Skocz do zawartości

Ułęż - Zimowa Szkoła Jazdy II - 06.02.2010 (sobota)


czwartek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

czy jest jakiś limit? tez bym chętnie wpadł ale nie wiem czy robić zamieszanie io wpisywać się jako niepewny czy spokojnie poczekać i miejsce się znajdzie jak sie u mnie wyklaruje

 

Nie ma limitu. Tylko muszę mieć potwierdzoną liczbę uczestników abym mógł zapewnić adekwatną ilość instruktorów. Wpisuj się śmiało na listę (ewentualnie dopisz w nawiasie kiedy potwierdzisz albo na ile % przyjedziesz) :wink:

 

 

 

a tak sobie tylko zerknac popatrzec bez uczestnictwa mozna? :???:

 

Można ale proszę aby któryś z uczestników był za Ciebie odpowiedzialny. Podczas rejestracji uczestnik podaje Twoje dane (i samochodu) oraz potwierdza, że jesteś jego kibicem :idea:

 

 

 

Straszą w tym terminie jakąś odwilżą i śniegiem z deszczem...a myślałem że numer 13 na liscie zapisów wcale nie będzie pechowy... :evil:
chyba stary górol spod samiuśkich Tater

 

Tfu, tfu... puk, puk w niemalowane :roll: Mnie też nie straszcie. Jeśli pogoda się załamie to będę reagował np. zrobię inną trasę. Jeśli będzie śnieg z deszczem to też będzie wesoło - gorsze warunki do integracji ale słusznie śliskie do nauki i zapinania boczurów na treningowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś limit? tez bym chętnie wpadł ale nie wiem czy robić zamieszanie io wpisywać się jako niepewny czy spokojnie poczekać i miejsce się znajdzie jak sie u mnie wyklaruje

 

Bęben -zapisujesz się na instruktora? :shock:

 

To chyba nie ta lista, :roll: pisz na PW do czwartka :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z właściwym sobie refleksem wskakuję na pozycję... 17... Już się nie mogę doczekać... Latanie bokami śni mi się po nocy :wink: Proszę o dużo zakrętów :lol:

 

0. Goory

1. J.Bauer

2. Mia

3. spokojny

4. Elberoth

5. gelon

6. gourmet

7. Krzysiek_WAWA

8. POINT (maciek) chyba ze jakims cudem nie bedzie sniegu to nie jade

9. Jazwes ( Potwierdzę obecność na 100% do 30.01 )

10. Kwietniu

11. kolega POINT-a

12. aerospin

13. Lanek - potwierdze na 100% do końca tygodnia

14/15. Polsaler(jedno auto dwóch kierowców) - potwierdze na 100% do końca tygodnia

16. Marro (będzie pewnie dwóch kierowców)

17. Polunho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu, tfu... puk, puk w niemalowane Mnie też nie straszcie. Jeśli pogoda się załamie to będę reagował np. zrobię inną trasę. Jeśli będzie śnieg z deszczem to też będzie wesoło - gorsze warunki do integracji ale słusznie śliskie do nauki i zapinania boczurów na treningowej.

Mam nadzieje że jak zwykle nasze szpece od pogody się mylą i bedzie ok. Ale jakby nie było będzie bardzo miło :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do listy i czekamy jeszcze na Bartkafi :)

 

0. Goory

1. J.Bauer

2. Mia

3. spokojny

4. Elberoth

5. gelon

6. gourmet

7. Krzysiek_WAWA

8. POINT (maciek) chyba ze jakims cudem nie bedzie sniegu to nie jade

9. Jazwes ( Potwierdzę obecność na 100% do 30.01 )

10. Kwietniu

11. kolega POINT-a

12. aerospin

13. Lanek - potwierdze na 100% do końca tygodnia

14/15. Polsaler(jedno auto dwóch kierowców) - potwierdze na 100% do końca tygodnia

16. Marro (będzie pewnie dwóch kierowców)

17. Polunho

18. AllRad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do listy i czekamy jeszcze na Bartkafi

 

Jestem jestem :mrgreen:

 

0. Goory

1. J.Bauer

2. Mia

3. spokojny

4. Elberoth

5. gelon

6. gourmet

7. Krzysiek_WAWA

8. POINT (maciek) chyba ze jakims cudem nie bedzie sniegu to nie jade

9. Jazwes ( Potwierdzę obecność na 100% do 30.01 )

10. Kwietniu

11. kolega POINT-a

12. aerospin

13. Lanek - potwierdze na 100% do końca tygodnia

14/15. Polsaler(jedno auto dwóch kierowców) - potwierdze na 100% do końca tygodnia

16. Marro (będzie pewnie dwóch kierowców)

17. Polunho

18. AllRad

19. Bartekfi - pod warunkiem, że zima nie odpuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do kiedy trzeba dać znać ostatecznie czy bym uczestniczył na te szkolenie. Ani razu jeszcze na czymś takim nie byłem i chciałbym się sprawdzić i nauczyć sztuki szybkiej i bezpiecznej jazdy. I jeszcze jedno pytanie czy by mógł ktoś startować co nie ma prawa jazdy i miał trochę do czynienia z jazdą?

I pytanie do chłopaków i dziewczyn czy można by się z kimś umówić na ogon z Warszawy? Bo nigdy tam nie byłem i nie wiem jak dojechać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imprezę u Kuchara raczej sobie odpuszczę więc jeste spora szansa ze pojawię sie u was. To będzie mój debiut tej zimy w konkretnych warunkach, ciekaw jestem co z tego wyjdzie :twisted: . Zima nie odpuszcza i pewnie jeszcze cały luty będzie można poganiac w zimowych warunkach, nie pamietam takiego roku :twisted:

 

0. Goory

1. J.Bauer

2. Mia

3. spokojny

4. Elberoth

5. gelon

6. gourmet

7. Krzysiek_WAWA

8. POINT (maciek) chyba ze jakims cudem nie bedzie sniegu to nie jade

9. Jazwes ( Potwierdzę obecność na 100% do 30.01 )

10. Kwietniu

11. kolega POINT-a

12. aerospin

13. Lanek - potwierdze na 100% do końca tygodnia

14/15. Polsaler(jedno auto dwóch kierowców) - potwierdze na 100% do końca tygodnia

16. Marro (będzie pewnie dwóch kierowców)

17. Polunho

18. AllRad

19. Bartekfi - pod warunkiem, że zima nie odpuści

20. beben

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się w tą niedziele aby potrenować i podszkolić umiejętności naszych instruktorów a przy okazji pojeździć w tak pięknych okolicznościach przyrody. :whistle:

 

Będziemy opracowywać logistykę, trasy i plan organizacyjny Zimowej Szkoły Jazdy - II edycja.

Wkrótce napiszę więcej szczegółów dotyczących tras oraz panujących tam warunków.

 

[ Dodano: Czw Sty 28, 2010 10:03 pm ]

Ja mam pytanie do kiedy trzeba dać znać ostatecznie czy bym uczestniczył na te szkolenie. Ani razu jeszcze na czymś takim nie byłem i chciałbym się sprawdzić i nauczyć sztuki szybkiej i bezpiecznej jazdy. I jeszcze jedno pytanie czy by mógł ktoś startować co nie ma prawa jazdy i miał trochę do czynienia z jazdą?

 

Dobrze jest potwierdzic do 04.02.2010 (czwartek) - będziemy przygotowywać listę na bramę a w piątek chciałem już pojechać na miejsce :roll:

 

Na szkolenie zapraszam wszystkich kierowców :!: Jednak jeśli ktoś nie ma prawa jazdy (w sensie, że jeszcze go nie zrobił) to wolałbym aby jeździł z instruktorem po trasie szkoleniowej. Na treningowej jeździ kilka samochodów na raz więc warto aby kierowca miał jakiekolwiek obycie w ruchu tak aby można było się spodziewać jego reakcji.

 

I pytanie do chłopaków i dziewczyn czy można by się z kimś umówić na ogon z Warszawy? Bo nigdy tam nie byłem i nie wiem jak dojechać :oops:

 

Trasa jest prosta... Droga na Lublin, po wyjechaniu z Ryk, na pierwszym duzym skrzyzowaniu, trzeba skrecic na Kock (mnie sie to troche jednoznacznie kojarzy z angielska :twisted: ) a potem przejechać chyba kolo 6-7km (naliczyłem 7 wzniesień / szczytów) i na ostatnim pagórku jest drogowskac w lewo "Nowodwór 4". Potem jedziemy niecale 2km - po prawej 2 żólta brama :cool:

Jeśli ktoś z was nie zauważy tego skrętu w lewo na "Nowodwór 4" to dojedzie do stacji benzynowej Bliska. Nalezy wtedy zawrócić i pierwsza droga w prawo :lol:

 

Mapka Googla jest tutaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytań kilka ponieważ jade pierwszy raz :cool: Co warto zabrać ze sobą? Linke i kable mam zawsze w aucie więc to jest zestaw obowiązkowy,prawie jak kawa i wuzetka :mrgreen: Saperke zamówiłem na allegro,myśle że dojdzie po week. A po za tym co jeszcze może się przydać? Kolejne pytanie o której można się tam zjawić najwcześniej? I czy jakieś jedzonko będzie czy trzeba kanapek narobić :wink: Może jakiś grill na szybko,moge zorganizować skrzydła z kurczaka w każdej ilości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwalniam miejsce

To ja wskakuję na to miejsce.

 

0. Goory

1. J.Bauer

2. Mia

3. spokojny

4. Elberoth

5. gelon

6. gourmet

7. Krzysiek_WAWA

8. POINT (maciek) chyba ze jakims cudem nie bedzie sniegu to nie jade

9. Niedźwiedź (być może dwóch kierowców. Potwierdzę do 04.02)

10. Kwietniu

11. kolega POINT-a

12. aerospin

13. Lanek - potwierdze na 100% do końca tygodnia

14/15. Polsaler(jedno auto dwóch kierowców) - potwierdze na 100% do końca tygodnia

16. Marro (będzie pewnie dwóch kierowców)

17. Polunho

18. AllRad

19. Bartekfi - pod warunkiem, że zima nie odpuści

20. beben

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytań kilka ponieważ jade pierwszy raz :cool: Co warto zabrać ze sobą? Linke i kable mam zawsze w aucie więc to jest zestaw obowiązkowy,prawie jak kawa i wuzetka :mrgreen: Saperke zamówiłem na allegro,myśle że dojdzie po week. A po za tym co jeszcze może się przydać?

 

Saperka jest do kitu, bo nie można nią wygarnąć śniegu spod samochodu - a uwierz mi, jak dobrze wjedziesz w bandę, to trzyma zawsze pod spodem i potrzebny jest metr trzonka. Najlepsza jest zwykła, metalowa szufla (plastikowa się nie nadaje, bo pęknie, poza tym słabo tnie zamarznięty/ubity śnieg). Ja swoją kupiłem w Castoramie za 12,70zł :mrgreen:

 

O taką:

170.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytań kilka ponieważ jade pierwszy raz :cool: Co warto zabrać ze sobą? Linke i kable mam zawsze w aucie więc to jest zestaw obowiązkowy,prawie jak kawa i wuzetka :mrgreen: Saperke zamówiłem na allegro,myśle że dojdzie po week. A po za tym co jeszcze może się przydać?

 

Saperka jest do kitu, bo nie można nią wygarnąć śniegu spod samochodu - a uwierz mi, jak dobrze wjedziesz w bandę, to trzyma zawsze pod spodem i potrzebny jest metr trzonka. Najlepsza jest zwykła, metalowa szufla (plastikowa się nie nadaje, bo pęknie, poza tym słabo tnie zamarznięty/ubity śnieg). Ja swoją kupiłem w Castoramie za 12,70zł :mrgreen:

 

O taką:

Obrazek

 

I z taką szufla latasz? he he. Zobaczymy może saperka wystarczy jak już zamówiłem to chociaż raz wypróbuje :wink: A jeszcze jakiś osprzęt potrzebny? Aa no i jak z tym grillem? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak dużo chętnych, może by od razu afterparty na niedzielę zaplanować ?

 

Ja byłbym od razu chętny.

 

I jeszcze taki pomysł racjonalizatorski - czy nie można by zalodzonych miejsc posypać dzień wcześniej solą ? Najlepiej gdyby wyżarło lód do czarnego, i wtedy nagarnąć nowy śnieg pługiem. Miało by to nieocenione znaczenie dla jakości trasy. Teraz jest tyle lodu, że jazda jest BARDZO utrudniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Goory

1. J.Bauer

2. Mia

3. spokojny

4. Elberoth

5. gelon

6. gourmet

7. Krzysiek_WAWA

8. POINT (maciek) chyba ze jakims cudem nie bedzie sniegu to nie jade

9. Niedźwiedź (być może dwóch kierowców. Potwierdzę do 04.02)

10. Kwietniu

11. kolega POINT-a

12. aerospin

13. Lanek - potwierdze na 100% do końca tygodnia

14/15. Polsaler(jedno auto dwóch kierowców) - potwierdze na 100% do końca tygodnia

16. Marro (będzie pewnie dwóch kierowców)

17. Polunho

18. AllRad

19. Bartekfi - pod warunkiem, że zima nie odpuści

20. beben

21. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Goory

1. J.Bauer

2. Mia

3. spokojny

4. Elberoth

5. gelon

6. gourmet

7. Krzysiek_WAWA

8. POINT (maciek) chyba ze jakims cudem nie bedzie sniegu to nie jade

9. Niedźwiedź (być może dwóch kierowców. Potwierdzę do 04.02)

10. Kwietniu

11. kolega POINT-a

12. aerospin

13. Lanek - potwierdze na 100% do końca tygodnia

14/15. Polsaler(jedno auto dwóch kierowców) - potwierdze na 100% do końca tygodnia

16. Marro (będzie pewnie dwóch kierowców)

17. Polunho

18. AllRad

19. Bartekfi - pod warunkiem, że zima nie odpuści

20. beben

21. Łukasz

22.Wąski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, wrócilem wczoraj z Ułęża. Jest tam bardzo dużo śniegu!

Czeka nas sporo pracy nad przygotowaniem tras. Dzisiaj przez caly dzien na teren lotniska wjeżdża ciężki sprzęt a w kolejnych dniach będzie pracował spychacz.

Ponieważ ma jeszcze padac dlatego ostatnie poprawki odsniezania sa zaplanowane na piątek.

 

ZimowaSzkolaJazdy2.jpg

 

Wczoraj bylo tyle sniegu, że nie mogłem przejechać moimi wymyślonymi trasami. Udrożnione uliczki średnio też nadawały się do jazy treningowej i przyznam szczerze, że zamiast upalać cały dzień pojechaliśmy na obiad :razz:

 

Dla mnie taki stan przygotowania trasy jest nie do przyjęcia. Dlatego dzisiaj będą odśnieżać całe lotnisko! A w kolejne dni będą robione poprawki. Ponieważ obiecałem wam przygotowanie relacji z warunków śniegowych to prezentuje poniższy film. Proszę nie przestraszcie się panujących warunków... będziemy je zmieniać tak aby znowu wszyscy byli zadowoleni.

 

 

 

 

Skoro jest tak dużo chętnych, może by od razu afterparty na niedzielę zaplanować ?

Ja byłbym od razu chętny.

I jeszcze taki pomysł racjonalizatorski - czy nie można by zalodzonych miejsc posypać dzień wcześniej solą ? Najlepiej gdyby wyżarło lód do czarnego, i wtedy nagarnąć nowy śnieg pługiem. Miało by to nieocenione znaczenie dla jakości trasy. Teraz jest tyle lodu, że jazda jest BARDZO utrudniona.

 

"duzo chetnych" to jest ponad 30 samochodow! Jesli chodzi o After Party to wszystko wyjasnie w ciagu tego tygodnia. Prosze potwierdzac ewentualna chec imprezy 2 dniowej :cool:

Pomysly dot. usunięcia lodu sa raczej dobre ale nie na taki duzy teren i taka ilosc sniegu.

 

 

 

A jeszcze jakiś osprzęt potrzebny? Aa no i jak z tym grillem? :mrgreen:

 

Czekam na propozycje... napisalem, ze chetnie widze pomoc: grill, drewno.. kielbaski, chleb etc. I poza kilkoma zapowiedziami nikt jeszcze nie podjal tematu. Obiecuje, "ze sie dogadamy" i osoba, ktora pomoze w przygotowaniu zaplecza grillowego będzie miała lepsze warunki wjazdowe :cool: Czekam na PW lub @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na propozycje... napisalem, ze chetnie widze pomoc: grill, drewno.. kielbaski, chleb etc. I poza kilkoma zapowiedziami nikt jeszcze nie podjal tematu. Obiecuje, "ze sie dogadamy" i osoba, ktora pomoze w przygotowaniu zaplecza grillowego będzie miała lepsze warunki wjazdowe :cool: Czekam na PW lub @.

 

Po I edycji obiecalem pol bagarka drewna wiec mozesz na mnie liczyc a i kielbasa tez sie znajdzie ;)

 

trasa na filmie wyglada na dosyc waska, czy bedzie poszerzana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...