Skocz do zawartości

Grupowe zamówienie - kolektor wydechowy ze starego legacy


adaś

Jaki kolektor robimy?  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak najbardziej, ja mam wykres, gdzie największa strata mocy siega ok. 51 kuca. Mając tym samym 170 koni na silniku, na kołach faktycznie jest jedynie 120. Dodając do tego masę Subaraka, której głównym elementem jest napęd okazuje się, że 170 to mało, w porównaniu do ośki. No ale za to w zakręcie jedziesz szybciej, a jak juz nie daj bóg-motoryzacji jest jakis snieg, piach itp. to cztery łapy nie mają sobie równych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rafcio78, żadna tajemnica, taki kolektor co to żeśmy sobie z Witkiem wyimaginowali to koszt 2500-2800 PLN. I to tylko sam kolektor. Reszta wydechu to kolejne 2500 PLN + ewentualny hi-flow cat za 900 PLN. Pewnie jakiś rabat by się dostało, ale 5000-6000 PLN za wydech to sporo kasy, a przyrost mocy góra o 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafcio78, mając na uwadzę, że w N/A, aby to fajnie się toczyło trzeba wymienic zawias, hamulce, napęd, wydech, dolot, wałki, ECU i pare innych dupereli, całkiem atrakcyjna robi się cena STi :roll: :razz: W du...nosie mam te tuningi, odkładam na turbolota :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja POLECAM kolektor od Grafa-a ładnie nie wygląda(tak ktoś z forum napisał), ale daję ładny efekt dźwiękowy i poprawę osiągów .Samochód dużo lepiej się wkręca na obroty "z dołu i góry". No i co zauważyłem mniejsze spalanie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio pojeździłem z Pablonasem GTkiem i tak mi się zachciało bulgotu, że znalazłem na allegro kolektor ze starego Legacy 2.2 93r. czyli bazę do założenia tego tematu :idea: Paczka powinna być jutro u mnie i jak nie wysypie mi się 10kg ziemniaków to zobaczę widok następujący :arrow:

kolektory.th.jpg

Po lewej mój aktualny spód a po prawej "bulgot edition" :cool: Z tego co poczytałem powinien pasować w miejsce aktualnego kolektora P&P (tak na oko nawet widać, że wywalam swój kolektor i katalizator i przykręcam "bulgota").

Pytanie 1 :arrow: Czy katalizator (sprzedający zapewniał, że sprawny) z Legaca będzie bez problemów dla silnika spełniał funkcję w Imprezie :?: Pytanie 2 :arrow: Czy sondę lambda mogę wykręcić swoją i podpiąć bez problemów do Legasowego katalizatora czy lepiej tą zakupioną zostawić (nie wiem czy jest sprawna). Idziemy po rurkach dalej i mamy kolejny katalizator... Czy w nim też siedzi jakaś sonda czy po prostu sam kat. ? Pytanie 3 :arrow: Jeśli wystarczy 1 katalizator z sondą lambda to jakie mam opcje?... zostawić go i tyle... wywalić i zastąpić... no właśnie czym ?

Dawno zdjęcia nie było więc :mrgreen:

aktualne2.th.jpg

Lecimy teraz od tyłu :wink: Tłumik końcowy (puszka) jest standardowa ale zeżarta bardzo mocno więc chcę ją zastąpić czymś co podkreśli bulgot.... czyli jakaś większa puszka basowa :oops: Trochę mi to wsią zalatuję ale http://allegro.pl/item902632158_tlumik_ ... _film.html :?: Cena ma być pasztet więc żadne końcowe Prodrive i H&S nie wchodzą w grę. Pytanie 4 :arrow: Czy taka duża końcowa basówka coś jest w stanie dać jeśli zostawię drugi katalizator i kolejny tłumik z tą 2 rurką bez zwiększania jej średnicy... standardowy ma nie więcej jak 5cm średnicy wiec niecałe 2 cale :roll:

To takie podsumowanie ostatnich moich 2 dni kiedy to czekam bulgoczącą przesyłkę :evil:

Z chęcią posłucham porad technicznych jak i tych mniej techn. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj bolid dzis otrzymal inny back box i brzmienie jest zupelnie inne bardziej pod publiczke bo brzmi ladnej na zewnatrz (nie ma juz ryku z filmikow) a w srodku ciszej (chyba za cicho). Poprzedni back box dzialal odwrotnie.

Welniacz dobrze radze wywal katy (w miejsce 1wszego wsadz maly tlumik przelotowy zaloz koncowy pelen przelot (ale nie ten z linka bo bedzi za glosno) i moc ci powinno odczuwalnie i mierzalnie wzrosnac :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item919753092_tlumik_ ... ratis.html ten lepszy ? :D Katalizator musi zostać bo to integralna część kolektora... drugiego katalizatora można się pozbyć (najlepiej linka jakiegoś wklejcie czym przykładowo można go zastąpić). Kurde priorytetowa paczka już 3 dni idzie :evil: Paczka doszła o 13.00 jadę na montaż :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor pasuje wymiarami idealnie w miejsce oryginalnego ale pojawiły się problemy z przejściem dalej...jak to mechanicy nazwali "flansza" na 3 jest w Legacy a u mnie na 2 i pospawana dziwnie także miało być P&P a jest grubsza robota :( :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item919753092_tlumik_sportowy_rm_motors_opaska_gratis.html ten lepszy ? :D Katalizator musi zostać bo to integralna część kolektora... drugiego katalizatora można się pozbyć (najlepiej linka jakiegoś wklejcie czym przykładowo można go zastąpić). Kurde priorytetowa paczka już 3 dni idzie :evil: Paczka doszła o 13.00 jadę na montaż :mrgreen:

- nie wiem nie ma zdjecia przekroju tego tlumika, ja uzywam juz drugi przelotowy (mozna patrzec przez rure na wylot jak w tlumikach do turbo) poza tym troche drogo. Jesli chodzi o wielkosc to ten wydaje sie OK. Ja mam teraz wiekszy tlumik dl puszki 36cm szer elipsy ok 20-21 i jest BAJKA :mrgreen: auto pali ze 13-14 caly czas dokrecam + tylne okno uchylone

- ja nie mam kata, mi rury wchodza 2 w 1 i zaraz za tym jest mala puszka rozprezna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby bulgotalo trzeba miec kolektor nierownoleglosciowy (zrobiony to koszt ok 500-600zl)

sama zmiana tlumika koncowego powoduje w zaleznosci od typu wiekszy lub mniejszy halas

u mnie koletor wzorowany na tym z Lecacy oprocz dzwieku dodal odczuwalnie mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...