Skocz do zawartości

Co mogą czterołapy, a czego nie...?


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam sobie dziś instrukcję obsługi do Suzaru-Subuki i dowiaduję się, że "napęd na cztery koła poprawia trakcję na śliskiej nawierzchni, ale (...) nie należy używać samochodu do jazdy w głębokim śniegu, piachu i błocie".

 

Napisano tam też co prawda, że nie należy połykać baterii... więc rozumiem, że instrukcja powstała pod wpływem eurotrendu do asekurowania się na wypadek roszczeń klienta-idioty, ale jednak poczułem pewien niepokój.

 

W związku z tym pytanie do posiadaczy instrukcji do "prawdziwych" Subaru: czy tam też przestrzegają przed używaniem czteronapędu poza twardą, acz ewentualnie śliską nawierzchnią?

 

I przy okazji - autorzy tekstu nie są niestety konsekwentni. Nie napisali na przykład, że wsadzenie sobie kluczyka w oko może grozić wybiciem oka, w związku z czym producent nie zaleca takiego zastosowania kluczyka i doradza szczególną ostrożność w obchodzeniu się z nim po wyjęciu ze stacyjki. No, ale mają szansę się jeszcze kiedyś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja jest wiernyym tłumaczeniem japońskiego oryginału :) .

Nie powinieneś biadolić ponieważ posiadacze prawdziwego Subaru nie mogą się od pół roku doczekać odpowiedzi "prawdziwgo" importera dlaczego do WRX'a MY'05 dostali instrukcję od MY'03.

Przy okazji pragnę podziękować za przypomnienie "w temacie" polskich instrukcji, ponieważ polski "importer" Subaru chyba nie do końca zdaje sobie sprawę co się wiąże z niedostarczeniem właściwego manuala nabywcy co oczywiście zamierzam niecnie wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to że nie jest to auto terenowe... dla niektórych skrót 4x4 oznacza że mozna od razu a bagna, a system taki jak w Justy jest podatny na przegrzanie wiskozy.

 

Więc tak też na zdrowy chłopski rozum podejrzewam - że to o nieforsowanie napędów w PRAWDZIWYM terenie chodzi. Niemniej sformułowanie, bardzo kategoryczne, że "nie należy używać (...) w głębokim śniegu" budzi niepokój. No bo - co to jest "głęboki" śnieg? 5 cm - czy dopiero 30? Czyli: za którym razem, przy wyjeżdżaniu z zaspy na miejskim parkingu, można poczuć smrodek spod auta? Mam jednak nadzieję, że nie za pierwszym, ani nawet za 37 - oczywiście, jak się to wyjeżdżanie robi z jakim takim wyczuciem.

Wiem, że to nie UAZ - ani nawet nie Vitara. Ale bez przesady...

 

Przy okazji pragnę podziękować za przypomnienie "w temacie" polskich instrukcji,

...zawsze do usług!

 

nie do końca zdaje sobie sprawę co się wiąże z niedostarczeniem właściwego manuala nabywcy

...szczególnie w warunkach eurokołchoźnych - hehe, wiem, czemu w referendum głosowałem ZA!

 

co oczywiście zamierzam niecnie wykorzystać.

I będzie, że to przeze mnie. No, to ja się już w SIP-ie nie mam co pokazywać. A jeśli nawet, to SIP-anej kawy lepiej nie pić, raczej przyjadę z własnym termosem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja jest wiernyym tłumaczeniem japońskiego oryginału :) .

Nie powinieneś biadolić ponieważ posiadacze prawdziwego Subaru nie mogą się od pół roku doczekać odpowiedzi "prawdziwgo" importera dlaczego do WRX'a MY'05 dostali instrukcję od MY'03.

Przy okazji pragnę podziękować za przypomnienie "w temacie" polskich instrukcji, ponieważ polski "importer" Subaru chyba nie do końca zdaje sobie sprawę co się wiąże z niedostarczeniem właściwego manuala nabywcy co oczywiście zamierzam niecnie wykorzystać.

 

Właśnie...

 

Ja do Forester'a '06 dostałem instrukcje z poprzedniego modelu.

 

Jak jednak zostałem zapewniony, nowa instrukcja będzie opracowana jeszcze w tym roku.

 

Pożyjemy zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogą znosić jajek ;).

 

kiedyś w Justy jechałem wieś w zimie przez nieodśnieżoną drogę. wymiękłem dopiero jak zobaczyłem, że na drodze leżą dosłownie góry śniegu. i co zrobiłem? ano zrobiłem nawrotkę w śniegu do prawie pół koła i pojechałem inną drogą :).

 

a taki niepozorny to samochodzik :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to tak samo jak z wjazdem samochodem do lasu.....................w sumie nie wolnio bo od katalizatora sie zapala liscie i trawka i las pojdzie zdymem :wink: mniej wiecej cos takiego jest w instrukcji suzuki/subaru justy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

tak przegladam sobie forum bo dawno, ale to bardzo dawno tego nie robilam i tak tu wlazlam bo czterylapy mi sie pojawily i myslalam ze to moze jakies zwierzaki ( nie smiac sie! jestem naturalnie ciemna blondynka :mrgreen: ) ale przy okazji zobaczylam najpiekniejsze usta pod sloncem we wiadomosci Thorgala, nawet Angelina Jolie nie ma tak pieknych wardzul jak subarak na w/w zdjeciu, a no i ten psiak WiSa....bedzie snil mi sie po nocach ten avatar :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przegladam sobie forum bo dawno, ale to bardzo dawno tego nie robilam i tak tu wlazlam bo czterylapy mi sie pojawily i myslalam ze to moze jakies zwierzaki ( nie smiac sie! jestem naturalnie ciemna blondynka :mrgreen: ) ale przy okazji zobaczylam najpiekniejsze usta pod sloncem we wiadomosci Thorgala, nawet Angelina Jolie nie ma tak pieknych wardzul jak subarak na w/w zdjeciu, a no i ten psiak WiSa....bedzie snil mi sie po nocach ten avatar :wink:

 

:D

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thorgal, i co dotarła wspomniana wcześniej instrukcja która miała się pojawić do końca roku... :?: :o

 

Cisza jak makiem zasiał...

 

Nie ma instrukcji, nie ma lampy halogenowej zamówionej w połowie grudnia 2005, nie ma dalej mapy elektronicznej Polski działającej z GPS'em Subaru... :evil:

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się, że ta NAKŁADKA to chodzi raczej o spolszczenie ;-)

Problem polega chyba na braku map Polski, a nie na braku spolszczenia interfejsu. Ja myślę,że nie prędko doczekamy się mapy Polski....chyba,że takie wymagania postawią zachodni użytkownicy Subaru. Przypuszczam,że SIP pójdzie w kierunku montażu "uniwersalnych" sytemów nawigacyjnych obsługujących terytorium Polski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu ze zrobieniem przyzwoitej mapy Polski na system Subaru, jeżeli tylko Subaru/Kenwood/NavTech (ktokolwiek jest właścicielem praw), udostępni narzędzie do kompilacji mapy na GPS wbudowany w Subaru.

 

Mapę może zrobić jedna z dwóch-trzech polskich firm dysponujących zarówno danymi jak i doświadczeniem w tworzeniu map na GPSy.

 

Mapy Polski z FHI (przyzwoitej) nie będzie zbyt szybko, bo NavTech ma zmapowaną jedynie szkieletową sieć dróg w Polsce.

Nie ma danych - nie ma mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to takie mapy Polski sa od dawna... I w przyzwoitej jakosci! Chodzi o to by mozna je bylo bezkonfliktowo (od strony softwarowej) wlaczyc do systemu, ktorym dysponuje (i nam sprzedaje) Subaru. Takie dolaczenie do systemu juz istniejacej innej aplikacji, to wlasnie nakladka... Sadze, ze firmy dysponujace takimi mapami podjelyby sie stworzenia takiej "nakladki" na system Subaru - jesli bedzie takie od Subaru zapytanie (i deklaracja sfinansowania przedsiewziecia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem mapę na BP... dałem znacznie mniej i nie mam problemu... A powaznie.... do czego to zmieża...:?: kiedyś kierowano się za pomocą gwiazd... potem kierowało ludzi słońce, następnie drzewa i ich konary, nagle ktoś wymyślił mapę i wszystkie wczecniejsze metody zostały (prawie całkowicie zapomniane), teraz wejdzie GPS i jak jakiś uczeń zobaczy prawdziwą mapę na ścianie sali geograficznej to zdębieje bo nie będzie wiedział co to jest... :twisted: hmmm... :wink: Jadę na BP po jeszcze jedną na zapas :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...