Skocz do zawartości

Impreza GT - naprawa sprężarki


Jakublad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Dziś dowiedziałem się, że w moim GT sprężarka zakończyła żywot. Bardzo mnie to zdziwiło, gdyż auto od początku było poprawnie i dość delikatnie użytkowane (rozgrzewanie, studzenie), a przebieg to 120000 km. Nic nie zmienia jednak faktu, że sprężarka nie żyje i trzeba coś z tym zrobić. Są 3 możliwości:

1. Regeneracja (nie wiem czy ma sens i kto to dobrze zrobi);

2. Wymiana (boli ilość wyłożonych pieniędzy);

3. Sprzedaż auta w stanie obecnym (boli jeszcze bardziej).

 

Dwie ostatnie możliwości nie są zbyt skomplikowane i wiem jak to zrobić. ;-) Jeśli natomiast ktoś ma informacje gdzie dobrze, tanio i skutecznie zregenerować sprężarkę - będę wdzięczny jeśli się nimi podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co ci sie stało, jak to samo co w znajomym mi Eclipsie- łopatki "wyfruneły", to wymienić,( ale myślę, żę byś sie zorientował :mrgreen: )

Można też uszczelnić, zregenerować.

Jak ja pytałem, kiedy sprzedawałem turbo spreżarkę z innego auta, to koszt regeneracji wynsił od 200zł do 800zł. Ale sprzedalem bez regeneracji.

Sprawdz ceny uzywanych turbo spręzarek do subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robią zwykle dobrze :wink:

http://www.motoarena.pl/

 

dobrze ze bylo to :wink: na koncu :)

 

Klient wyslal swoja turbawke, zregenerowali, wszystko bylo pieknie, ale dalej strasznie glosno gwizdala(bloowalo klapy ze zmiennej geometrii) pojechala ponownie do naprawy(Katowice wysylaja do Ilawy) juz wrocila-jutro ja montujemy i sie okaze... samochod to żepot 807 2.2 HDI.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to Kuba (Azrael) ma dużą wiedze na temat turbosprężarek i ich ew. wymiany/naprawy.

 

 

W końcu chyba z 5 razy naprawiiałem swoją. Ja w ciemno bym uderzał do motoareny. Nawet jak coś sie nie uda to mają super system reklamacji. Naprawiali moją 3 razy ale nei dopłaciłem ani grosza a w okńcu wymienili całą turbiną poza obudową strony zimnej na nową. I jest jak nowa.

 

 

Jakublad uderzaj do ich - przy odrobinie szczęścia będą mieli od razu drugą na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam swoich chłopaków :)

 

REAM-POLAND Sp. z o.o.

 

20-442 LUBLIN

ul. Abramowicka 5

tel.(0-81) 751-81-42, 751-81-43

fax (0-81) 751-81-44

 

www.reampoland.pl

 

dział handlowy info@reampoland.pl

dział serwisu serwis@reampoland.pl

księgowość księgowosc@reampoland.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Takie rzeczy sie dzieja jak sie nie zaleje sprezarki olejem przed pierwszym uruchomieniem silnika. Co to za servis?

Dokładnie to samo mówią wszyscy wokół, ale w serwisie byli bardzo zdziwieni niedomaganiami nowej sprężarki. Do wiadomości - serwis autoryzowany. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kolejna ciekawostka. Sprężarka została wymieniona na nową w serwisie, zrobiłem 200 kilometrów i padła. Znów huczy i to bardziej niż poprzednia. Wnioskuję więc, że sprężarka nie padła sama z siebie.

Przypomina mi to sytuacje jaką widziałem w Kocar Poznań.

 

Naprawiali po jakimś krakowskich tunerach Audi RS6, zanim do nich klient trafił to zajechał 6 sprężarek :!: :!: :!: Audi ma BiTurbo :)

 

Znaleźli przyczynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...