Skocz do zawartości

częsta wymaina żarówek H7 w Forester Diesel 08


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. ja muszę w moim foresterze wymieniać żarówki co ok 5-7 tys km (żałuję, ze nie dołozyłem do ksenonów :cry: .

Doda, zę kupuje normalne zarówki Osram lum Philipsa na stacjach - raz kupiłem Osram Night Breaker i starczyły na 3 000km.

Czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pada jedna i po miesiacu druga w myśl zasady - wymieniać parami :)

Dobrze że w Foresterze nie ma problemów z dostępem do żarówek i zwykły kowalski może to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. ja muszę w moim foresterze wymieniać żarówki co ok 5-7 tys km (żałuję, ze nie dołozyłem do ksenonów :cry: .

Doda, zę kupuje normalne zarówki Osram lum Philipsa na stacjach - raz kupiłem Osram Night Breaker i starczyły na 3 000km.

Czy to jest normalne?

 

U mnie też to występuje, tyle że w Legacy. Nie masz co instalować żadnych typu 30% więcej światła, bo to tylko skróci ich czas życia. To co pomaga i pozwala się cieszyć żarówkami trochę dłużej, to tzw. żarówki LongLife. Nie dają więcej światła, ale rzeczywiście trochę dłużej działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. ja muszę w moim foresterze wymieniać żarówki co ok 5-7 tys km (żałuję, ze nie dołozyłem do ksenonów :cry: .

Doda, zę kupuje normalne zarówki Osram lum Philipsa na stacjach - raz kupiłem Osram Night Breaker i starczyły na 3 000km.

Czy to jest normalne?

A pamiętasz, aby nie zabrudzić powłoki bańki żarówki? Wszelkie zanieczyszczenia na powłoce (np. spowodowane dotknięciem gołymi palcami) znacząco skracają żywotność żarówek halogenowych.

 

Przepalenie żarówki po 5-7 tyś. nie jest na pewno normalnym zjawiskiem. Minimum dla żarówki H7 to 25 tyś. km (około 500h), ale mam w starszym aucie żarówki, które świecą od 75 tyś. km.

 

Jeżeli problem występuje po stronie zasilania, często pomaga zwykła dioda prostownicza (np. ~10A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem występuje po stronie zasilania, często pomaga zwykła dioda prostownicza (np. ~10A).

 

 

Ale gdzie ja wstawić. auto na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

przed zakupem żarówek lepiej rozczytać się porządnie w testach. Żarówki Phila są może fajne jednakże ich żywotność, co w połączeniu z ceną - hmmm Miło zaskakują "zwykłe, cywilne" produkty np. tungsram. Chińszczyznę omijać z daleka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem na long Lie osrama. Mam nadzieję, że do przeglądu wytrzymają, potem zgłodzę na gwarancji.

PS Mam przejechane 65 tys km i wymieniłem już w sumie 7 kmpl. żarówek. Do wersji z ksenonami dopłata wynosiła 1500 euro. Bardzo żałuję , że poskąpiłem kasy(dodatkowo w pakiecie subwoofer lepsze głosniki, sterowanie radiem w kier. i relingi dachowe i koła na 17 calach - dokupiłem ,,pałąki " za 560 pln :| )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutek111, jak padnie ksenon to dopiero wtedy są wydatki

 

W sklepie w Poznaniu kupiłem kpl. oryginalnych palników philipsa do forka - ich koszt jest porównywalny ze średnim kosztem 7 kpl tradycyjnych żarówek. Wymiana tak samo banalna (MR07). Palniki bez problemu powinny wytrzymać 65 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie w Poznaniu kupiłem kpl. oryginalnych palników philipsa do forka - ich koszt jest porównywalny ze średnim kosztem 7 kpl tradycyjnych żarówek. Wymiana tak samo banalna (MR07). Palniki bez problemu powinny wytrzymać 65 kkm.

Ale w ASO to chyba jakiś tam cały element reflektora wymieniają. Na budowie ksenona nie znam się za dobrze, sam mam zwykłe lampy. Te potencjalne koszty zawsze studziły mój entuzjazm odnośnie ksenonów ale może coś się zmieniło. Był kiedyś temat o ksenonach i ktoś wspominał, że wymiana w Imprezie kosztowała kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...