Skocz do zawartości

Zakup Legacy do zadań specjalnych


mistee

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mój niemalże nowy, salonowy Outback :mrgreen: jest zbyt wypieszczony żeby urządzać sobie nim wypad np. do Turcji, Rumunii, Bułgarii, na Ukraine, do Gruzji, prosiłbym o radę, jak zapatrujecie się na sens kupowania Legacy I gen., oczywiście z napędem na 4 koła, który mógłby posłużyć do takich zadań specjalnych. Oczywiście tego rodzaju maszynki mają już ok. 20 lat, ale z tego co słyszałem są najbardziej solidnymi samochodami, jakie stworzyło Subaru?

 

Czy wg Was, kalkuluje się taka inwestycja?

 

Z tego co się orientowałem (niestety) ceny części są podobne jak do Legacy II i III gen. -> sprawdzałem sprzęgło i amoryzatory.

 

pozdrawiam

mistee

 

 

ps. rozważałem jeszcze Audi A6 Quattro z generacji C4 (do 1997) ale taka maszynka jest znacznie droższa w zakupie. Podobno fenomenalnie bezawaryjny jest stary 2.5 TDi (nie 150KM) w połączeniu z A6 Quatrro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łada może być ale tylko Niva. Bardzo zależałoby mi na napędzie 4x4 ale raczej w czymś nie wysokim i dającym minimum komfortu podróży także GAZ, UŁAZ odpadają.

 

Z pewnością w 20-letnim Legacy ciężko będzie odnaleźć chociażby klimatyzację. O poduszkach powietrznych już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tamte strony -raczej Łada, Dacia, GAZ :roll:

 

Bez przesady. Znajomi byli w zeszłym roku w Rumunii, mówią, że drogi niezłe. Na Ukrainie, zależy pewnie od rejonu, jest kiepsko, ale nie na tyle, żeby kupować GAZ-a - w końcu raczej nigdzie nie znajdziemy tam głównej, acz gruntowej drogi. :wink: :mrgreen:

 

mistee, tu masz legacy z klimą , a tu z airbagiem. Znalezienie "combo", czyli i z poduchą i z klimą, pewnie też jest możliwe :wink: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikad, dzięki! Przyznam, że strach mi zajrzał w oczy, gdy zobaczyłem cenę za Legacy Aut.+klima bo tak zacnego i cenionego samochodu nie miałbym zamiaru kupić.

Wprawdzie być może moja opinia o drogach na południe i wschód od nas jest nieco przesadlwie przesadzona ale Legacy jest dla mnie synonimem trwałości. Ktoś kto zna się na Subaru BARDZO DOBRZE uraczył mnie powieściami o silniku 2.2 osiągającym przebieg ok. 1 mln km bez remontu generalnego.

Rozważałem jeszcze zakup Imprezy pierwszej generacji ale wydaje mi się, że wyszłoby nieco za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mistee emotorsport sprzedaje krokodyla ;-)

I jest tak brzydki , że aż piękny :mrgreen:

 

No to chyba się do niego odezwę. Rozumiem, że krokodyl to jakiś butelowy zieloniec I gen.?

Legacy I gen. jest ładne ale tylko kombi.[/fade]

 

[ Dodano: Sob Lis 28, 2009 8:58 pm ]

Ciekawa koncepcja ale jak coś się zepsuje to chyba zostawisz bryczkę na tych ukraińskich stepach lub rumuńskich górach. Miłej i bezawaryjnej podróży.Daj znać jak się skończyła. :grin:

 

Właśnie wolabym żeby bryczka pojechała dalej, tj. aby bilet był w obie strony :wink:

Narazie kwestia podróży jest odległa ale po opowieściach i zdjęciach kolegów, którzy byli w z Karpat rumuńskich i ukraińskich już sobie takiego wypadu nie odpuszczę. Chętnie zobaczyłbym coś bardziej odległego, np. wspomnianą Gruzję a po drodze Ukrainę. Myślę, że prosty sprzęt na wiosenną wyprawę mógłby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy I gen. jest ładne ale tylko kombi

DSC00766.JPGDSC00769.JPG

 

To jest ten samochód. Odezwij sie do Elka na PW. Mi się z nim miło rozmawiało i gdyby nie to, że znalazłem bardziej mnie interesujący samochód (i kupiłem) to pewnie bym się z nim dogadał.

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=128815 - link do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajny ten krokodyl! mistee, to sie nie ma co zastanawiac, to trzeba brac :grin: auto gniotsa-nielamiotsa w dobrej cenie, od wlasciciela/fanatyka - taka okazja nie trafia sie czesto :wink:

 

że znalazłem bardziej mnie interesujący samochód (i kupiłem)

 

Hubeeert, co za bandyte zanabyles droga kupna :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajny ten krokodyl! mistee, to sie nie ma co zastanawiac, to trzeba brac :grin: auto gniotsa-nielamiotsa w dobrej cenie, od wlasciciela/fanatyka - taka okazja nie trafia sie czesto :wink:

 

że znalazłem bardziej mnie interesujący samochód (i kupiłem)

 

Hubeeert, co za bandyte zanabyles droga kupna :?: :wink:

 

bez przesady z tym fanatyzmem.... :smile: jeszcze sobie plejad na skroni nie wytatuowałem....ale nad tym przemyśliwam powoli.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sobie plejad na skroni nie wytatuowałem....ale nad tym przemyśliwam powoli...

 

:mrgreen: na skroni to troche extreme, ale np. na ramieniu? czemu nie? :wink:

 

Jedynie słusznej marki

 

Folkswagen?? :twisted:

 

:razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folkswagen??
Jakby Amerykanie tak spudłowali zrzucając bombę na Hiroszimę to równie dobrze mogliby trafić w Detroit jak i w Europę - np Londyn. :twisted::mrgreen:

 

To może Mitsubishi? :mrgreen:

BINGO :twisted:

 

E33A DOHC 16V :arrow: http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic. ... 444#598444

 

PS

Nie jest to Forum KONKURENCYJNE wobec SIP. Nie prowadzę również agitacji na jego temat.

Jeżeli Moderator uzna inaczej po zgłoszeniu mojego posta przez jakiegoś "życzliwego" lub po przeczytaniu - proszę o edycję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E33A DOHC 16V

 

taki dokladnie Galant robil na mnie mega wrazenie pod koniec lat '80. Byl to jeden z pierwszych "zachodnich" (choc tak naprawde daleko-wschodni) samochodow, ktore bardzo mi sie podobaly. Niemieckie numery HH i naklejki 4WS dodawaly egzotyki.

 

...i do dzisiaj mi sie Galanty podobaja. Siakis sentymentalny jestem :razz:

 

PS. Fajny watek na tym "dziwnym" ( :razz: ) forum! I jaki Ty kurde jestes wysoki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i naklejki 4WS

To jest E39A ;-)

do dzisiaj mi sie Galanty podobaja
Dołóż do kolekcji - nie będziesz zawiedziony - sam prawie takiego kupiłem - niestety stan opisywany różnił sie od stanu obejrzanego o jakieś 95%. Tzn wnętrze było OK.
S. Fajny watek na tym "dziwnym" ( :razz: ) forum!
Thx.
jaki Ty kurde jestes wysoki
:cool: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubeeert, zaspokój proszę moją ciekawość:

1. Co to tam w tym kurniku na desce rozdzielczej za zestaw końtrolek?

2. Co to to takie dziwnie między fotelami, obok sterowania lusterkami?

A jeśli już mowa o Galantach: zawsze mi się podobały te modele z "rekinim" przodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...