Skocz do zawartości

przesiadka z saab'a :(


Aero9000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli chodzi o moją wypowiedz o warsztatach to opierałą się na jednym linku taki znalazlem /niestety nie mogę go ponownie odszukac/ info o firmi dotyczylo bardziej tuningu niż naprawy, był coś o 3 projektach z honda w tle :) jak tylko odnajde to zamieszcze nazwę.

 

co do przerobki z 2.0 na 2T to koszt 5 tys jest realny pod warunkiem, że nie trzeba zmieniać tłoków, walkow rozrządu,

inter ok 1300, turbo garretta ok 1200-1500, kolekt wydech nowy wyspawany ok300, przeróbka wydechu 200 dolot ok 800

nie wiem ile kosztuje komp i nie wiem ile kosztuje elektryka /sterowanie turbo, zawory upustowe itd/, nie wiem jak z kolektorem dolotowym

pozdr

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny, ktore podajesz sa conajmniej dzwine. np - dobrze wykonany kolektor za 300 ??...

silnik wolnossacy rozni sie nieco budowa (ilosc walkow, panewki, tloki itd).

zapalency robia takie przerobki jak mowisz, ale jezdzi to na ok. 0,4 bara... bo pozniej boom.

temat takiej modyfikacji byl juz kilka razy poruszany na forum. poszukaj i zobacz co pisza

ludzie z praktycznym doswiadczeniem. im wiecej wiesz tym bardziej sie idechciewa :wink: .

awaryjnosc i koszt takiego auta to jedno... a sprzedaz pozniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore Saaby tez sa bardzo fajne :mrgreen:

 

Obrazek

 

Kuba, a co Ty wiesz o samochodach? :mrgreen:

 

Zdobylem się na ten zart, bo widzialem ten film, kiedy ktos uciekal przed policyjnym poscigiem jakims zabytkowym subaru kombi. Najsmieszniej wygladalo kiedy po jakims puknieciu, jakis naladowany towarem van (tez to byl automat) mial lepsze odejscie niz to zabytkowe subaru :lol:

 

Facet powinien ukrasc inne auto :lol:

 

Ale na temat: w Polsce nie ma zadnego powodu, zeby wydac pieniadze na Saaba, a jest kilka powodow, zeby je wydac na Subaru.

Czyli jest temat do dyskusji..

 

pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody zeby wydac pieniadze na saab'a ?

Bardzo przyjemne w prowadzeniu, wygodne, wmiare szybkie, wmiare ekonomiczne i wmiare tanie, auto klasy sredniej wyzszej nie kojazace sie jednoznacznie z handlem narkotykami, ladne, meskie a do tego nie zbyt czeste na drogach, wspominalem ze bardzo bezpieczne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Saab to bardzo dobre auto, nie trzeba chyba nikomu tego tlumaczyc -to oczywiste. Ale o co chodzi z tym "handlem narkotykami" to nie mam pojecia. Jak masz czarna bume, mietka czy H2 to jest sie dilerem??? Pokazcie gdzie dilerzy jezdza takimi furami... W moim miescie tzw. dilerzy poruszaja sie srodkami komunikacji miejskiej i czasem jak jakis kumpel podrzuci to autem. Wiadomo sa to zwykle pionki ale wcale "góra" nie jezdzi takze wyzej wymienionymi autami...... Jest to zwykly glupi mit i tyle.

Nawet na ostatnich wakacjach w stanach razem z kumplami bralismy "lekkie dragi" od czarnuchow, to obok starej zwyklej chaty staly jakies leciwe gruchoty.

Takze naprawde nie mam pojecia o co chodzi z tym wygladaniem na dilera narkotykowego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody zeby wydac pieniadze na saab'a ?

Bardzo przyjemne w prowadzeniu, wygodne, wmiare szybkie, wmiare ekonomiczne i wmiare tanie, auto klasy sredniej wyzszej nie kojazace sie jednoznacznie z handlem narkotykami, ladne, meskie a do tego nie zbyt czeste na drogach, wspominalem ze bardzo bezpieczne :?:

taki droższy Opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Saabie mogę powiedzieć tyle: zdecydowany przerost formy nad treścią. Sam jeździłem kiedyś 9000SE, potem w mojej firmie były 9-3 i 9-5. Ogólnie: samochody niezłe, ale zdecydowanie nie takie kultowe i nie za te pieniądze...

 

Saab wydaje się super samochodem tylko dla tych, którzy go nigdy nie mieli / nigdy nim nie jeździli... Po pierwszym zetknięciu z samochodami tej marki czar pryska...

 

Z drobiazgów powiem tylko o centralnej konsoli a'la samolot, która może przyprawić o oczopląs - guziczków jest tam tyle, że człowiek czuje się, jakby był w Cape Canaveral i miał przed sobą konsolę do odpalania rakiet kosmicznych... :twisted: Nawet jak sobie kupi saaba z wnętrzem obszytym jasną skórą, to i tak kierowcę otacza głównie tona czarnego plastiku... Fu... :twisted:

 

Jedyne zastosowanie, jakie widzę dla saaba, to jeśli ktoś chce kupić samochód 8-10 letni i potrzebuje czegoś, co w takim wieku jeszcze będzie jeździło i dawało nadzieję, że jeszcze pojeździ - tak, wówczas saab jest opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, klania sie czytanie ze zrozumieniem, nie napisalem ze dilerzy jezdza bmw i mercedesami, tylko ze te auta kojaza sie jednoznacznie z ludzmi o takich i podobnych profesjach, swoja droga gratuluje rozeznania w swiatku (a moze znajomosci?).

 

Piotr Droższy opel ? zdaje sie ze jezeli chciec by kupic auta tych 2 marek odpowiadajace sobie standardem Saab wcale nie koniecznie musial by byc wiele drozszy. Zreszta Jaguar X-type w 90% procentach nie rozni sie od Forda Mondeo, tak samo jak czlowiek od makreli, diabel tkwi w detalach. Gdyby isc tym torem mozna by uznac ze po co kupowac Audi skoro mozna miec skode albo seata.

Przemeq kupujesz kompakta za polowe wiecej niz kosztuje 9-5 i mowisz "nie za te pieniadze" ;) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, klania sie czytanie ze zrozumieniem, nie napisalem ze dilerzy jezdza bmw i mercedesami, tylko ze te auta kojaza sie jednoznacznie z ludzmi o takich i podobnych profesjach

 

zrozumialem twoj poprzedni post dokladnie ;) Nie chodzilo mi konkretnie o twoja wypowiedz a ogolnie o mit jezdzacego handlarza narkotykow bemami itp. co jest komletna bzdura.

 

swoja droga gratuluje rozeznania w swiatku (a moze znajomosci?).

 

Wiesz.... nie kazdy wybiera sobie znajomych. Przez wieksza czesc swojego zycia mieszkalem w blokowisku (zreszta teraz nadal mieszkam w bloku) Nie sposob bylo nie znac "osiedlowych kozakow" tym bardziej ze do spokojnych osob takze nie naleze. Ja tam sie wcale nie wstydze niektorych swoich znajomych chociaz byc dumnym takze nie jestem. Jest jak jest i tyle

 

Droższy opel ? zdaje sie ze jezeli chciec by kupic auta tych 2 marek odpowiadajace sobie standardem Saab wcale nie koniecznie musial by byc wiele drozszy. Zreszta Jaguar X-type w 90% procentach nie rozni sie od Forda Mondeo, tak samo jak czlowiek od makreli, diabel tkwi w detalach. Gdyby isc tym torem mozna by uznac ze po co kupowac Audi skoro mozna miec skode albo seata.

 

Tutaj jestem identycznego zdania co Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem twoj poprzedni post dokladnie ;) Nie chodzilo mi konkretnie o twoja wypowiedz a ogolnie o mit jezdzacego handlarza narkotykow bemami itp. co jest komletna bzdura.

 

Nie zgadzam się. Od chłopców w beemkach (przynajmniej u nas) można kupić wszystko ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz najlepsze, koniec pazdziernika, wieczor, zimno, a koles musowo lokiec wystawiony przez otwarte okno

 

To nie byl diler a jakis pajac ktory uciekl z cyrku no ale jaki szpan jechac buma z zimnym łokciem :lol::lol::lol: .......... a do stuningowanej blondyny nic nie mam :P chyba ze byl to rasowy wiejski tjuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...