Skocz do zawartości

Forumowe Poszukiwania Świętego Graala - 22B -


Mark L.A.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

 

Cześć,

 

jak dla mnie cena jest przegięciem zwłaszcza ze ona nie jest idealna. Powiem, że ma nawet sporo wyraźnych felerów. Opisana jest jako Type UK....ale:

- naklejka na klapie jest JDM

- lampy tył JDM (to można wytłumaczyć, że są ładniejsze)

- konsola środkowa JDM (brak regulacji wysokości przednich lamp)

- brak halogenów przód

- licznik jest w km/h tylko ma zamazaną literkę k - type UK miało oznaczenie MPH

 

To jest lista uwag o niepasowaniu pojazdu do Type UK

 

Inne uwagi:

- tylny spojler nie jest oryginalny od 22B

- brak osłony kompresora klimatyzacji

- lusterka zewnętrzne są od MY92-96 a nie MY97-00

- brak chromowanych list na progach po otworzeniu drzwi

- moim zdaniem cała malowana - pas przedni nie jest w kolorze matowym, tak samo wewnętrzne ranty błotników przód oraz tył. Odkurz po malowaniu na różnych elementach podwozia.

 

To tak na szybko co mi wpadło w oko. Może coś pominąłem lub coś źle zauważyłem.

 

Pawlaswrc - proszony o weryfikację !!

 

Pzdr,

Soha

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzieś na FB wypunktowałem to auto, bardzo podobnie jak socha. To auto nawet nie ma matowoszarej deski rozdzielczej, a lakier jak dla mnie to jest 02C z Imprezy GD, chyba, że to kwestia światła. Bez dwóch zdań auto po burzliwych przejściach i choć nadal to 22B, to na pewno nie jest warte tej mocno wyimaginowanej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie wyglądał tak 

 

attachicon.gifIMG_1219.PNG

 

...tymczasem, wciąż można kupić ten wybitnie kolekcjonerski egzemplarz 000/400 i tylko 51 km przebiegu!

 

https://www.bonhams.com/auctions/24118/preview_lot/5038176/?category=list&length=10&page=1

Nie wyglądał najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie wyglądał tak 

 

attachicon.gifIMG_1219.PNG

 

...tymczasem, wciąż można kupić ten wybitnie kolekcjonerski egzemplarz 000/400 i tylko 51 km przebiegu!

 

https://www.bonhams.com/auctions/24118/preview_lot/5038176/?category=list&length=10&page=1

 

Cześć,

 

to moje kilka sprostowań w sprawie tego drogiego nie rodzynka i zdjęć uszkodzonych 22b oraz pytanie czy ktoś coś więcej o tym 000/400 wie. Pawlaswrc ?? Może coś?? :) - Z góry przepraszam za wszystkich za drastyczne zdjęcia (bo jak inaczej nazwać widok rozbitego 22B ?? ) i długi post (sam jakoś taki wyszedł  :) )

 

Tu wrzuciłeś zdjęcie numeru 302 ( nr. rej. J6 WRC ) , który był jakieś czas temu do kupienia na kilku aukcjach. Miedzy innymi już po lekkim ogarnięciu wyglądał tak:

 

post-3615-0-41457000-1486142439.jpg

 

Do tego wrzucone zdjęcie błędnie jest opisane jako samochód Pinca Nassema czyli numerem 307 (nr. rej. S400 WRC )  który po wypadku (wierząc informacją z "internetów") wyglądał tak:

 

post-3615-0-55069700-1486142639_thumb.png

 

Wracając do różnic miedzy oferowanym bardzo słabym egzemplarzem o nieznanym numerze to rozbite 302 miało hamulce Prodrive, z tyłu zwykłe lampy EU oraz co ważne nie uszkodzony oryginalny spojler 22B. Z tego co widzę to tabliczkę z klapy jej zajumali też :)

 

 

Względem numeru 000/400 skopiuję post z " znalezione na allegro " o tym, że do tej pory słyszałem tylko o 3 sztukach numerowanych 000/400 i to były:

 

S445 YOX  - ostatnie informacje są o rozbiciu we Włoszech ( wcześniej była w subaru IT i została przełożona na LHD). Ostatni znany przebieg 43.000 km

 

S446 YOX - N.Grist - obecnie prywatny właściciel. Ostatni znany przebieg 30,000km

 

S447 YOX - C.McRae - obecnie prywatny właściciel. O przebiegu nic nie wiem ale są jej zdjęcia z różnych imprez i Colin nią normalnie jeździł wiec jest na pewno więcej niż 51km

 

W jednym z salonów w JP stoi jeszcze egzemplarz 000/000

 

Za wyjątkiem 22B Colina mam zdjęcia z ogłoszeń gdzie są zdjęcia tabliczek 000/400.

 

post-3615-0-78264900-1485539662.jpg

 

O 4 egzemplarzu 000/400 nigdy nigdzie nie słyszałem wiec ten z aukcji jest dla mnie swoistym zaskoczeniem. Jak by ktoś wiedział coś więcej to chętnie poczytam.

Edytowane przez soha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irek200, to nie są te same auta, ten na Bonhams to żaden z tych "rozbitków".

 

 

@soha, niepotwierdzone ale na jakimś forum w uk napisano, że auto Nassema miało zmienione numery rej. i było rozbite dwa razy, tylko ez dowodów to takie pitu pitu.

 

 

@dirkdiggler, na tym zdjęciu jest laminat zderzak, bo pewnie był już wymieniany ale oryginał na pewno nie był, nie w samochodzie za $$$$$

 

Tutaj widać, że to co zostało po zderzaku to nie jest laminat (krawędzie)

post-24961-0-74635900-1486171854.jpg

 

Wszystko widać na zdjęciach rozbitych, że to "proper body shell" i błotniki są metalowe, znalazłem (jakieś) ceny poszczególnych elementów, które trzeba było zamawiać z Japonii.

Tylko, że z 2007r ale dają pewien obraz 

 

Front wing Each- £4600

Front Bumper - £2400

Side skirt - £1500

Side Panel - £1200

2x Windows - £1200

£1000+ for the bonnet + vents...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieroluca - ubiegłeś mnie :) Własnie miałem pisać o body, że było metalowe. Jest niestety trochę zdjęć rozbitków w necie gdzie widać dla potwierdzenia, że jest metalowe. Co do zderzaków najwięcej chyba powie nam Pawlaswrc bo o ile pamięć mnie nie myli miał w swojej Apokalipsie oryginalny tylny zderzak od 22B

 

Co do 307 Princa Nassema to też czytałem gdzieś o dwóch szkodach ale tylko tej jednej foto znalazłem. Swoją drogą zdjęcie może potwierdzać, że były dwie własnie tym zderzakiem z laminatu.

 

 

Pzdr,

Soha

Edytowane przez soha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieroluca - dzięki wielkie za zdjęcia i więcej info. Widziałem ogłoszenie na forum, ale opis lakoniczny, a tu proszę i zdjęcia są.

 

Cena jak zawsze za wysoka ;) Kilka mankamentów jest - nie ma BBS-ów oraz dwóch osłon (na alternator i kompresor klimy) ale to drobnostki przy ostatnim.

 

Oto największy mankament....Kto tak skopał oklejenie ?? Brak spójności numeru startowego z nazwiskami na szybie. Monte w 1997 z numerem 4 jechał Piero, a nie Colin który miał numer 3. Moim zdaniem z tego powodu cena powinna iść min 60% w dół za ten egzemplarz :)

 

Pzdr, 

Soha

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soha   "...Widziałem ogłoszenie na forum, ale opis lakoniczny, a tu proszę i zdjęcia są."

 

No bo jak nie wytargasz na siłę..., może to jeden z tych przypadków, kiedy żona kazała sprzedać ale ty nie chcesz i zawsze możesz powiedzieć, że przecież próbowałeś  :rolleyes:

Co do oklejenia, to też mi nie pasuje, natomiast na niezgodność cyferek, nazwisk i co tam jeszcze nie zwróciłem uwagi, podobnie jak 99% ludności  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...