Skocz do zawartości

Hydrauliczny reczny


grzywaczewski

Jaki hydrauliczny reczny?  

10 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale znając życie pewnie będzie tak jak mówisz Carfit :wink:

 

własnie dlatego tak mówie :idea: , bo mi czasami klientów żal :evil:

Najpierw tak niewinnie sie zaczyna, lepszy ręczny, no to lepsze szczęki, i sruu 1000 zł nie ma, potem sie zwala na serwis że źle wyregulowali, potem, że wajcha za krótka, a potem sie okazuje ze, konkurencja jeździ na slicku , i musi być hydraulika :twisted: tak to już jest :twisted:

Teraz profi ręczny z robotą wychodzi ok 4k razem z przewodami w oplocie, więc przemyśl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GC8 w gr-A zdaje sie jest poma jednosekcyjna do ręcznego. w wypadku gdy pozbywamy sie serwa wystepuja dwie pompy jednosekcyjne.. jedna na przednie hamulce druga na tył. Wtedy ręczny to tez zwykła pompa jednosekcyjna .. koszt około 130pln .. poprzedzona dodatkowo korektorem hamowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GC8 w gr-A zdaje sie jest poma jednosekcyjna do ręcznego. w wypadku gdy pozbywamy sie serwa wystepuja dwie pompy jednosekcyjne.. jedna na przednie hamulce druga na tył. Wtedy ręczny to tez zwykła pompa jednosekcyjna .. koszt około 130pln .. poprzedzona dodatkowo korektorem hamowania

To jest zgodne z moja bieda-koncepcja: pedalbox z dwiema pompami i reczny z jedna.

 

Chlopaki, jaka macie opinie o wytworach Comp Brake?

Dzadza rade, czy polamie/powyginam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, jaka macie opinie o wytworach Comp Brake?

Dzadza rade, czy polamie/powyginam?

 

Na trzezwo, czy po pijanemu? ;)

 

W Polsce chyba CompBrake nie jest jakos szczegolnie mocno znany - ale z oferty i opinii na wyspach nie wyglada zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski a masz juz cos dokompletowane? w antyku tak jak ja policzyłem to graty czyli pedal box + korektor + hydrauliczny reczny okolo 2000pln no wiadomo do tego przewody, koncowki i jakies tam inne pierdoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze korektor, bo licze ze po zalozeniu tych malutkich tloczkow do Opla, Wilwood nie bedzie juz potrzebny.

Komplecik prawie nowych zaciskow i tarcz zdemontowany z naszej Imprezy (swap na 4-pot). Ten sam rozmiar co Turbodziadkowy, tylko niepelnoletnie :P

I przewody w oplocie do AMIego.

Reszte bede dopiero zamawial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zastanawiam sie czy jakikolwiek reczny bedzie w stanie ustawic auto, jesli z przodu dam Quaife ATB, po srodku 20kG, a z tylu... zaspawam dyfer :twisted: (na dwie szpery to jeszcze uzbieram, hehehe).

 

Marcin w Volvo ma bardzo sprawnie dzialajacy reczny, ale mowi ze ostatnio uzywa tylko przy duzych predkosciach, a do nawrotow wbija "1" i duzo gazu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis od Dareklegacy odebralem alternator (nie otwieralem paczki, ale DZIEKI!!!). Nowy aku juz czeka. Jeszcze kable, hebel 6pkt. i mozna jezdzic.

Aaaa... poduszki pod silnikiem i skrzynia musze zmienic. Nawet juz mialem nowe... ale AMI sprzedal je dalej. Istny Zyd z Galicji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVAN, pamiętaj, że taki ręczny jednej pompie automatycznie spowoduje, że Twoje auto będzie się po drogach poruszać nielegalnie, nie przejdzie przeglądu, a w razie dzwona z ofiarami idziesz siedzieć :idea:

 

Na dwóch pompach też bo jest to ingerencja w układ hamulcowy a więc nikt Cie nie dopuści do żadnej pojeżdzawki bo z hydraulicznym oblejesz BK, nikt nie powinien podbić przeglądu itd... Jako auto na treningi dojeżdzające na lawecie to taki ręcznik jaknajbardziej.

 

Nie za bardzo rozumiem, Czy jezeli mam hydrauliczny reczny dolozony, i mechaniczny (na linkach) tez mam. To takie auto nie przechodzi badan i nie moze sie poruszac po drogach publicznych?

 

Rozumiem ze auto rajdowe (nie wyscigowe, ktore jest dowozone na odcinek specjalny na lawecie) ma ksiazke samochodu sportowego i przechodzi odrobine inne badania, ale dojezdza na odcinek specjalny na kolach to robi to nielegalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fabio napisał:

Nie za bardzo rozumiem, Czy jezeli mam hydrauliczny reczny dolozony, i mechaniczny (na linkach) tez mam. To takie auto nie przechodzi badan i nie moze sie poruszac po drogach publicznych?

 

Dokładnie tak. Jakiekolwiek ingerencje w układ hamulcowy dyskwalifikują auto na przeglądzie. Jedyne rozwiązanie, to oddzielna druga para zacisków do hydraulika. Tyle teoria. Praktyka jest taka, że jak ma się coś znaleźć to się znajdzie ;) Nawet przy dodatkowych zaciskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...