Skocz do zawartości

Hot Hatch Hysteria


BartZ

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.07.2024 o 10:01, kubanow napisał(a):

mocno zastanawiam się nad zmianą auta na nową S3

czy miał ktoś z Was styczność z nią i mógłby się coś wypowiedzieć

Zapomnij i weź używkę RS3. Nie będziesz żałować 

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ponton500 napisał(a):

 

Naped fajny, silnik fajny. Moze nie bedzie sie tak sypac jak poprzednia generacja (przedlift w sensie). Jest i tak lepiej niz w malych AMG ale jakosc to dramat. Chociaz biorac pod uwage, ze wszystko tyle kosztuje to po prostu dramat.

 

 

 

napisz co się konkretnie sypało w przedlifcie jak możesz, jakbyś mógł rozwinąć temat jakości to też byłbym wdzięczny

 

W dniu 2.07.2024 o 20:15, mrusz napisał(a):

kubanow -  temacie nowej S3 nie pomogę ale gdybyś brał pod uwagę obecną RS3 to coś mogę powiedzieć

 

12 godzin temu, turdziGT napisał(a):

Zapomnij i weź używkę RS3. Nie będziesz żałować 

 

RS'a raczej nie rozpatruje budżet/potrzeby

celuję raczej w nowe auto, używki RS to trochę bym się bał brać ze względu na ewentualną historię (gdyby coś się zaczęło sypać to mogło by być grubo)

poza tym RS z 2022 chodzi w cenach nowego RS'a więc tutaj taki zakup jest totalnie bez sensu

RS z 2020 roku chodzi w cenie niewiele niższej od nowej S3, a auto już po gwarancji i loteria jeszcze większa

zakup w formie leasingu, a tutaj też korzystniej finansowo wychodzi zakup nowego, chyba że przejęcie leasingu (ale finansowo to też żaden biznes)

nowego RS'a już nie można zamówić do produkcji więc możliwe że za chwilę będzie leciał facelifting

 

obecnie mam taką sytuację życiową że w sumie to bardzo mało jeżdżę autem (~5km na rok) i w sumie taka S3'ka by mi wystarczyła aż nadto

obecny 204 konny Proceed którym się turlam jest dla mnie wystarczający, w 5 lat zrobiłem niecałe 35kkm

ale chciałbym zmienić na coś nowego/ciekawego dopóki jestem w stanie wziąć jeszcze jakieś w miarę sensowne pieniądze za Proceed'a oraz unia europejska nie zablokowała ciekawych silników

w Kia Proceed już np nie można zamówić wersji GT z silnikiem 204KM

 

zobaczę też jak będzie szła mi sprzedaż Proceed, jeśli będzie się przeciągać i wyjdzie RS z liftem to może bym się nad nim zastanowił, ale tak jak pisałem mi wystarczyła by w pełni taka S3'ka (a wręcz było by to nad moje potrzeby)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubanow napisał(a):

napisz co się konkretnie sypało w przedlifcie jak możesz, jakbyś mógł rozwinąć temat jakości to też byłbym wdzięczny

 

Rdzewiejace tarcze, problemy z infotejmentem w zaleznosci od pogody, wieszajaca sie jednostka centralna, skrzypiacy szyberdach, usterki dzwigni przelaczania biegow.

 

W zasadzie mozna powiedziec, ze to drobnostki jak Ci naprawia na gwarancji to jest ok. Ale 8V, ktora zrobilem 23kkm w 18mc byla lepiej wykonana moim zdaniem.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam rs3 15 miesięcy i przejechałem niecałe 4tys. km ale dotychczas nie miałem żadnego problemu. Trochę jazdy po mieście, czasem dłuższa trasa, bardziej docieranie niż ostrzej. Wygodny, szybki samochód. Nie mam zastrzeżeń do wykonania - może dlatego że miałem/mam STI, hot-hatche czy roadstery. Dla mnie ma mniej "pazura" niż M2/M3 ale może to wynika bardziej że stylu jazdy i przeciętnych umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...