Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi w ręce "Wyborcza" z 7 sierpnia - dwie rzeczy mnie zaciekawiły

 

Najpierw opis sytuacji z kwalifikacji do GP Węgier :

 

(...) Zaczęło się od nieodpowiedzialnego zachowania (...) Hamiltona. Czarnoskóry kierowca McLarena nie przepuścił swojego starszego kolegi, choć kilkakrotnie zażądał tego przez radio szef zespołu Ron Dennis. Doszło do żenującej wyniany wulgaryzmów miedzy nim a 22-letnim Lewsiem.(...) -[moderator czuwa], nigdy więcej mi tego nie rób - krzyczał przez radio Hamilton, na co Dennis wrzeszczał:- [moderator czuwa] you gówniarzu. Masz to wykonać i już.

 

Dalej jest opis jak Alonso w rewanżu zablokował Hamiltona i czekał na znak od swojego fizjoterapeuty - Fabrizia Borry.

 

Ciekawe są też insynuacje, jakoby Alonso miał przejść do BMW-Sauber, a dokładniej opis sytuacji z kontraktami.

 

W BMW-Sauber Kubica podpisał umowę, która obejmuje cały sezon 2008. Ale Niemiec Nick Heidfeld wciąż nie ma umowy.

 

Ja już się zamotałem jak to jest na prawdę z tymi kontraktami. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pójdzie po rozum do głowy i przestanie histeryzować. Jedyną realną alternatywą na sezon 2008 jest dla niego, jak napisał WRC Fan, Renault. Podobno znalazł się jakiś sponsor z Hiszpanii, który zaoferował się, że zapłaci odszkodowanie dla McLarena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę, myślałem że chętniej gra na playstation w WRC, pozytywnie zaskoczony :o

Robert startuje w lidzie i pucharze rbr (nieregularnie ale dość często - zapewne brak czasu) i powiem Ci, że wymiata przeokrutnie. jest może z 5 osób które są w stanie nawiązać z nim walkę... i to na zasadzie, że braki w umiejętnościach nadrabiają znajomością tras na pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek. Tak skrótowo:

Renault miało w zeszłym sezonie świetny bolid. Częściowo można powiedzieć, że osiedli na laurach, częściowo zaś, po prostu nie trafili z konfiguracją bolidu (zwłaszcza rozkładem masy), przecenili też wyniki z tunelu aerodynamicznego.

BMW nie miało tego problemu. Ich bolid nie był w zeszłym sezonie rewelacją. Teraz jest rewelacją o tyle, że BMW bardzo awansowało w stawce producentów. Renault zresztą w trakcie sezonu znacznie się do nich zbliżyło. Dalej jednak BMW odstaje od Ferrari, czy McLarena i różnica jest znaczna (ponad 0,5 s/okr.).

Nie zapominaj też, że BMW bardzo zainwestowało całą infrastrukturę w Hinwill, zwłaszcza w tunel (najnowocześniejszy podobno) i dział aero. Tunel tak naprawdę został skalibrowany w trakcie zeszłego sezonu. Bodajże od początku tego roku (może końcówki zeszłego) pracują na w tunelu trzy zmiany. To przynosi efekty - aero ma tym większe znaczenie, że, jak zapewne wiesz, zamrożono rozwój silników. W przeciwieństwie do BMW Renault miało, jak wcześniej pisałem, duże problemy z aero. Na papierze osiągi bolidu na rok 2007 wyglądały super. W rzeczywistości okazało się, że tak nie jest. Pat Saymonds mówił gdzieś, o ile dobrze pamiętam, o pewnej arogancji, czy też samozadowoleniu w ekipie Renault - wydawało im się, że są w stanie przewidzieć, na podstawie danych z tunelu, rzeczywiste osiągi bolidu.

Nie bez znaczenia jest też IMO skład kierowców. W BMW jest "nieoszlifowany diament" - Robert oraz ambitny i bardzo doświadczony Heidfeld, który dzięki presji Roberta, zmuszony jest do jazdy na 100% (niegdy jeszcze tak dobrze nie jeździł). W Renault jest Kovaleinen (żółtodzióB) oraz doświadczony i zdolny, ale bez żadnych niestety ambicji, pozbawiony ducha walki, Fisico. Pamiętasz co robił z nim w zeszłym sezonie Alonso? Jeżeli nie to zobacz sobie ile każdy z nich zdobył w zeszłym sezownie punktów dla Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUKS. Chyba jednak jedenasty:

http://www.f1ultra.pl/news-GP-Turcji-pi ... 87,40.html

 

1 Kimi Räikkönen Ferrari 01.27,988

 

2 Felipe Massa Ferrari 01.28,391

 

3 Fernando Alonso McLaren-Mercedes 01.29,222

 

4 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 01.29,261

 

5 Heikki Kovalainen Renault F1 01.29,346

 

6 Nico Rosberg Williams F1 01.29,403

 

7 Ralf Schumacher Toyota 01.29,414

 

8 Giancarlo Fisichella Renault F1 01.29,541

 

9 Nick Heidfeld BMW Sauber F1 01.29,641

 

10 Jarno Trulli Toyota 01.29,685

 

11 Robert Kubica BMW Sauber F1 01.29,710

 

12 Anthony Davidson Super Aguri F1 01.30,384

 

13 David Coulthard Red Bull Racing 01.30,398

 

14 Jenson Button Honda Racing F1 01.30,483

 

15 Rubens Barrichello Honda Racing F1 01.30,580

 

16 Vitantonio Liuzzi Scuderia Toro Rosso 01.30,612

 

17 Takuma Sato Super Aguri F1 01.30,624

 

18 Alexander Wurz Williams F1 01.30,876

 

19 Mark Webber Red Bull Racing 01.30,917

 

20 Sebastian Vettel Scuderia Toro Rosso 01.31,383

 

21 Adrian Sutil Spyker 01.31,445

 

22 Sakon Yamamoto Spyker 01.32,270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...