Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Haubi - znowu wyskakujesz z jakimś niemieckim sklepem :) przecież nie będę wspierał gospodarki Niemiec. :mrgreen:

 

A tak na poważnie. Poszukałem trochę w sieci wczoraj i nic nie znalazłem. Żadnej alternatywy. Niby Knecht coś tam ma ale nie dostępne w PL. Kompletnie nic do SBD od 2009 w górę.

 

ej tam. nie mam takiego problemu. mieszkamy w europie i niemcy wspieraja Polske bedac jej najwiekszym importerem.

a moze sie myle ? :P

 

 

zgadza się ale to ze względu na niższe koszty "personalne" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniono mi u A.Kopera tą osłonę silniczka wycieraczek.

Cała operacja zajęła mniej niż 30 minut. Nie zdążyłem nawet śniadania zjeść jak OBK już stał i czekał na mnie :)

Dzięki i pozdrawiam!

 

Wymieniałem w innym ASO i faktycznie wymiana idzie szybko, przyszedł list i był telefon z zaproszeniem na akcje serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich informacjach o padających dieslach człowiek robi się przeczulony. Widmo ogromnych kosztów naprawy działa pobudzająco. Mniej więcej miesiąc temu mojemu znajomemu padł diesel po 120 kkm (wtryski, nadtopiony tłok, padnięte panewki). ASO wyceniło naprawę na coś około 40 000 zł. Przecież to więcej, niż połowa wartości samochodu.

 

Mnie czytanie tych wszystkich informacji wyleczylo z planu tuningu tego silnika.

a ja właśnie wystąpiłem o wycenę kolejnych 3 sztuk SBD :wink:

tym razem do firmy :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 10 sztukach powinieneś liczyć na rabat 9-10% :mrgreen: .

przeczesujemy rynek i sprawdzamy różne możliwości, ale kryzys w motoryzacji widać jeszcze nie wszędzie :wink:

jedni walczą o klienta, podstawiają auta pod firmę, oferują pakiety serwisowe, rabaty nawet ponad 20%, a inni nie są zainteresowani, nie oddzwaniają i mają wszystko głęboko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dealer Subaru w Polsce nie zaoferuje rabatu na poziomie 20%. :roll:

nie kupujemy rabatu, ale finalną listę korzyści powiązaną z ceną :wink:

niektóre marki wyceniaj się wyżej, tylko po to, żeby dać duży rabat :wink:

dla nas ważna jest niezawodność, koszty przeglądów, średnie zużycie paliwa itp.

mamy jakiś limit cenowy i będziemy wybierać możliwie najrozsądniejszy wariant :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dealer Subaru w Polsce nie zaoferuje rabatu na poziomie 20%.

 

nawet na demo. :idea: ..i nie ma się "chwilowo" czego uczyc od :

 

niech się pouczą od Szwedów.

 

ani nawet od Finów..... :mrgreen:

 

ps. co prawda w Polsce sytuacja sie zmienia ale nie tak szybko ....... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dealer Subaru w Polsce nie zaoferuje rabatu na poziomie 20%. :roll:

nie kupujemy rabatu, ale finalną listę korzyści powiązaną z ceną :wink:

niektóre marki wyceniaj się wyżej, tylko po to, żeby dać duży rabat :wink:

dla nas ważna jest niezawodność, koszty przeglądów, średnie zużycie paliwa itp.

mamy jakiś limit cenowy i będziemy wybierać możliwie najrozsądniejszy wariant :wink:

 

 

jeśli "średnie zużycia paliwa" jest ważne to tylko OBK H6. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę w sieci wczoraj i nic nie znalazłem. Żadnej alternatywy. Niby Knecht coś tam ma ale nie dostępne w PL. Kompletnie nic do SBD od 2009 w górę.

dotarły do mnie właśnie zamienniki filtrów węglowych do OBK i Forka

postaram się dzisiaj przymierzyć, to dam znać - na oko wyglądają tak samo, więc powinny pasować :wink:

filtry powietrza mam nowe, więc jeszcze nie zamawiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem trochę w sieci wczoraj i nic nie znalazłem. Żadnej alternatywy. Niby Knecht coś tam ma ale nie dostępne w PL. Kompletnie nic do SBD od 2009 w górę.

dotarły do mnie właśnie zamienniki filtrów węglowych do OBK i Forka

postaram się dzisiaj przymierzyć, to dam znać - na oko wyglądają tak samo, więc powinny pasować :wink:

filtry powietrza mam nowe, więc jeszcze nie zamawiałem

 

 

seryjny nie jest węglowy więc każdy węglowy zamiennik powinien być lepszy :) jeżeli będzie pasował. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjny nie jest węglowy więc każdy węglowy zamiennik powinien być lepszy :) jeżeli będzie pasował. :)

 

A te "węglowe" są jakoś istotnie lepsze (jakaś redukcja zapachów)? Słyszałem że tak, ale wole jakąś opinie użytkownika czy je stosował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakies szwedzkie... :?:

na pewno szwedzkie, albo nawet norweskie :wink:

swoją drogą szkoda, że w oficjalnym kanale sprzedaży nie ma takich filtrów - pytałem u Was, to w serwisie powiedzieli, że do nowego OBK jeszcze nic nie ma...

wczoraj zamontowałem i będę testował, czy w ogóle działa - najbardziej chodzi mi o redukcję smrodu, który przedostaje się do wnętrza samochodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te "węglowe" są jakoś istotnie lepsze (jakaś redukcja zapachów)?

Były stosowane przez alergików i podobno była pewna redukcja zapachow (dostepne do poprzednich modeli w akcesoriach) Do nowych nie ma w ofercie , pewnie sie pojawią......

na pewno szwedzkie, albo nawet norweskie

to wiem a co to za firma.... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w poprzednim modelu i nie powiem redukuje zapachy przez cos 6 miesiecy potem juz mniej. Cholernie drogie toto bylo u nas orginal cos 100 €. do nowego rzeczywiscie jeszcze nie ma sa tylko filtry pylkow. a to chyba roznica ?

ja alergikirm nie jestem. jezdze jeszcze na starym z 2010 i zaczynam sie rozgladac za nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w poprzednim modelu i nie powiem redukuje zapachy przez cos 6 miesiecy potem juz mniej. Cholernie drogie toto bylo u nas orginal cos 100 €. do nowego rzeczywiscie jeszcze nie ma sa tylko filtry pylkow. a to chyba roznica ?

to moje kosztowało 60 zł i wykonane jest z jakiegoś grubszego materiału (wygląda na rodzaj wiskozy) wymieszanego z cząsteczkami węgla...

ten standardowy, fabryczny filtr to jakaś cienka bibuła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ to moje kosztowało 60 zł i wykonane jest z jakiegoś grubszego materiału (wygląda na rodzaj wiskozy) wymieszanego z cząsteczkami węgla...

właśnie dostałem rachunek i jednak pomyliłem się we wcześniejszej cenie na moją niekorzyść :wink:

filtr węglowy kabiny kosztował 50 zł do OBK i 70 zł do Forka (ten jest z dodatkowym elementem plastikowym)

 

-- 28 paź 2011, o 11:01 --

 

az trudno sie oprzec :P poprosz o link na PW bo tu to nie wolno :roll:

z linkiem będzie kłopot, bo ja to kupowałem od kumpla, który prowadzi warsztaty samochodowe i sprzedaje części...

ale zapytam go :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem w poprzednim modelu i nie powiem redukuje zapachy przez cos 6 miesiecy potem juz mniej. Cholernie drogie toto bylo u nas orginal cos 100 €. do nowego rzeczywiscie jeszcze nie ma sa tylko filtry pylkow. a to chyba roznica ?

ja alergikirm nie jestem. jezdze jeszcze na starym z 2010 i zaczynam sie rozgladac za nowym.

 

 

filtr kabinowy podobno wymienia się co 30k km.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktivkohle traci z czasem wlasciwosci. wtedy moalem takie wrazenie na poczatku nie bylo nic czuc po paru mesiacach juz nie bylo tak dobrze. ja teraz ciagle paskiem smigam i w moim kilometry sie na 26 tkm zatrzymaly :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 kkm przejechane, od jakiegoś czasu słychać stuki w silniku - zawsze gdy jest rozgrzany i zawsze, gdy auto stoi na biegu jałowym, na niskich obrotach pojawia się stukot w silniku, którego wcześniej nie było. Stukot pojawiał się stopniowo. Średnio głośny, nie wkurzający, ale słychać go wyraźnie. Nigdy nie występuje w czasie jazdy. Coś jak jakieś luzy w układzie, tylko nie wiem co i gdzie :) Przejmować się tym, czy też tttm po przejechaniu 40 kkm?

 

Edit: OBK 2.0D, MY10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...