcow obecnie, i dlatego myślę ze kolejne urządzenie na pokładzie - czyli ISR - w niczym mi nie pomoze jak chcę powiadomić o wypadku. A nie chce przy okazji kazdego wjazdu na parking podziemny itd. ciągle mieć telefony o zniknięciu auta bo bym je miał codziennie :) co do zniżek - nie chodzi mi o koszty ale praktyczne zalety i wady systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
slesz coś tu pisał :arrow: viewtopic.php?p=1245222#p1245222 jakoby były dwie firmy obsługujące ISR

 

Keratronik to jest dawny Flysec. Czyli teorie o tym, ze jedno jest lepsze od drugiego, sa ... ;)

 

 

czyli ISR - w niczym mi nie pomoze jak chcę powiadomić o wypadku.

 

 

ale jak lezysz nieprzytomny w rowie, to jak zadzwonisz? I do kogo? Na 112? tam beda sie wpierw borykali z tym, zeby ustalic gdzie jestes, a potem beda glowkowac ktore pogotowie i straz sa najblizsze. ISR robi to automatycznie - podaje dokladna lokalizacje najblizszemu ratownictwu bezposrednio!

 

A nie chce przy okazji kazdego wjazdu na parking podziemny itd. ciągle mieć telefony o zniknięciu auta bo bym je miał codziennie

 

 

Nie wiem skad takie podejrzenia? Z reguly nic takiego nie ma miejsca. Raz mi sie zdarzylo, ze jak auto stalo pare dni bez przerwy w garazu to zadzwonili czy wszystko ok (widocznie wiedzieli, ze ostatni sygnal byl spod mojego domu, dlatego dopiero po paru dniach).

 

spawalniczy, a gdzie jest auto? w ASO? pod domem?

 

Przypominam, ze GLOWNA funkcja ISR jest reakcja w momencie wypadku, czyli jak czujniki przeciazenia zarejestruja takie zdarzenie :!: Jesli ktos chce, zeby dzwonili natychmiast jak zostanie odpiety aku, albo wlaczony alarm, to musi sobie sprawic Keratronik Safety monitoring :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, ze GLOWNA funkcja ISR jest reakcja w momencie wypadku, czyli jak czujniki przeciazenia zarejestruja takie zdarzenie Jesli ktos chce, zeby dzwonili natychmiast jak zostanie odpiety aku, albo wlaczony alarm, to musi sobie sprawic Keratronik Safety monitoring

 

nawet sama nazwa wskazuje :wink:

 

...chociaż przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe ISR jest klasyfikowany jako ponadstandardowe zabezpieczenie antykradzieżowe :idea: :roll: nie wiem skąd to się wzięło, ale jest :!:

 

Np. to w którym ja pracuję, ale nie mogę powiedzieć w jakim... :wink:

 

Co daje potencjalnemu właścicielowi subaru z zamontowanym systemem ISR dodatkowe 20% zniżki na AC.

Pamiętajcie o tym ubezpieczając subaraki, żeby zapytać swoich agentów :!:

 

Lub poprostu zadzwonić do mnie, albo PW :mrgreen: - uchylę rąbka tajemnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, moze system jeszcze nie jest doskonaly, ale statystyki dowodzą, ze dziala i ratuje zycie.
Prosimy o prezentacje statystyk lub przynajmniej źródła skąd ta wiedza została zaczerpnięta.

 

ISR robi to automatycznie - podaje dokladna lokalizacje najblizszemu ratownictwu bezposrednio!
Wcale tak nie jest. O zdarzeniu automatycznie powiadamiane jest centrum monitorowania a nie jednostka ratownictwa. Dalsza procedura, w centrum monitorowania, jest prowadzona przez człowieka.

 

Tak czy inaczej ISR ma szereg zalet, choć ma także trochę wad, zwłaszcza w kontekście niektórych powyższych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o prezentacje statystyk lub przynajmniej źródła skąd ta wiedza została zaczerpnięta.

 

Postaram sie zdobyc.

 

 

Wcale tak nie jest.

 

Sorry, skrot myslowy ;) Oczywiscie jest tak jak piszesz:

 

zdarzenie :arrow: wszelkie info, czyli sila przeciazenia, lokalizacja GPS itd jest przekazywana do centrum monitorowania :arrow: centrum wpierw "wdzwania" sie do auta, a po stwierdzeniu, ze istnieje koniecznosc... :arrow: dzwoni do najblizszego centrum ratownictwa, ktore system wyszukuje automatycznie przy pomocy koordynatow GPS

 

I wydaje mi sie to lepsze niz:

 

zdarzenie :arrow: jesli kierowca lub pasazer sa w stanie to... :arrow: dzwonia na pogotowie :arrow: pogotowie stara sie ustalic mniej wiecej pozycje :arrow: i wtedy ustala ktora jednostka jest najblizsza, a nastepnie... :arrow: dzwoni do tejze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...