Skocz do zawartości

jak zrobić z 107KM-130KM


slawomir77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

koledzy nie dołujcie nowego forumowicza. Jak kolega z autka wywali kilka gratów (tak z 50kg), wytnie katalizator, zatankuje 100 oktanów albo i więcej, założy stożek, nowe świece, różne filtry i przewody WN, wypłucze silnik i zaleje nówkę olej, oczyści zaciski na tarczach, wyczyści łożyska by się lepiej autko toczyło ew. założy nowe, odłączy wspomaganie i klimę (o ile jest), .... to i zapewne do 130KM dojdzie a jak na siłowni nie wykaże to zostajke wycięcie ostatniej puszki na tłumiku i gra gitara

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnie katalizator

Nie przejdzie przeglądu, będzie się woził z błędami na drugiej sondzie.

zatankuje 100 oktanów albo i więcej

Nic nie da.

założy stożek

I zasyfi silnik, a na dodatek będzie zasysał ciepłe powietrze z komory silnika co pogorszy jeszcze i tak mizerne osiągi.

wypłucze silnik

I zależnie od przebiegu albo pomoże, albo pogorszy :)

 

Ludzie, nie piszcie świeżakowi takich głupot bo jak nie jest zorientowany to jeszcze gotów jest to wdrożyć w życie i popsuć do reszty auto :evil:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytnie katalizator

Nie przejdzie przeglądu, będzie się woził z błędami na drugiej sondzie.:

kata można wyciać i sondę wpiąć w rurę , zresztą ten pierwszy katalizator gdzie siedzi sonta i tak po ponad 10 latach jest zapchany, więc można go wyciąć a do badań zostawić ten drugi katalizator. I nie sądzę by silnik 1,5 miał dwie sondy.

 

-- 4 sty 2011, o 22:21 --

 

zatankuje 100 oktanów albo i więcej

Nic nie da.:

przy turbo może i nie da ale u mnie w wolnossaku da się odczuć, ze autko lepiej ciągnie- być może tylko efekt słuchowy

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kata można wyciać i sondę wpiąć w rurę , zresztą ten pierwszy katalizator gdzie siedzi sonta i tak po ponad 10 latach jest zapchany, więc można go wyciąć a do badań zostawić ten drugi katalizator. I nie sądzę by silnik 1,5 miał dwie sondy.

 

Ja tam nie wiem ile sond i katalizatorow ma wolnossaca Impreza. Ale wydaje mi sie, z tego co z lektur pamietam, ze takie sobie wycinanie katalizatorow i wstawianie rurek, strumienic czy innego "szitu" moze (choc nie musi, zalezy od tego, jak byl zaprojektowany oryginalny wydech) wiecej zepsuc, niz naprawic.

 

przy turbo może i nie da ale u mnie w wolnossaku da się odczuć, ze autko lepiej ciągnie- być może tylko efekt słuchowy

 

Bez urazy - ale osiagow auta na sluch sie nie okresla :)

Wykresik z hamowni poprosimy, albo nie ma zadnego przyrostu :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypłucze silnik

I zależnie od przebiegu albo pomoże, albo pogorszy :)

:evil:

 

z tego co się spotkałem nawet przy wymianie oleju (na inną markę) zalecają zrobić płukankę silnika ale to nie znaczy, że zamiast 10W-40 po wypłukaniu zalac 0W-50 bo wówczas z pewnością zaszkodzi na stary silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o profesjonalnym montażu TurboSoft?

 

Daj spokój.

Ciesz się bezawaryjnym autem. Może nie najszybszym, ale jak zaczniesz realnie potrzebować mocniejszego auta

i będzie Cię na nie stać, sprzedaj NA, kup sobie turbo-Imprezę i wtedy dalej szalej.

 

Generalnie wszystko można, tylko kwestia po co i jakim kosztem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy nie dołujcie nowego forumowicza. Jak kolega z autka wywali kilka gratów (tak z 50kg), wytnie katalizator, zatankuje 100 oktanów albo i więcej, założy stożek, nowe świece, różne filtry i przewody WN, wypłucze silnik i zaleje nówkę olej, oczyści zaciski na tarczach, wyczyści łożyska by się lepiej autko toczyło ew. założy nowe, odłączy wspomaganie i klimę (o ile jest), .... to i zapewne do 130KM dojdzie a jak na siłowni nie wykaże to zostajke wycięcie ostatniej puszki na tłumiku i gra gitara

 

Zapomniałeś o magnetyzerach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...