Skocz do zawartości

z cyklu pytania do: konto bankowe


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co doradzić, ale nie polecam WBK

 

Dawno temu miałem tam osobiste, dość długo zresztą. Kończyła się ważność karty, więc przysłali nową. Za kilka dni jeszcze raz. :shock: Nie potrafili odpowiedzieć na pytanie ile wyprodukowali moich kart i gdzie się znajdują. Pożegnałem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucę jeszcze jedno

volkswagen bank polska

bardzo dobre konto bez żadnych opłat (zarówno prywatne jak i firmowe)

zero limitów przelewów

jedyną opłatę jaką płacę w koncie to opłata za linie debetową (ale to raz na rok)

tak poza tym to wszystko jest za darmo

mam od 6 lat i nie chce innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dorzucę jeszcze jedno

volkswagen bank polska

bardzo dobre konto bez żadnych opłat (zarówno prywatne jak i firmowe)

zero limitów przelewów

jedyną opłatę jaką płacę w koncie to opłata za linie debetową (ale to raz na rok)

tak poza tym to wszystko jest za darmo

mam od 6 lat i nie chce innego

Właśnie z Volkswagena wyszedłem i jestem happy :mrgreen: Porównaj go z Toyotą a w szczególności z oprocentowaniem jakie daje Toyota na rachunku avista. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankomaty

 

Ale tylko ING(?)Chyba że jakaś zmiana. Ja wypłacając gdziekolwiek indziej płaciłem od 5zł do 15zł :roll: W alliorze bezpłatne są wszystkie inne :) Jakbyś chciał wypłacić kasę w banku to jest opłata 15zł. A tak to darmo i 5zł to jedyna opłata miesięczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giechu, ta wymiana karty o której piszesz to wyjątek własnie związany z tym, że zamówiłeś Mastercard Payback. Też ją mam i też miałem trochę wała z tego powodu. Myślałem, że skoro Allekarta traci ważność, to albo przyślą nową albo zadzwonią z ofertą. Niestety, karta padła a ja zostałem w... Musiałem tak jakby złożyć zupełnie nowy wniosek o kartę Payback. I w sumie nie było z tym problemów. Ale trochę żal, że z kredytami (na kija mi potrzebnymi) dzwonili często, ale z kartą, która jest dla mnie bardzo ważna nie raczyli. Teraz dzięki nowej karcie mam chudszy portfel bo dwóch kart z BP się pozbyłem i mam wszystko na jednej.

 

Z BZ WBK jestem ogólnie zadowolony. Choć przelewy są jakoś śmiesznie płatne, niby to jakieś grosze i niby kwoty naprąwde małe typu 50gr, ale piszą, że mam darmowe 5 smsów potwierdzających, a potem na koniec miesiąca i tak pobierają mi za nie kasę... Gdyby to były większe kwoty to bym tam raban zrobił ale przelewów robię bardzo mało. Raczej odbieram wpłaty na moje konto :mrgreen:

Bankomaty za free, wybrałem BZ WBK bo akurat bankomaty miałem kilka lat temu bardzo po drodze. Potem się przeprowadziłem i nie mam żadnego w pobliżu - dosłownie żadnego, nawet z innych banków. Ale to nie problem, rzadko wypłacam. Fajne sa bankomaty i wpłatomaty dostępne na wielu stacjach BP - dla mnie super wygodne bo często bywam i nie muszę specjalnie do bankomatu jechać.

Przerwy techniczne - czytam w info, że są ale nigdy na takowa nie trafiłem korzystając z on-line.

Niestety dwukrotnie miałem przykrą sytuację na stacji benzynowej. Nalałem za 250zł po czym Pani oznajmiła mi, że mój bank ma awarię... I nie chcieli mnie ze stacji wypuścić bez płacenia... było nie miło, zaczęli mnie straszyć ochroną i policją. Nie pomogły tłumaczenia, że jeżeli nie pojadę do bankomatu lub oddziału to będziemy tu sterczeć i blokować stację aż bank się obudzi. Na szczęście mama moja była w pobliżu i podrzuciła mi kasę. Ale niesmak pozostał...

Za drugim razem sytuacja podobno. Był ze mną kumpel, dał kartę z ING i też lipa... picem uzbieraliśmy 200zł na paliwo, wyzbieralem dosłownie wszystkie monety jakie miałem w aucie, portfelu i plecaku, łącznie z miedziakami... trochę żenująca sytuacja...

 

Ale nie zmieniam banku bo to tylko problem, a nikt nie mówi, że bedzie lepiej. Od wynalazków typu Alior trzymam się z daleka. Nie mam zaufania do takich nagle pojawiających się firm. W rodzinie mamy konta ING ale w opcji personal banking więc to jakby inna para kaloszy. Choć Ci wykształceni doradcy czasami słabiej ogarniają finanse niż moi rodzice, którzy nie kształcili się pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ciągle te nieszczęsne bankomaty?Osobiście coraz rzadziej korzystam z gotówki gdyż płacę kartą. Osobiście uważam, że ważniejsze jest oprocentowanie konta, opłaty (lub ich brak) za przelewy oraz jakieś dobrze oprocentowane krótkoterminowe (1-30 dni) lokaty oszczędnościowe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Fu**... no to zaraz sobie z nimi porozmawiam :twisted: Ale i tak uciekne do Alliora :mrgreen:

 

Może masz konto studenckie, darmowe albo z jakąś nikczemnie niską opłatą.

Jak będziesz miał zwykłe konto i będziesz płacił z 15 zł za prowadzenie, to będziesz miał darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów. :P

 

 

pmlody, co wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeniosłem się z Nordei do Multibanku i nie narzekam. Nie masz żadnych opłat jeżeli sam wszystko robisz, płacisz jedynie gdy korzystasz bezpośrednio u nich w oddziale. Fajny i prosty sposób logowania i robienia przelewów. Niedługo zakładam u nich już 3 konto :mrgreen:

W pełni potwierdzam. Przez ostatnie parę lat korzystam i internetowo wszystko śmiga bez zarzutu.

 

Multibank, mBank to ta sama grupa kapitałowa (BRE Bank). 8)

Hogi - owszem. Tyle, że to trochę jak z Lexusem i Toyotą. Niby też jedna grupa, a segment klienta inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi napisał(a):

Multibank, mBank to ta sama grupa kapitałowa (BRE Bank). 8)

 

Hogi - owszem. Tyle, że to trochę jak z Lexusem i Toyotą. Niby też jedna grupa, a segment klienta inny ;)

Multibank miał być taki prestiżowy dla Vipów, mBank - internetowy dla studentów...

Rzeczywistość jest jednak inna. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi napisał(a):

Multibank, mBank to ta sama grupa kapitałowa (BRE Bank). 8)

 

Hogi - owszem. Tyle, że to trochę jak z Lexusem i Toyotą. Niby też jedna grupa, a segment klienta inny ;)

Multibank miał być taki prestiżowy dla Vipów, mBank - internetowy dla studentów...

Rzeczywistość jest jednak inna. 8)

 

 

 

Własnie z multibanku po 2 miesiącach zamykam swoje konta bo z darmowego konta zrobili bardzo nie darmowe :| Szkoda że nie mówili tego przy podpisywaniu umowy że niedługo im się pozmienia. Pokarało mnie z Nordei i teraz do nich wracam z podkulonym ogonem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarało mnie z Nordei i teraz do nich wracam z podkulonym ogonem

Sprawdź Toyotę. :D

zwłaszcza, że jednym z ostatnich rankingów wyborczej zajęła 1 miejsce wśród kont internetowych.

Poza tym Toyota daje token - nie masz zdrapek, co imo podnosi bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi napisał(a):

Multibank, mBank to ta sama grupa kapitałowa (BRE Bank). 8)

 

Hogi - owszem. Tyle, że to trochę jak z Lexusem i Toyotą. Niby też jedna grupa, a segment klienta inny ;)

Multibank miał być taki prestiżowy dla Vipów, mBank - internetowy dla studentów...

Rzeczywistość jest jednak inna. 8)

 

 

nie do końca, biznesy są osobno, przynajmniej na razie. Jestem w samym środku tego .........

 

Opinia o kontach jak dupa - każdy na swoją. Trzeba się po prostu wczytać w umowę, jeden potrzebuje robić dużo przelewów inny dużo wypłat z bankomatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mały odkop :)

 

Rozglądam się właśnie za kontem firmowym, podstawa to wygodna obsługa konta przez net, mile widziana dobra obsługa również w oddziałach, darmowe, albo bardzo tanie przelewy. Fajnie by było, gdybym nie musiał dopłacać za prowadzenie konta.

Nie wiem jak to jest z czasem księgowania przelewów z zewnętrznych banków, czy we wszystkich bankach podobnie? Czy może niektóre lepiej się "dogadują"?

 

Przeczytałem rankingi Bankier'a i Money, w obu wygrywa Idea Bank (niby bank przede wszystkim dla firm), ale jak poczytałem sobie opinie klientów to już nie było tak różowo...

 

Gdzieś przewinęła mi się oferta HSBC, ale z tego co doczytałem to zwijają się z Polski.

 

mBank ze swoim mBiznes, dosyć popularny, do tego proponują niby wszystkim na start limit kredytowy do 10 000, ale wiem ile w tym prawdy.

Mam u nich konto prywatne, ale bez specjalnego zadowolenia czy niezadowolenia, mam bo mam, działa.

Pomyślałem, żeby z firmowym pójść gdzieś indziej, ale nie koniecznie.

 

Alior, znajomi mają u nich konta prywatne i w większości chwalą, nie wiem natomiast jak z firmowymi u nich.

ING? Toyota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...