Skocz do zawartości

15 calowe felgi do GieTka


Saviq

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was przymierzał kiedyś takie felgi jak te http://allegro.pl/felgi-speedline-15-vw ... 30608.html do Imprezy czy Forestera z zaciskami 4 tłoczkowymi? Wejdą czy wyjdą?

A może znacie jakiś inny komplet 15 które by się nadały i nie byłoby tragedii po "zahaczeniu" o krawężnik (w sensie kosztujących miloiony milardów za sztukę :D) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przymierzał kiedyś takie felgi jak te http://allegro.pl/felgi-speedline-15-vw ... 30608.html do Imprezy czy Forestera z zaciskami 4 tłoczkowymi? Wejdą czy wyjdą?

A może znacie jakiś inny komplet 15 które by się nadały i nie byłoby tragedii po "zahaczeniu" o krawężnik (w sensie kosztujących miloiony milardów za sztukę :D) Dzięki

kiedys szczur75 testowal takie fele na moja prosbe i niestety nie wchodza...

 

-- 7 gru 2010, o 18:15 --

 

Czy ktoś z Was przymierzał kiedyś takie felgi jak te http://allegro.pl/felgi-speedline-15-vw ... 30608.html do Imprezy czy Forestera z zaciskami 4 tłoczkowymi?

Albo chociaż dwutłoczkowymi? Bo takie hamulce mam i poszukuję 15 na zimę...

na 2-tloczki i 294mm powinno wejsc bez problemu... a na hamulce od n/a to tym bardziej :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo chociaż dwutłoczkowymi? Bo takie hamulce mam i poszukuję 15 na zimę...

15 mam za stówę od OBK mojego . Na czterotłoczkowy nie wchodzą . Są w naprawdę dobrym stanie , bo nawet rdzy na nich nie ma . Nigdy nie były prostowane . Gdybyś wybierał się no Szwecję do NMnPilicą to zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was przymierzał kiedyś takie felgi jak te http://allegro.pl/felgi-speedline-15-vw ... 30608.html do Imprezy czy Forestera z zaciskami 4 tłoczkowymi?

Albo chociaż dwutłoczkowymi? Bo takie hamulce mam i poszukuję 15 na zimę...

 

Takie konkretnie na 277 wchodzą bez problemu, na 294 miejsca już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo chociaż dwutłoczkowymi? Bo takie hamulce mam i poszukuję 15 na zimę...
na 2-tloczki i 294mm powinno wejsc bez problemu... a na hamulce od n/a to tym bardziej

Właśnie takie hamulce leżą w garażu, czekając na montaż zamiast fabrycznych 277mm, a chciałbym pozostać przy 15 na zimę.

Widzę jednak, że zdania są podzielone:

Takie konkretnie na 277 wchodzą bez problemu, na 294 miejsca już nie będzie.

Trzeba będzie jednak przymierzyć 8)

 

15 mam za stówę od OBK mojego . Na czterotłoczkowy nie wchodzą . Są w naprawdę dobrym stanie , bo nawet rdzy na nich nie ma . Nigdy nie były prostowane . Gdybyś wybierał się no Szwecję do NMnPilicą to zapraszam .

Takie właśnie mam, zmieniając hamulce będę musiał chyba przejść na 16. Jeśli jednak dalej będę jeździł, jak jeżdżę, to być może się zgłoszę, bo zapas 15 mi się wykruszył na krawężnikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Trzeba będzie jednak przymierzyć 8)

...

Między zacisk a felgę wchodzi palec.

 

Leon, ja mam (w wiosennym planie) hamulce 2-tłoczkowe o średnicy 294mm (jak w starszych GT i hamurykańskim WRX-ie). Na chwilę obecną mam 2-tłoczek i 277mm, na który ta felga wejdzie bez problemu, zastanawiam się już jednak co będzie po zmianie tarczy na większą. Więc ten palec wchodzi przy tarczy 277, czy 294? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25, hamulce leżące w garażu możesz przymierzyć luzem do felgi

Taaa... Gdybym miał taką felgę 8)

Problem polega na tym, że chciałbym kupić takie speedline, bo są chwalone za wytrzymałość a mają przystępne ceny, ale najpierw musiałbym je przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pakuj hamulce do bagażnika, może przypadkiem spotkasz golfa albo corrado na takich kółkach to go grzecznie poprosisz czy może zdjąć koło do przymiarki :)

 

Przy dobrych warunkach nawet kulturalnie dam ultimatum: jak nie dasz przymierzyć, zostawię w tym rowie bez pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25, hamulce leżące w garażu możesz przymierzyć luzem do felgi

Taaa... Gdybym miał taką felgę 8)

Problem polega na tym, że chciałbym kupić takie speedline, bo są chwalone za wytrzymałość a mają przystępne ceny, ale najpierw musiałbym je przymierzyć.

jezeli mnie pamiec nie myli, to szczur pisal, ze jak przymierzal takie fele na 4-tloczki, to problem byl w braku miejsca na zacisk, a na tarcze felga wchodzila... dlatego na 294mm z 2-tloczkami powinno pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwierdzić, że Braidy 15x6,5 (Acropolis) wchodzą bez problemu do GT'99 na 4 tłoczkowy hamulec. Mam takie u siebie na zimę od kilku lat i polecam.

Jak na profi felge nie są drogie i zdaje sie, że są super mocne. Chociaż oczywiście cenowo nie ma porownania do prezentowanych speedline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwierdzić, że Braidy 15x6,5 (Acropolis) wchodzą bez problemu do GT'99 na 4 tłoczkowy hamulec. Mam takie u siebie na zimę od kilku lat i polecam.

Jak na profi felge nie są drogie i zdaje sie, że są super mocne. Chociaż oczywiście cenowo nie ma porownania do prezentowanych speedline.

nic dodac, nic ujac... BRAID wsrod nowych felg (R-15 wchodzace na 4-tloczki) w tej chwili sa bezkonkurencyjne - przede wszystkim pod wzgledem cena/jakosc... a do tego wygladaja dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie konkretnie na 277 wchodzą bez problemu, na 294 miejsca już nie będzie.

Leon w zasadzie wyczerpal temat.

Na 277mm wchodza wszelkie 15", w tym VW (mam z 5 kompletow :P ).

Na 294mm musza byc 16", przy czym w zasadzie wszystkie 16" wchodza na 2-tloczki (Forester) a tylko niektore na 4-tloczki.

Sa jeszcze zestawy 260-cos-tam z Imprez N/A i na te wchodza 14".

 

Braid, Compo itd. robia 15" pasujace na 4-tloczki i 16" pasujace na zlote Brembo, ale to odstepstwa od reguly kosztujace konkretne pieniadze.

 

Na zime 15" z 277mm a na lato 17" z AP Ryking :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie konkretnie na 277 wchodzą bez problemu, na 294 miejsca już nie będzie.

Leon w zasadzie wyczerpal temat.

Na 277mm wchodza wszelkie 15", w tym VW (mam z 5 kompletow :P ).

Na 294mm musza byc 16", przy czym w zasadzie wszystkie 16" wchodza na 2-tloczki (Forester) a tylko niektore na 4-tloczki.

Sa jeszcze zestawy 260-cos-tam z Imprez N/A i na te wchodza 14".

 

Braid, Compo itd. robia 15" pasujace na 4-tloczki i 16" pasujace na zlote Brembo, ale to odstepstwa od reguly kosztujace konkretne pieniadze.

 

Na zime 15" z 277mm a na lato 17" z AP Ryking :twisted:

Nie ma takich 16" Braid ani Compo co na złote Brembulce wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich 16" Braid ani Compo co na złote Brembulce wejdą.

Hmmm... bylem przekonany :(Mea culpa.

jescze zupelnie niedawno komancz twierdzil, ze pewne BRAID R-16 wejda na Subarowskie brembulce (5x16)

jednak jak okazalo sie w praktyce ET takich felg ma myc b. male (za male do Subaru)

 

:arrow: posting.php?mode=quote&f=16&p=1192700

 

a czy takie 16 wchodzą na złote BREMBO? Wiem, ze któreś 16" od Braida wchodzą, ale nie wiem czy to ten model? :)

zadne 16ki braida i compo nie wejda na zlote brembo, chyba ze z ujemnym ET, ale wtedy wyglada jak kupa :)

 

-- 15 gru 2010, o 14:48 --

 

Nie ma takich 16" Braid ani Compo co na złote Brembulce wejdą.

Hmmm... bylem przekonany :(Mea culpa.

ale są jakiejś innej firmy, trzeba Eddiego pytać

AG Forged (made in Russia) mialo prototypowy model R-16, pasujacy na Subarowskie BREMBO (6.5x16)

jednak te fele tak i nie weszly do seryjnej produkcji... tak wygladaly:

 

bd1fbce86ddb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

natomiast do EVO AG Forged produkuje R-16 :)

evosw0.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

p.s. reki uciac nie dam, ale chyba jakas japonska firma tez miala model R-16 pasujacy na subarowskie BREMBO... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...