Skocz do zawartości

MY '07 - tylne głośniki i sub ledwo grają - TTTM?


de21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tylne głośniki i subwoofer grają bardzo cicho w porównaniu z przednimi. Radio to fabryczny zestaw 2 DIN ze zmieniarką. Gdzieś wyczytałem że to kwestia ustawień surround ale w radiu nic takiego nie mogę znaleźć. To awaria czy da się to poprawić po prostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de21, witam :)

 

W poprawnie działającej instalacji przednie i tylne głośniki działają mniej więcej z tą samą mocą. Sub z racji swojej charakterystyki ma grać delikatnie. Ma tylko dodać częstotliwości a nie zagłuszać. Ustawienia surround i korzystanie z procesorów dźwięku może jednak zmienić standardowe ustawienia i wtedy może mocniej grać przód. Oczywiście ciężko mi teraz cokolwiek napisać bez odsłuchu - napisz skąd jesteś. Może akurat jakiś forumowicz mieszka blisko, a wiadomo co 4 uszy to nie 2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tylne głośniki i subwoofer grają bardzo cicho w porównaniu z przednimi. Radio to fabryczny zestaw 2 DIN ze zmieniarką. Gdzieś wyczytałem że to kwestia ustawień surround ale w radiu nic takiego nie mogę znaleźć. To awaria czy da się to poprawić po prostu?

 

ja mam takie właśnie radyjko... faktycznie tył wydaje sie chichszy niz przod (moze tylne głośniczki zrobili z jeszcze gorszej tektury niz przednie? :mrgreen: ). Spróbuj ustawić fader na R+3, R+4 to moze troche się dzwięk wyrówna. Surround ani procesorów dźwięku to bym sie w tym sprzęcie nie spodziewał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Foresterze MY09 włączenie surround (tajemnicza opcja SRS CS) powoduje, że tylne głośniki pracują tylko na ten efekt i czasami ich w ogóle nie słychać, a czasami tak sobie. Wyłączenie jej ożywia natychmiast głośniki z tyłu.

 

Zobacz, czy nie ma tam gdzieś takiej albo podobnej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debtux, właśnie się zastanawiałem dlaczego mi tak słabo głośniki grają z tyłu :evil:

 

W Foresterze MY09 włączenie surround (tajemnicza opcja SRS CS) powoduje, że tylne głośniki pracują tylko na ten efekt i czasami ich w ogóle nie słychać, a czasami tak sobie.

 

To wiele wyjaśnia :wink:

Rzeczywiście nawet manipulacja faderem nic nie wnosi. Już myślałem, ze to wina nagrania :???:

 

Wyłączenie jej ożywia natychmiast głośniki z tyłu.

 

Muszę to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Foresterze MY09 włączenie surround (tajemnicza opcja SRS CS) powoduje, że tylne głośniki pracują tylko na ten efekt i czasami ich w ogóle nie słychać, a czasami tak sobie. Wyłączenie jej ożywia natychmiast głośniki z tyłu.

 

Zobacz, czy nie ma tam gdzieś takiej albo podobnej opcji.

 

w moim Foresterze MY10 ożywienie tylnych głośników poprzez wył. SRS CS nie sprawia, że grają one na przyzwoitym poziomie. Odnoszę nawet wrażenie, że pogarszają odsłuch w ogóle. Zastanawiam się jak można to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde seryjne audio to "badziew" nawet sygnowane bardzo uznanymi markami.Niestety,ksiegowi tu zawsze swoje łapy wetkną :evil:

W celu polepszenia audio to :

1.wymiana głośników+poprawny montaż(lekkie wygłuszenie itp.)

2.zmiana Radia

3.inwestycja w wzmacniacz/e

4.uzupełnienie pasma przy pomocy subwoofera(nie znacza to ograniczenia użyteczności auta,czy zakłucania ciszy nocnej trzy ulice dalej)

To są takie podstawowe kroki w stworzeniu podstawowego audio.

Poprawnie skonfigórowane audio ma dawać przyjemność słuchania muzyki,a nie odbijania nerek i budzenia sąsiadów "łomotem" wydobywajacym się z głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lubisz,"gwizd z łupaniem basu" naprzemian

P.S Jak słuchasz głośno to badaj słuch regularnie

 

nie, bo słucham najczęściej eskarock, a nie cierpię tych plastikowych gitar, więc przy takim configu gra to dobrze

 

 

no wszystko gra dobrze :mrgreen:

 

http://mp3.juno.co.uk/MP3/SF1415839-02-01-02.mp3

 

to forek bardzo średnio odtwarza :mrgreen: Potrzebna jest wymiana wszystkich flaków łącznie z autem :twisted::twisted::twisted:

 

ale z tymi membranami plastikowymi to przegięli a magnesy mają mniejsze niż w piórnikach za komuny. Z mocowaniami to już w ogóle błazenada.

 

radio da się łatwiutko przerobić aby mało prawdziwą moc w std :twisted:

 

końcówki pasują pin to pin, plus nałożenie poważnej srebrzanki na niektóre ścieżki i wszystko będzie śmigać.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

een: Potrzebna jest wymiana wszystkich flaków łącznie z autem :twisted::twisted::twisted:

 

ale z tymi membranami plastikowymi to przegięli a magnesy mają mniejsze niż w piórnikach za komuny. Z mocowaniami to już w ogóle błazenada.

 

radio da się łatwiutko przerobić aby mało prawdziwą moc w std :twisted:

 

końcówki pasują pin to pin, plus nałożenie poważnej srebrzanki na niektóre ścieżki i wszystko będzie śmigać.

 

pozdro

 

plastikowe membrany :?: :shock:

A co magnesy maja do jakości grania lub mocy?

Srebrzanka,ścieżki,radio i prawdziwa moc toż to czary jakieś :roll:

To chyba jakiś patent z ERY :mrgreen: Bo takie rzeczy to tylko tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowe membrany

A co magnesy maja do jakości grania lub mocy?

Srebrzanka,ścieżki,radio i prawdziwa moc toż to czary jakieś

To chyba jakiś patent z ERY Bo takie rzeczy to tylko tam.

 

obawiałem się, że nie wszysy skumają

 

głośniki naprawdę są plastikowe :!:

ogromny magnes jest potrzebny jako podstawa względem której pracuje elektromagnes/cewka przyklejony do membrany - poczytaj o podstawach jak działają głośniki

 

jeżeli magnes jest dno to nie mam mocnych aby dobrze to działało :idea:

 

co do reszty, sorry za dużo tłumaczenia a i tak pewnie pewnie ci którzy maja pojęcie to sobie sami zrobią jak będą chcieli. Pozytywem jest to, że o założeniu ogromnej końcówki nie przegrzewa się bo radiator jest ogromny/Kiedyś robiłem 4x50 i grało nieźle nawet na oem głośnikach, po zmianie głośników to już w ogóle rewelacja. co do głosnika w bagazniku to on jest pasywny ale są pluginy do końcówek o można nieco więcej ale ten seryjny nie pozwala na dużo. Zresztą to nie moja domena bo ja mam słuch wyczulony w innych segmentach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słuchamy przodem a nie tyłem. Jak jesteśmy na koncercie to zespół jest z przodu i właśnie od przodu płynie dźwięk a nie od tylca.

Tak ma być.

Druga sprawa: przednie głośniki są większe i do tego mają gwizdki w lusterkach więc musi to grać lepiej niż szerokopasmówki z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier, masz US-speca, nie? Zmieniałeś coś w swoim audio, jak Ci gra? Mam u siebie w Imprezie '07 oryginalną konfigurację: 6CD + 2 gwizdki + 4 głośniki i jestem bardzo zadowolony z tego jak grają - chyba mam trochę podbite środkowe pasmo, bass na 0 i delikatnie na tył. Ale na razie widzę, że chyba tylko ja jestem zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to US spec.Ja też jestem zadowolony, 6CD MP3/WMA, 2 gwizdki, 4 głośniki, subwoofer. Jeśli chodzi o fabryczne audio to słyszałem już wiele słabszych zestawów w lepszych autach. Nie jest to mistrz robienia hałasu i audiofilskiego brzmienia ale na razie jakoś nie mam większych zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premier, bo ty masz wersje z lepszym audio. Mozna kupic Forka tylko z 4 szerokopasmowymi.

 

Widze jednak ze czesc z was wyrobila sobie opinie o car audio na podstawie doswiadczen z Golfa z trzy droznymi glosnikami zamontowanymi na tylnej polce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowe membrany

A co magnesy maja do jakości grania lub mocy?

Srebrzanka,ścieżki,radio i prawdziwa moc toż to czary jakieś

To chyba jakiś patent z ERY Bo takie rzeczy to tylko tam.

 

obawiałem się, że nie wszysy skumają

 

głośniki naprawdę są plastikowe :!:

ogromny magnes jest potrzebny jako podstawa względem której pracuje elektromagnes/cewka przyklejony do membrany - poczytaj o podstawach jak działają głośniki

 

jeżeli magnes jest dno to nie mam mocnych aby dobrze to działało :idea:

 

co do reszty, sorry za dużo tłumaczenia a i tak pewnie pewnie ci którzy maja pojęcie to sobie sami zrobią jak będą chcieli. Pozytywem jest to, że o założeniu ogromnej końcówki nie przegrzewa się bo radiator jest ogromny/Kiedyś robiłem 4x50 i grało nieźle nawet na oem głośnikach, po zmianie głośników to już w ogóle rewelacja. co do głosnika w bagazniku to on jest pasywny ale są pluginy do końcówek o można nieco więcej ale ten seryjny nie pozwala na dużo. Zresztą to nie moja domena bo ja mam słuch wyczulony w innych segmentach :mrgreen:

 

Jak byś się wyrażał jasno to bym KUMAŁ o czy Ty piszesz

1.Głosniki nie sa plastikowe tylko kosz-tak same są w każdy teraz seryjnym audio bo taniej

2.Magnes nie jest wyzmacznikiem jakości grania,mocy głośnika powtarzam jeszcze raz

 

Co do tej ogromnej koncówki to podaj szczególy -wymiary.model radia,oznaczenia ogromnej końcówki bo dla mnie to jakaś magia.Mógłbym się czegoś nowego dowiedzieć.

Przerabiałeś jakoś układ przetworniczy w radiu aby uzyskać moc 4x50.Właśnie co wydajnościa prądowa radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zadowolony, 6CD MP3/WMA, 2 gwizdki, 4 głośniki, subwoofer.

Do Imprezy nie dokładali subwoofera, ciekawe dlaczego. Przydałby się jeszcze RDS i poprawienie jednostek fal radiowych, nie miałbym żadnych zastrzeżeń do zestawu. :) A te 2 gwizdki IMHO naprawdę dużo dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...