Skocz do zawartości

Bojkot stacji benzynowych 1-3 lipca


Fido__

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zastanawiam jak będzie za rok, dwa, kilka. Popyt stale rośnie co widać po samej Polsce. Ale co tam Polska, w Chinach jest boom, tam idzie wszystko w setki milionów. A podaż raczej nie, mówią raczej - ile w tym prawdy jest a ile spekulacji żeby nabić kasę nie wiadomo - że moce produkcyjne są podkręcone na maxa, a jak jeszcze gdzieś jakiś strajk jakieś małe zarzewie to w ogóle katastrofa.

CZyli co nas czeka ? Silniki na biopaliwa ? nic tylko obsadzić pole słonecznikami, kupić tłoczarnię, silos, zbiornik i heja na słonecznikowym, a co niech jest nawet 8 litrów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A dałbym sobie rękę uciąć, że za tonę. Pamiętam nawet dyskusję, że wpływa to w różny sposób na cenę litra paliwa ON/PB... :?

 

A może to chodziło o ceny paliwa z rafinerii :?:

 

Owszem, kilka lat temu był taki problem, bo akcyzę naliczał US na tonę paliwa i przyjmował, ze to tysiąc litrów a rafineria sprzedawała paliwo na metrzy sześcienne i wyszło nagle, że rafineria sprzedaje więcej paliwa niż jest obkładane akcyzą i zrobił się bajzel w papierach urzędasów. Potem ktoś mądry ich uświadomił, że nie zawsze tona oznacza metr sześcienny i chyba się poprawili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak będzie za rok, dwa, kilka. Popyt stale rośnie co widać po samej Polsce. Ale co tam Polska, w Chinach jest boom, tam idzie wszystko w setki milionów. A podaż raczej nie, mówią raczej - ile w tym prawdy jest a ile spekulacji żeby nabić kasę nie wiadomo - że moce produkcyjne są podkręcone na maxa, a jak jeszcze gdzieś jakiś strajk jakieś małe zarzewie to w ogóle katastrofa.

CZyli co nas czeka ? Silniki na biopaliwa ? nic tylko obsadzić pole słonecznikami, kupić tłoczarnię, silos, zbiornik i heja na słonecznikowym, a co niech jest nawet 8 litrów. ;)

zalatwia nas protokolem z KIOTO. Ten koszmar zniszczy przemysl, cywilizacje i takie tam. slyszeliscie juz o planach w anglii kartek na emisje CO2? Kupujesz benzyne odcinaja. kupujesz bilet samolotowy, cyk. biklet pociagowy pierdut. grzejesz chalupe gazem, sru w banke. I tak sobie kreca stryczek na wlasna szyjke.

A z jakich pobudek? Opieraja sie na falszywej tezie, ze to czlowiek jest najgorszy na ziemi, i trzeba nas sprowadzic do minimum. Jak kto czytal Huxleya, to pamieta pasy malthuzjanskie???

Gadaja ze ocieplenie klimatu? Czym, gazami? Z rury wydechowej? To jak zjemy kapusty tez jest be?

100 000 lat temu temperatura srednia byla o 5 stopni wyzsza, a przemyslu jak boniedydy nie bylo. I co?

A lato mamy jakies chlodne, to jednak jest kolejny dowod na ocieplenie.

A czy wiecie dlaczego mamy katalizatory w samochodach?

Bo jakies 20 czy ile tam temu lat temu jakas grupa kupila sobie gore platyny. Tyle mnie wiecej, ze by giewont postawili. I stworzyli lobby i wszyscy mamy platyne w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakies 20 czy ile tam temu lat temu jakas grupa kupila sobie gore platyny. Tyle mnie wiecej, ze by giewont postawili. I stworzyli lobby i wszyscy mamy platyne w autach.

 

Nie mozna cale zycie myslec jak komisja z Giertychem w tle. Nie moizna wszytskich o wszystko podejrzewac.

 

;) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę dowód na to, że w roku 1455 nie było dziury ozonowej albo na to, że dziura ta nie jest jakimś cyklicznym zjawiskiem występującym od tysiąc leci.

arno, ten tego, że w Anglii oddychanie na kartki będzie ? No to towarzysze się nie postarali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że ta cała dziura to największa ściema mojejgo żywota. Nie zdiwiłbym się nic a nic, gdyby się okazało, że to nie od freonu i spalin, tylko tak po prostu... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest cena benzyny (bo tego juz sie niestety nie da zmienic, zwlaszcza po wejscu do UE) tylko co się z tymi pieniędzmi później dzieje.

 

a kto kazal glosowac za wstapieniem do ZSRE?

 

problemem jest opodatkowanie benzyny, tak samo jak i wielkosc innych danin skladanych na oltarzu urzednikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie tankowalem na Neste - bo jakos nie bardzo chce mi sie pchac samochod 50 km po miescie w imie "buntu" przeciwko pazernemu panstwu polskiemu i sytuacji na rynkach miedzynarodowych... A na rowerze to moge pojsc pojezdzic dla przyjemnosci :wink: pozdrowienia dla Karola :wink:

Pumex

P.S. lepiej kupujcie benzyne i upalajcie póki jeszcze jest - bo za kilkanascie lat okaze sie, ze bedziecie wlewali do baku wylacnie wodor i wylewali wode z drugiego baku, na ktorej bedziecie parzyc herbate ... i koniec panowie szlachta z boxerami bedzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego na wakacje przestawiem się na mpk w drodze do rpacy, a maluszek po godzinach dla przyjemność :) narazie jeszcze mam na jakieś 60-80 km w baku więc może się uda nie tankować w weekend, ale po już będzie trzeba i tu jest mankament tej akcji :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo dooobra.... jam ŁAMISTRAJK :oops:

Na oparach, ale musialem bo bym nie dojechal ... Turbo zyje, turbo pije :twisted:

 

Przy takim strajku powinien byc dopisek:

*) Nie dotyczy samochodow turbodoladowanych :twisted:

 

Albo:

 

*) Samochody turbodoladowane ograniczone do jednego tankowania na dobe :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...