Skocz do zawartości

Kubica w F1


Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

lewe skrzydło przeleciało pod przednim i tylnym kołem co na pewno miało znaczenie dla hamowania.

 

Wydaje mi się, że pomiędzy piachem przez który leciał a późniejszą trawą musiał być próg.

 

Może poziom na oko był równy ale kiedy zarył kilka centymetrów to wyjeżdżając na trawę musiała być różnica poziomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre ujęcie:

 

Kubica wypadek

 

Widać że zanim podbiło go chyba na połączniu piaszczystego z trawiastym pobocza to już jakieś części latają. Biorąc pod uwagę ze przemknął szybciej niż ci przednim podejrzewam że przeprowadzał atak, po utracie ospojlerowaniaw wyniku kontaktu z inny zawodnikiem, zmiana aerodynamiki był tak gwałtowna że zepchnęła go na pobocze, dlatego nie hamował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna. Mial .... baaaaaaaaardzo duzo szczescia :shock: Ktorakolwiek z tych czesci mogla mu roztrzaskac kask....

 

uff

 

Ale wiecie co dla mnie jest dziwne? Po tym jak go podbilo, jechal chwilke na tylnych kolach, tak jakby mial wcisniety gaz....

 

Czy tuz po wypadku byl przytomny?

 

PS wyglada na to, ze to takie "T" na gorze bolidu ocalalo - czy tam przypadkiem nie jest zawsze montowana kamera? bylbym ciekaw jak sie przedsawiala kolizja z Trullim z perspektywy Roberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co dla mnie jest dziwne? Po tym jak go podbilo, jechal chwilke na tylnych kolach, tak jakby mial wcisniety gaz....

też się nad tym zastanawiałem... ciekawe czy to nie jest efekt "zassania" powietrza pod bolid w momencie gdy oderwało przednie koła. prędkość była duża co w połączeniu z ciągle dobrze dociskającym tyłem mogło spowodować że przód tak się uniósł...

swoją drogą przeczytajcie to :arrow: http://f1.motoplaneta.pl/index.php?1&mo ... s&&s=11083

Szef BMW Motorsport Mario Theissen nie ma wątpliwości, że Robert Kubica nie przeżyłby, gdyby ten wypadek zdarzył się dekadę temu...

więcej w artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS wyglada na to, ze to takie "T" na gorze bolidu ocalalo - czy tam przypadkiem nie jest zawsze montowana kamera? bylbym ciekaw jak sie przedsawiala kolizja z Trullim z perspektywy Roberta.

jeśli nawet nie przetrwała wypadku to wydaje mi się, że każdy onboard jest na bieżąco zapisywany, a filmik poprzedzający wyprzedzanie Roberta a kończący się gdzieś "na rolce" byłby bardzo ciekawy (chodzi mi głownie o kontak Kubicy z Trullim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżycie z fusów, a przecie widać że najechał na początek trawy i został wystrzelony w powietrze cały ,a nie tylko przód.

w sumie to już nic nie widać :roll:

This video is no longer available due to a copyright claim by NetResult

w każdym razie widać było że w pewnym momencie - już po tym jak wystrzelił w górę - dziób najpierw lekko opada a później znów idzie w górę... dlatego TJ zasugerował trzymanie gazu w podłodze...

z resztą czy to ważne... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tuz po wypadku byl przytomny?

 

W prasie twierdza, ze byl 20 sekund nieprzytomny - od momentu uderzenia, do chwili gdy zaczeli go wyciagac.

 

Czy to prawda nie mam pojecia - jednak nie wyobrazam sobie, zeby przytomny nie byl przed uderzeniem w sciane.

 

Szef BMW Motorsport Mario Theissen nie ma wątpliwości, że Robert Kubica nie przeżyłby, gdyby ten wypadek zdarzył się dekadę temu...

 

A ja mam. W gruncie rzeczy, to odbil sie calkiem niezle od sciany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak nie wyobrazam sobie, zeby przytomny nie byl przed uderzeniem w sciane.

 

nie no, tego bron Boze nie chcialem sugerowac! Ale jak tak patrzylem, jak nim strasznie sponiewieralo to az wierzyc sie nie chce ze nie stracil przytomnosci i nie doznal wstrzasu mozgu! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tak patrzylem, jak nim strasznie sponiewieralo to az wierzyc sie nie chce ze nie stracil przytomnosci i nie doznal wstrzasu mozgu!

 

No przytomnosc stracil na kilkanascie sekund. Ale co w tym dziwnego?

 

Szokujacy jest brak wstrzasnienia mozgu.

 

Ale nie pisali czy ma mozg - to by wiele tlumaczylo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...