Skocz do zawartości

Branie oleju Outback MY10


Graczol1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w kwestii formalnej...

O ile dobrze pamietam to w instrukcji jest napisane zeby mierzyc DO 5 minut po zgaszeniu silnika, a nie pozniej. Czyli tak, jakby caly olej nie mial splynac... W takim razie mierzenie 'po nocy' powinno wykazywac zbyt wysoki stan - u mnie tak jest (i bylo tak od nowosci).

Podjezdzam pod dom, gasze silnik, mierze - mam max. A za pol godzinki to juz powyzej max.

Pierwszy raz (zanim zdazylem doczytac) to sie zdziwilem, ale jak juz przeczytalem to sie wszyscy dookola dziwia ze na goracym silniku olej mierze...

Czy ja cos pokrecilem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Witam,

Czy ktoś miał problemy z ogromnym zużyciem oleju w 2.0D?Miał być super jak zapewniali w salonie a wyszło, że jakość gorsza niż

w Toyocie gdzie zarówno fachowość jak i poziom obsługi (nie profesorskie podejście tzn. co ty leszczu gadasz w podtekście)o niebo lepsze.Od 01.06.2010 zrobiłem 19tys i skarbonka już pochłonęła parenaście litrów oleju castrol 94zł litr.Serwisy w Niemczech już się wycofały z tego oleju po złych doświadczeniach(info przy zakupie oleju- kolejnego litra ).Dysponuje zdjęciami ,że po przeglądzie kiedy się zapierano, że to niemożliwe oby tak brał (kolejna wizyta) nalano mi co najmniej 1 l ponad max. mierzone rano w garażu.

A miało być tak pięknie..............

Pzdr

 

Graczol1, jak tam branie oleju? Dopytuję, bo mam podobne zjawisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku Castrol. Quazara jak ktoś chce może rozważyć.

Tutaj jest wątek temat oleju do boxera diesel. Bardzo ciekawa lektura.

viewtopic.php?f=26&t=137199&p=1149745&e=1149745

Liderem jest Motul 5W30 C3. Ważne aby był ze sprawdzonego źródła. Niestety są już podróbki na rynku.

 

pzdr.

 

 

u mnie I wymiana po 15.000 na quazara, do tych 15.000 dolałem 0,5 litra 500km przed wymianą

 

teraz 25.000 dolałem 0,4 litra - żeby nie było że nic nie dolewam

 

polecam quazar - jak na razie OK, ale zaczekam na opinie tego kolegi co bada parametry oleju lekko zuzytego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pół roku walki po 55 tys wymieniono mi blok kompletny na gwarancji.Centrala przyznała wymianę jednego tłoka!?

Jestem zwiedziony postawą importera w tej sytuacji i w dwóch innych sprawach.Serwis jest ubezwłasnowolniony oraz klienta traktują jak potencjalnego oszusta chcącego wymienić coś na gwarancji.Zalecają nie dotykać samochodu (uszkodzenia mechaniczne) oraz nie tankować bo listwa plastikowa od OBK się wygnie.Subaru tylko do oglądania po kupnie!!! Dziękuję Panu Andrzejowi Koprowi za fachowość w serwisie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku walki po 55 tys wymieniono mi blok kompletny na gwarancji.Centrala przyznała wymianę jednego tłoka!?

Zmniejszenie zuzycia oleju poprzez wym. pierścienia daje podobno dobry efekt , u Pana był dodatkowy problem i zaakceptowano wym. bloku. Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie,że pojawił się po 6 tys kiedy to się zaczęło.Teraz to inny samochód.Silnik pracuje cicho a elektronika nie chce bez przerwy regulować poprzez głośną pracę. Jestem ciekawy czy po rozmowie z Panami od gwarancji dadzą oficjalną odp w pozostałych przypadkach. Rozmyślam czy nie domagać się zwrotu kosztów ciągłego czyszczenia DPF z powodu brania oleju .Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pół roku walki po 55 tys wymieniono mi blok kompletny na gwarancji.Centrala przyznała wymianę jednego tłoka!?

Zmniejszenie zuzycia oleju poprzez wym. pierścienia daje dobry efekt , u Pana był dodatkowy problem i zaakceptowano wym. bloku. Pozdr.AK

 

Panie Andrzeju, mogę prosić o więcej informacji na temat tegoż pierścienia?

W moim ASO nie znaleziono przyczyny brania oleju w moim obk - 1 litr/ 2 tysiące km.

Odpowiedź przekazana do ASO z SIP (od konkretnej, znanej z imienia i nazwiska osoby) informuje, że zużycie dopuszczalne to 1 litr na 1000 km... W sumie więc powinnam się chyba cieszyć, że mój zużywa tak mało :D

 

Graczol, dzięki za info o rozwiązaniu problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozmowie z Panami od gwarancji dadzą oficjalną odp w pozostałych przypadkach.

przyznam , że "u mnie" Pana auto jest pierwszym przypadkiem ( z tak dużym zuzyciem ) mam trzy diesle w wypożyczalni i nie zauważyłem nadmiernego zużycia oleju...jakieś tam zawsze jest , podobnie klienci na przegladach okresowych nie zgłaszaja takiego problemu - bym wiedział :wink:

 

-- 19 cze 2011, o 13:34 --

 

W moim ASO nie znaleziono przyczyny brania oleju w moim obk - 1 litr/ 2 tysiące km.

Litr na 2 tyś... :roll: pewnie , ze najlepiej jakby nie brał :wink: ale może zmienić marke oleju na poczatek i ...obserwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itr na 2 tyś... :roll: pewnie , ze najlepiej jakby nie brał :wink: ale może zmienić marke oleju na poczatek i ...obserwować

 

Obserwuję :) Już od trzech miesięcy. W tym czasie przejechane 15 tysięcy kilometrów, olej zmieniony przy 9 000 km i 15 000 + wielokrotne dolewki....

Tak intensywnie obserwuję, że moje dziecko zapytane na konkursie z okazji dnia mamy w przedszkolu, co mamy robią po powrocie do domu, odpowiedziało "Sprawdzają olej" :D Inne dzieci mają bardziej normalne mamy, które zabierają się za gotowanie obiadów :D

 

A markę oleju zmienię przy najbliższej wymianie w połowie między przeglądami serwisowymi, obecnie lotos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należałoby zmienić znanego z imienia i nazwiska Pana od gwarancji który psuje dobre imię firmy swoimi decyzjami wskazujacymi

że chcemy oszukać........

A czemu takie częste wymiany oleju? DPF?

pzdr

 

Hm, nazwisko zostawię sobie do wiadomości - ale nie mam pojęcia, czy to jest "Pan od gwarancji..." Nawet nie wspominałam o tym, żeby zlikwidować problem brania oleju w ramach gwarancji - liczyłam na to prawdę mówić, że odpowiedź z SIP jest udzielona przez kompentnego, znającego się na rzeczy fachowca, który na podstawie technicznych danych, doświadczeń, wniosków, tajnych i jawnych instrukcji i czego tam mu jeszcze potrzeba - udziela jednoznacznej odpowiedzi, że norma to 1 l/1000km - po to, żeby uspokoić klienta a nie oskarżać go o chęć oszukiwania SIP :D

 

Zależy mi na rozwiązaniu problemu a nie na walce czy będzie on rozwiązany w ramach gwarancji czy nie...

 

Wymiany oleju częste? Zalecana po pierwszych 5 000 km u mnie była zrobiona po 9 000 a kolejna już przy okazji przeglądu 15 000. DPF nie sprawia żadnych problemów - z moich 15 000 jakieś 80 % to długie trasy więc mam nadzieję, że co ma się wypalać, to wypala się w ich trakcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 90% długich tras i po 1300km trasy W-wa-Insbruck od oczyszczenia DPF zapalała się choinka lampek i do serwisu w Insbrucku 115EUR i dalej :) po trasie oczywiście w bagażniku zapas oleju...............Mnie też zależy zawsze na rozwiązaniu problemów ale uważam że marka Subaru zobowiazuje do zachowania pewnych standardów a na razie jedynym czlowiekiem z Subaru który je zachowuje to P.Andrzej Koper :D a nie Importer :( . teoretycznie powinno się wszystko wypalić ale nie przy takim łakomym na olej silniku.Ale może się nie znam................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...