Skocz do zawartości

Kodowanie nowego kluczyka


EVAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem nowy kluczyk w serwisie WAWROSZ w B-B. Koszt to 500 zł z groszami + 120 zl kodowanie kluczyka.

Dostałem go po kilku dniach, kazano mi iść dorobić sobie kluczyk ( :roll: ), bo przyszedł z centrali surowy. Tak też uczyniłem. Dzisiaj byłem ponownie u Wawrosza by zakodować kluczyk. Serwisant chyba nie ogarniał Subaru bo wychodził sie pytać na zaplecze z 3 razy ale po tych podpowiedziach, dowiedziałem sie , że muszę mieć przy sobie blaszki z kodem do immobilizera. Powiem szczerze, że nie dostałem ich od poprzedniego własciciela. Więc serwisant stwierdził, że musi zadać pytanie SIP czy jest szansa na dostanie tego kodu. Jeśli SIP wyrazi zgodę , a ja zapłacę 240 zł ( czyli wnioskuję , że wygenerowanie tego kodu kosztuję 120 zł :shock: ) mogą mi to zakodować.

Teraz moje pytanie. Czy to jedyne rozwiazanie? Nie ma mozliwości zakodowania imobilizera w aucie? Potrzebne są te "blaszki" ? I czy ten kod to tak wartościowa informacja, że kosztuje aż 120zł ??

Dziekuje z góry za odpowiedź.

 

PS. Po kilku wizytach u Wawrosza, mam takie odczucie, że ten serwis jest tam chyba na siłę otwarty, a ludzie tam siedzący znaja sie tylko na Oplach ( czyli głównej działalności Wawrosza )

Bardzo słaba wiedza serwisantów.

 

[ Dodano: Pią Lut 19, 2010 4:07 pm ]

Hallo :grin:

Czy jest szansa na odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :roll:

Powiedz mi tylko dlaczego ASO Bielsko-Biała nie może tego zrobić, albo inaczej, może ale potrzebuję jakichś blaszek i innych dziwnych rzeczy?

Czy to zależy od dobrej woli Pana z serwisu czy braku umiejętności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pozwoleniem - podłączę się pod temat - gdzie to można zrobić w Krk albo w Wawie?

TZN: zakodować immobiliser w kluczyku i 'przyciąć' surowy kluczyk.

OBK US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu dorabiałem kluczyk do OBK w ASO Koper w Warszawie. Też nie miałem blaszek i numerów od poprzedniego właściciela.

Wszystko zostało załatwione na miejscu - docinanie kluczyka + wygenerowanie nowych numerów (po emailowym potwierdzeniu przez SIP). Trwało to co prawda trochę dłużej niż zakładałem, ale nie docinałem klucza na własny koszt i nie płaciłem za nowe numery.

 

[edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Odswieze starego kotleta :)

 

Czy ktos wie dokladnie jak dziala immobiliser w subaru?

 

Bo czego tu nie lapie.

 

Gdzies na forum subaru znalazlem instrukcje kodowania nowego kluczyka do subaru imprezy. Zajmuje to tak naprawde niecale 5 minut. Przetestowalem na sobie.

 

W takim razie po co sa metalowe tabliczki z kodem do immobilisera skoro kazdy moze sobie w 5 minut zakodowac "dowolny" kluczyk do samochodu bez znajomsci tego kodu?

 

To zadne zabezpieczenie jest :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Też odgrzeję kotleta:

 

 

dorobic kluczyk w realu przy pulawskiej

Potrzebuję dokupić kluczyk do swojego US-OBKa i go zaprogramować i dociąć. Czy można to gdzieś zrobić w zaufanym i niezbyt drogim miejscu w Wawie?

Z góry dziękuję za sugestie - może być na PW.

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...