Skocz do zawartości

Forumowe Poszukiwania Świętego Graala - 22B -


Mark L.A.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Miałbym, brałbym... Jedna z najważniejszych ikon polskiego motorsportu.

Ikoną to był Star 266 w Dakarze. Impreza była raczej ikoną japońską... chyba że mówisz o Hołku, no ale jego nie można kupić ;)

 

 

Ale Dakarowego Stara 266 nie kupisz nawet za 110 tys.E , znaczy drugiego egzemplarza. To ciekawa historia jest. Jeden Dakarowy Star jest bodajże w Muzeum Techniki i cośtamcośtam w Starachowicach a co się stało z drugim ........ NIKT nie wie !!!! Kumacie historię ? Dakarowy Star , historia, ikona, legenda i ........ amba zjadła. Nic. Tabula raza.  Plotki są różne , faktów ZERO !!!  Podobno został w Afryce, podobno spłonął , podobno,podobno,podobno. Nikt tego nie rozwikłał i nie dociekał. Ciekawe !?!

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P162EUD jest LEGENDĄ dla Polskich rajdów, ale ile wspolnego ma ten samochod na sprzedaż z tym którym jeździł Hołek...

Cóż ;)

Wiesz, ja na patrzę trochę inaczej.

Impreza była ikoną rajdów lat '90 (zresztą to chyba było głównym zarzewiem stworzenia 22B), a kto nią powoził, to już kwestia bardziej wtórna.

Hołek natomiast, bez dwóch zdań, stał się ikoną polskiego motorsportu i w sumie nieważne czym by jeździł ;)

Jacky X

Ciekawa historyjka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale Dakarowego Stara 266 nie kupisz nawet za 110 tys.E , znaczy drugiego egzemplarza. To ciekawa historia jest. Jeden Dakarowy Star jest bodajże w Muzeum Techniki i cośtamcośtam w Starachowicach a co się stało z drugim ........ NIKT nie wie !!!! Kumacie historię ? Dakarowy Star , historia, ikona, legenda i ........ amba zjadła. Nic. Tabula raza. Plotki są różne , faktów ZERO !!! Podobno został w Afryce, podobno spłonął , podobno,podobno,podobno. Nikt tego nie rozwikłał i nie dociekał. Ciekawe !?!

 

Jak idzie o ścisłość to z tego co kojarze nie ma ani jednej sztuki oryginału. Jest natomiast jego wierna kopia wykonana na podstawie zdjęć, relacji świadków i jego użytkowników  ;)  Było o tym u Mikiciuka kiedyś.

Z oryginałami wiadomo co się stało... Ruscy je zniszczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifScreenshot_2015-12-29-20-17-34.png

To ta 22B od Marka Gieruszczaka? Szkoda troche ze tak spierniczył te tylne światła

Siedziałem w tej Imprezie, a potem 3 dni nie mogłem spokojnie spać  :bowdown:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ostatnio 174 nigdzie nie widziałem, ale jak byś był zainteresowany to 207 jest na wschodzie do kupienia :)

 

attachicon.gif001.jpgattachicon.gif009.jpg

 

http://auto.ru/cars/used/sale/1023716739-9f81b/

 

W porównaniu do zdjęć z przed jakiegoś już czasu to wyładniała. Straciła wlot na dachu czyli powrót do serii.

 

attachicon.gif207_1.jpg

 

Pozdrawiam,

soha

 

207 dalej do kupienia, tylko cena 2 razy większa, porównując z powyższym linkiem od sohy

 

http://ww3.autoscout24.de/classified/282265879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Japonii za skatowana, całą do malowania, z przebiegiem ponad 180.000km, z wymienionym zawieszeniem i styranym wnetrzem, poszla za 140.000 pln bez oplat, transportu itp. Za samo auto..

 

A pamiętasz Megas nie dalej jak rok temu, miałeś do kupienia za dokładnie tyle samo bdb stan, kompletna, z jakimś niedużym przebiegiem. Nie wiem czy to też samo auto było za 140 czy z już opłatami wtedy? Uważałeś to wtedy za prawdziwą okazję  :rolleyes: Z perspektywy czasu...  miałeś rację  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żałuję że wtedy nie kupiłem jej - kupiłem Type R. Tamta miała klatkę i naklejki na budzie co mnie odstraszyło. Wiem, że kupił ją jakiś handlarz w Japonii i sprzedał o 30 tysi więcej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soha, jaka cena?

 Cześć,

 

w tym linku z rosyjskojęzycznej strony cena była podana w 3 walutach, min w EUR i było to 36.627 Ciekawe tylko po jakim kursie ta strona sobie przeliczała cenę. Jak by nie patrzeć to rozbieżność miedzy ceną na mobile.de a auto.ru spora. Nie mam pojęcia jak wygląda sprawa opłat przy imporcie z RU ale nie sądzę by to było powodem takiej różnicy w cenie. Może sprzedający stwierdził ze w Eu drożej uda się sprzedać??

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tamta miała klatkę i naklejki na budzie

 

To nie o tej myślałem  :) Chodzi mi o taką bez żadnych naklejek w oryginalnym stanie zachowana. Z zewnątrz jedynie miała felgi nieoryginalne i jakieś chyba halogeny w zderzaku z tego co pamiętam :rolleyes: Nie była chyba na aukcji tylko pisałeś, że gdzieś prywatnie w JP. Przeglądałem trochę temat ale się nie doszukałem na której to stronie było. Wiem, że jakoś 140.- miała kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tamta miała klatkę i naklejki na budzie

 

To nie o tej myślałem  :) Chodzi mi o taką bez żadnych naklejek w oryginalnym stanie zachowana. Z zewnątrz jedynie miała felgi nieoryginalne i jakieś chyba halogeny w zderzaku z tego co pamiętam :rolleyes: Nie była chyba na aukcji tylko pisałeś, że gdzieś prywatnie w JP. Przeglądałem trochę temat ale się nie doszukałem na której to stronie było. Wiem, że jakoś 140.- miała kosztować.

 

 

Może Tobie o 319 chodziło??

 

http://www.polojp.com/cardata/171863/

 

post-3615-0-81233300-1454274259_thumb.jpgpost-3615-0-57815500-1454274289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to to :thumbup:  Do odratowania nie dużym kosztem była. Po tych odpustach nawet by śladu nie zostało, a reszta, to co najważniejsze pięknie się tam prezentowało :wub: 


Jak tak teraz patrze na te wszystkie fotki  z tego linka co zapodałeś ze starym ogłoszeniem  to "pięknie" to jednak mało powiedziane :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale Dakarowego Stara 266 nie kupisz nawet za 110 tys.E , znaczy drugiego egzemplarza. To ciekawa historia jest. Jeden Dakarowy Star jest bodajże w Muzeum Techniki i cośtamcośtam w Starachowicach a co się stało z drugim ........ NIKT nie wie !!!! Kumacie historię ? Dakarowy Star , historia, ikona, legenda i ........ amba zjadła. Nic. Tabula raza. Plotki są różne , faktów ZERO !!! Podobno został w Afryce, podobno spłonął , podobno,podobno,podobno. Nikt tego nie rozwikłał i nie dociekał. Ciekawe !?!

 

Jak idzie o ścisłość to z tego co kojarze nie ma ani jednej sztuki oryginału. Jest natomiast jego wierna kopia wykonana na podstawie zdjęć, relacji świadków i jego użytkowników  ;)  Było o tym u Mikiciuka kiedyś.

Z oryginałami wiadomo co się stało... Ruscy je zniszczyli.

 

http://www.ekomuzeum.pl/?page_id=1045

 

630- nie miała by być kiedy odbudowywana bo stała na różnych wystawach praktycznie od czasu rajdu.  629 - zaginęła w akcji..

To Papamobile został zrekonstrukowany w kilku kopiach. Będąc skrupulatnym to powstala też kopia stara dakarowego. Jest w Wałbrzychu u Jerzego Mazura.

http://walbrzych.naszemiasto.pl/artykul/odbudowal-stara-266-z-rajdu-paryz-dakar-zdjecia,2355802,artgal,t,id,tm.html

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się kłócił, ale skojarzyłem, że jak była przedstawiana jego replika w Legendach PRL to konstruktor tak opowiadał, że był problem żeby go odtworzyć, ze względu na brak oryginału :rolleyes:


cyt. "Ciężarówka została odtworzona w najdrobniejszych szczegółach na podstawie archiwalnych zdjęć. Części do jej budowy pozyskałem z pojazdu zakupionego od Agencji Mienia Wojskowego – wyjaśnia Jerzy Mazur. (...) Początkowo wałbrzyszanin planował ściągnąć do swojego muzeum oryginalny pojazd. Okazało się to jednak niemożliwe. Po likwidacji fabryki w Starachowicach, ciężarówka została "podobno sprzedana". ;)

Edytowane przez Gaceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...a jednak są miejsca w których można zobaczyć oryginał na ulicy...... ;)

 

To archiwalne zdjęcie znalazłeś  :)

 

Jest to numer 033. W 2013 została przełożona na LHD i.... trafiła gdzieś w okolice Łodzi. Jej były właściciel nawet w tym wątku się udzielał. Później została sprzedana.

 

post-3615-0-94245400-1455655647_thumb.jpgpost-3615-0-61883100-1455655771_thumb.jpgpost-3615-0-39293200-1455655790_thumb.jpg

 

Jak sobie przypomnę, że ona w UK w listopadzie 2012 była wystawione 21k Ł.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sobie przypomnę, że ona w UK w listopadzie 2012 była wystawione 21k Ł.......

 

no widzisz...nie można mieć wszystkiego....:)

 

dzisiaj to inna sprawa...a cena była rzeczywiście taka...że można było po nią dziś lecieć i zabierać od ręki...!;)


ostatnie ogłoszenie.....to to sprzed 3 tygodni....z 15 stycznia..ale kwota..tez zacna...60tys. F....!:(

 

http://www.pistonheads.com/classifieds/used-cars/subaru/impreza-sti/subaru-impreza-22b-sti/5209485?trv_cid=40b6666ee91e125fce22e17ec042d725e3d8c011&utm_source=Trovit.co.uk&utm_medium=Paid%20-%20CPC&utm_content=%C2%A335k%20-%20%C2%A360k&utm_campaign=Used%20Cars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...