Skocz do zawartości

Kompetencje śniegowe Forestera


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Oponki Yokohama W Drive-żadna rewelacja.

Na Turbodziadku mam Continental winter.....TS 810 i to są super oponki na zime.

haha,

 

mam dokładnie w 100 odwrotne zdanie

 

obie miałem w fwd i na ts810 jako jedyny nie dawałem wjechać na parking firmowy ułożony z kostki, pod lekką górkę

 

na w drive 0 problemów

 

obie nowe ze sklepu

 

pozdro

 

U mnie continentale były nowe jezdziłem na nich 1 sezon i sprawowały sie super(6 lat temu).

Do forka musiałem kupić zimówki w pośpiechu i kupiłem uzywane Yokohamy W DRIVE w 10-15% zużyte i rewelacji nie było.Droga hamowania się skróciła,ale podczas jazdy po miescie z zaśnieżonymi już ulicami nie odczułem dużej zmiany przyczepności w stosunku do letnich opon na których musiałem się poruszać 3dni po śniegu.

 

[ Dodano: Sro Lut 03, 2010 11:38 am ]

Widze,że są dwa rodzaje ts810

 

Moje są takie:

 

http://www.koleco.com.ua/images/TS_810.jpg

 

A tu te drugie:

 

http://www.oponeo.pl/img/temp/continent ... _s_83J.JPG

 

Ktore miałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że pisząc głęboki śnieg nie myślicie o czymś takim:

http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=Rzh ... -deep-snow

Jest go tu 2 razy mniej niż w moim przypadku a i tak biedaczysko nieźle się napocił zeby wyjechać.

Gdyby nie te koleiny w śniegu którymi dojechał to byłoby kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość/wszyscy :mrgreen: z posiadaczy Foresterów próbowała na ile w śniegu można sobie Forkiem pozwolić coby siary nie było - tej zimy trafia się wiele okazji :twisted: . W końcu Forek to nie Defender, więc trza mierzyć siły na zamiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna konfrontacja mitu z realiami:

http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=elJ ... -deep-snow

 

Lekka górka, lekki śnieżek, na oko 3 razy mniej niz u mnie i... gromada sapiących pchaczy. Chyba ze ciągneli go do tyłu żeby za szybko nie pojechał. Może ktoś z przedpiśców sławiących czołgowe przymioty Forka nakręci filmik dokumentujące heroiczne wyczyny swojego kołowego pupila bo w słowne opisy wierzę tyle co w opowieści Barona Munhausena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie żadne obalanie mitu, czy coś w tym stylu, ot czysta prawda - Forek to SUV, i trzeba znać ograniczenia takiego auta . Jeśli kogoś bawią przeprawy Foresterem przez głęboki kopny śnieg, pod górkę, po ścieżynce leśnej, to ok ( na filmie/zdjęciu kąt nachylenia terenu często trudno jest uchwycić odpowiednio ). Fakt, że ktoś się zakopał w zaspie, a ktoś inny przejechał nie zmienia stanu rzeczy, często jest to zbieg pozytywnych/negatywnych okoliczności - Forek może i tak więcej niż większość aut w tym typie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak znaczącą rolę muszą odgrywać tutaj opony.

My w takim śniegu jak na załączonym obrazku pin'a555 już się zakopaliśmy - mamy chyba Dunlopy albo Micheliny całosezonowe... Byłem trochę zawiedziony :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jednak znaczącą rolę muszą odgrywać tutaj opony.

My w takim śniegu jak na załączonym obrazku pin'a555 już się zakopaliśmy - mamy chyba Dunlopy albo Micheliny całosezonowe... Byłem trochę zawiedziony :grin:

 

Napewno calosezonowe utrudniaja zycie w zimie :-) Dochodzi jeszcze plastikowa plyta

pod silnik (ktora wisi z 5cm nizej, niz mozna poprowadzic aluminiowa/stalowa), wyginajaca

sie i stawiajaca dodatkowy opor przy manewrowaniu.

 

A tak wogole, to kazdej zimy znajde przynajmniej jedno takie miejsce, z ktorego tylko

lopata albo traktorem... :-) Tak dla zabawy, bo do powaznej walki to raczej proponuje

te ponizej. Obydwa sa po prostu NIEWIARYGODNE, jesli mowimy o mozliwosciach snieznych :-)

 

snc00062.jpg

snc00295j.jpg

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin555 to wygląda na max 20cm plus suche łodygi chwastów o funkcji łańcuchów, śnieg na oko sypki. Ja jak spojrzałem na auto to miałem całe nadkola pełne zwartej bitki śniegowej a z przodu zakrytą tablicę rej.

Ale i tak wszystko rekompensuje dźwięk boksera brzmiący jak Walkiria Wagnera :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając YouTube znaleźc można sporo subaru-filmików naszych południowych sąsiadów.

Kilka dni temu znalazłem ten oto materiał - nowy forek w głębokim śniegu - stosunkowo niedawno opublikowany, zatem możecie jeszcze go nie znać.

Po czesku:

Forester ve sněhukupách :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi mnie rozśmieszyli tymi snehukupami-śmiechukupami. przyjechaliby do mnie na wioche to by zobaczyli prawdziwe kupy śniegu, takie jak pokazują to pokonywałem hondą syfik z napędem na jedną oś -opony Fulda Montero WĄSKIE

by the way-obejrzełem film z tego linka do końca

http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=elJ ... -deep-snow

 

jak widać nie dość że pchacze w liczbie kilku nie pomogli to dodatkowo sześciu robiących za konie pociągowe też nie dało rady- a na kołach...łańcuchy! wyciągneli nieboraka na płaskie i dalej kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u was wygląda?

30 cm puchu i po polu uprawnym do górki, z której potem na desce jeździłem - wprawdzie spróbowałem dla żartu, ale to Forek ze mnie zażartował.

A opony? :oops: jakieś skośnookie badziewie: nexen winguard, bo funduszy brakowało, ale ...jestem zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin555 to wygląda na max 20cm plus suche łodygi chwastów o funkcji łańcuchów, śnieg na oko sypki.

 

E, no nie chce sie klocic, ale kolo w forku ma srednice 67cm. Pol kola to prawie 35cm...

Na zdjeciu auto nie jest zagrzebane. Stanalem, zrobilem fotke i ruszylem :-)

Troche wiecej, niz 20cm bylo na "gorze tej gorki" ;-) Widac, ze wygladzilem teren plyta,

ktora mam dwadziescia pare cm nad ziemia.

Zreszta, co za roznica, ile cm? Na terenowke to i tak lipa :-) Wazne, ze cieszy uzytkownika :-)

 

Leszek

 

He, he :-) Cos jest jednak w tym twierdzeniu o samochodach i centymetrach... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...