Skocz do zawartości

Kolejny OT


aflinta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy cokolwiek na tym świecie jest doskonałe, a ustrojom politycznym to już w ogóle sporo brakuje do doskonałości. Demokracji też, czego przykładem jest USA. Nie da się stworzyć systemu doskonałego, można tylko lepszy niż inne. Źle napisałem z tą demokracja, a forum już zupełnie nie musi ( może nawet, nie może ?) być demokratyczne. Forum do kogoś należy (serwery itp.), jest się tutaj dobrowolnie i nawet może być zasada, że wszyscy na literę Q dostają bana na dzień dobry. Ja to rozumiem. Jednak cały czas liczyłem na to że na tym forum panuje wolność słowa i takie decyzje jak ostrzeżenia wynikają z jakiegoś w miarę sztywno i sprawiedliwie ustalonego regulaminu, który tyczy się wszystkich użytkowników. Niestety jestem zbyt naiwny i optymistycznie nastawiony, bo wypowiedź w stylu: "ostrzeżenie będzie wtedy kiedy ja kliknę", bezsensowne ostrzeżenie krzysioma (inni na forum umieszczają bardziej nadające się do cenzury zdjęcia) i kontrowersyjne owoca sugerują, że moje założenia ( co do wolności i zasad) są błędne. Moja wina, teraz już chyba wiem, jakimi regułami rządzi się to forum. Niestety wychodziłem z błędnych założeń co dość późno zrozumiałem, ale mogę mieć pretensje tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek nie chce sie wtracac ale wydaje mi sie, ze dostales ostrzezenie dlatego, ze za bardzo wnikasz w pewne tematy i niepotrzebnie je ciagniesz. Jak moderator mowi cos, to tak ma byc i juz. To jest nasz taki forumowy dyrektor i czy sie to podoba czy nie ale tak wlasnie jest i koniec. I tak mozna Azraelowi tylko wspolczuc z powodu nas wszystkich :twisted:

Pozdro Wiciu i nie bierz wszystkiego tak do siebie, bedziesz zdrowszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że "dla wszystkich" się nie da. Są tacy, którym można tłumaczyć sto razy, a i tak uważają, że było OK. Dlatego się nie da. Nieprzemakalnych nie przekona się. Nie wytłumaczy. I tak będą uważali, że mają rację.

To zdanie nie jest prawdziwe. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że "dla wszystkich" się nie da. Są tacy, którym można tłumaczyć sto razy, a i tak uważają, że było OK. Dlatego się nie da. Nieprzemakalnych nie przekona się. Nie wytłumaczy. I tak będą uważali, że mają rację.

To zdanie nie jest prawdziwe. :twisted:

 

To jest sześć zdań lub równoważników zdań. Które nie jest prawdziwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moderator mowi cos, to tak ma byc i juz.

 

No, no - bez przesady - to nie Oświęcim :roll:.

 

BTW: Z lękiem oczekuję weekendu... Po takiej przerwie, jak się Owoc dorwie do komputera... Strach sie bać.

 

Wiedziałem, że będziecie tęsknić. Co wątek otworzę, to coś o mnie.

 

Wracam do neurocranium ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz się od czachy zaczyna, a nie od nóżki?

 

Ba, nawet od kręgosłupa, a na samym początku osteologia - budowa kości, stawów i

połączeń między nimi.

No jasne, że osteologia, ale najpierw była noga (bo najprostsza), później ręce, kręgosłup, a na końcu czaszka (tak gdzieś w końcu października), bo topograficznie najtrudniejsza.

Tak mi się przynajmniej wydaje, o ile mnie pamięć nie myli...

 

Na razie jest OK. Miałem delikatnie przerysowany obraz tych studiów.

 

Pogadamy po pierwszych kolokwiach. A łatwiejszego niż osteologia już miał nie będziesz... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że osteologia, ale najpierw była noga (bo najprostsza), później ręce, kręgosłup, a na końcu czaszka (tak gdzieś w końcu października), bo topograficznie najtrudniejsza.

 

Kość klinowa, ihaaaaa! :twisted:

 

Pogadamy po pierwszych kolokwiach. A łatwiejszego niż osteologia już miał nie będziesz... :twisted:

 

Zaraz, zaraz. Moje pierwsze kolokwium:

Osteologia + czaszka + kręgosłup.

 

Ale, drogi Galu, muszę cię podłamać (a siebie pocieszyć :twisted: ) - program jest okrojny w stosunku do tego, co było jeszcze 10 lat temu, a nie wiem jak wcześniej. Nie uczymy się jakichś tam przyczepów mięśni i jeszcze czegoś, nie pamiętam... :? W każdym razie mniej, podobnie jest na histologii. W ogóle, od tego roku jest program zmieniony, stomatologia uczy się czegoś innego (nareszcie).

 

Poczekamy aż zaczniesz chorować na wszystko co znajdziesz w encyklopedii medycznej

 

A jako leczenie zalecę sobie zakup Imprezy WRX :mrgreen:.

 

Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Moje pierwsze kolokwium:

Osteologia + czaszka + kręgosłup.

Osteologia = nauka o kościach

Czaszka, jak i kręgosłup = kości

Kolejność przerabiania (ćwiczenia) poszczególnych kości była (kiedyś) taka, jak wspomniałem - najpierw kończyny, później kręgosłup a na końcu czaszka. Wszystko kończyło się kolokwium z osteologii, gdzieś w końcu października. Póżniej był rajd "Po Osteologii", a następnie "Opadające liście". Gdzieś po drodze "Otrzęsiny".

Kolejne kolokwia to: noga, ręka, brzuch, układ rozrywkowy, klatka piersiowa, układ krwionośny, głowa, OUN, anatomia topograficzna...

Zapewniam Cię, że osteologia to najmniejszy pikuś...

 

Ale, drogi Galu, muszę cię podłamać (a siebie pocieszyć :twisted: ) - program jest okrojny w stosunku do tego, co było jeszcze 10 lat temu, a nie wiem jak wcześniej. Nie uczymy się jakichś tam przyczepów mięśni i jeszcze czegoś, nie pamiętam... W każdym razie mniej, podobnie jest na histologii.

A przyszli pacjenci o tym wiedzą? Bo oni nadal te "jakieś przyczepy mięśni" mają i chyba liczą na to, że lekarz wie, gdzie one są... :twisted:

W tym, że świat schodzi na psy, nie musisz mnie upewniać. Patrzę na dzieci i widzę czego i jak się uczą...

 

Poczekamy aż zaczniesz chorować na wszystko co znajdziesz w encyklopedii medycznej

 

A jako leczenie zalecę sobie zakup Imprezy WRX :mrgreen:.

 

Howgh!

 

Receptę to sobie wypisać będziesz mógł, ale jak będzie z jej realizacją...? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako leczenie zalecę sobie zakup Imprezy WRX .

 

Howgh!

 

Hmmm... Zanosi się na to, że już masz klienta na prywatną praktyką. Podoba mi się Twoje podejście do farmakologii.

 

A żona - jak zobaczy receptę z pieczątką - nie będzie miała nic do gadania...

 

PS. A leczyć się mogę np. na ból "tych jakichś" przyczepów mięśni. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Jak moderator mowi cos, to tak ma byc i juz. To jest nasz taki forumowy dyrektor i czy sie to podoba czy nie ale tak wlasnie jest i koniec.

 

 

Chyba to dodam do regulaminu Forum jako wkład użtkowników w poprawne funkcjonowanie systemu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...