Jump to content

Grupowe zamówienie - kolektor wydechowy ze starego legacy

adaś
 Share

Jaki kolektor robimy?  

42 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zbieramy zamówienia na kolektor róznoodległościowy (ze starego Legacy N/A) dający bulgot boxera w wolnossących Subarakach. Kolektor będzie wykonany z kwasówki albo ze zwykłej stali, na wzór oryginalnego kolektora. Cena będzie podana później. Wg info od GRAF-a, kolektor na wzór ma dać Elek, także on ma jakiegoś fachowca, który to wykona. Proponuję najpierw zrobić jedną sztukę na spróbowanie czy działa :) a potem złożyć zamówienie grupowe.

Lista chętnych:

1. GRAF

2. Adaś

• Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zrobimy wstepna liste chetnych potem ustalimy jakie sa koszta wykonania kolektora

po akceptacji cen do cen trzeba doliczyc zrzute na jakas dobra flache dla emotosport który uzyczy swoj stary kolektor na wzor i fachowiec wykona nasze zgodnie ze wzorem.

Kwestia ustalenia materialu z czego ma byc wykonany kolektor, ja chce ze zwyklej stali gdyz z nierdzewki bedzie za drogi.

Macie koncepcje co zrobic dalej za kolektorem? u mnie siedzi org maly srodkowy tlumik i maly przelotowy koncowy.

u mnie zostaje tak jak Ci pisałem (brak małego kata i na końcu duzy przelot) może kolektor oprócz polepszenia bulgotu przyciszy o jakieś 2-3 dB, jak nie to w środek zapewne coś dojdzie. Szkoda mi wystrzałów i dźwięku WuRCa, ale z kolektorem może będzie jeszcze lepiej :twisted:

zrobimy wstepna liste chetnych potem ustalimy jakie sa koszta wykonania kolektora

po akceptacji cen do cen trzeba doliczyc zrzute na jakas dobra flache dla emotosport który uzyczy swoj stary kolektor na wzor i fachowiec wykona nasze zgodnie ze wzorem.

Kwestia ustalenia materialu z czego ma byc wykonany kolektor, ja chce ze zwyklej stali gdyz z nierdzewki bedzie za drogi.

macie w gratisie....a ja już od wczoraj nie piję.... :sad:

A dało by rade żeby kolektor był p&p do legaca ll?

o ile się nie mylę powinno pasować p&p chyba do wszystkiego przed 2000 rokiem

A dalej za kolektorem?? Jeśli bym nie chciał wyrzucić swoich gratów tzn katalizatora i tych innych bo są dobre.

Jak rozwiązać ten problem da rade zrobić jakoś żeby było p&p

A dalej za kolektorem?? Jeśli bym nie chciał wyrzucić swoich gratów tzn katalizatora i tych innych bo są dobre.

jak chcesz zostawic kat to bedziesz musial go dospawac na koncu kolektora bo chyba zrobimy wersje bez puszki, kwestia ustalenia, kat wyciszy ci wydech wiec obwiazkowo musisz zmienic koncowy na przelot

Robilem swoj wydech na zamowienie w Siemianowicach. Zastanawialem sie rowniez nad kolektorem - z kwasowki ( robiony pod wymiar, "na aucie" ) mial kosztowac okolo 1,5 tys... (cena sprzed roku).

Firma jest renomowana ale kwota troche mnie powalila.

Jezeli efekt bedzie OKI i cena przystepna - ja sie na to pisze !!

nie wiem co jest w tej puszce gdzie sie dwie rury schodza, byc moze puszka jest konieczna aby uzyskac bulgot? nie wiem czy tam siedzi sam kat czy jest tylko polaczenie Y najlepiej przy robocie trzeba ja rozciac i zobaczyc jak wyglada srodek i potem zdecydowac

nie wiem co jest w tej puszce gdzie sie dwie rury schodza, byc moze puszka jest konieczna aby uzyskac bulgot? nie wiem czy tam siedzi sam kat czy jest tylko polaczenie Y najlepiej przy robocie trzeba ja rozciac i zobaczyc jak wyglada srodek i potem zdecydowac

tam chyba kat jest

Zaraz zaraz, powoli. Ja rozumiem ze kolektor ze starego Legaca da bulgot, ale moze zamiast isc w tak proste kopiowanie, lepiej znalezc aftermarketowy kolektor sportowy do wolnossacej Imprezy, zakupic za gruba walute i na jego podstawie zerznac kilka - kilkanascie kopii???

Mnie sie wydaje, ze 'wspolczesny' kolektor da nie tylko dzwiek, ale tez i przyrost mocy. Moja Impreza ma 170KM, ile mial Legac N/A? Ze 120KM? Jak juz rownac, to do gory. Elmo jest oblatany w temacie, przysylal mi kiedys rozne propozycje zza malej i wielkiej wody.

Chce zeby Impreza rasowo brzmiala (z backboxem Ninja II juz brzmi niezle) ale nie kosztem mulenia. Juz lepiej niech brzmi jak A-grupowa Honda, ale pedzi jak wiatr ;) A moze zaprojektowac uklad zblizony do tych uzywanych w rallycrossie, gdzie kosztem gory (ktorej w N/A nie uzywamy) dostaje sie duzy i rowny moment w srednich obrotach?

Moze zrobmy najpierw liste ilu znas byloby w stanie zaplacic do 1'000 PLN za customowy kolektor, a pozniej glosujmy czy ma byc antyczny czy sportowy ;)

Czy ten sam kolektor na 100% podejdzie do GLa i do hawk-eye'a?

I tak GRATULUJE inicjatywy!

Elmo jest oblatany w temacie, przysylal mi kiedys rozne propozycje zza malej i wielkiej wody.

Czy ja wiem, czy oblatany. Rynek oferuje kilka opcji.

gdzie kosztem gory (ktorej w N/A nie uzywamy) dostaje sie duzy i rowny moment w srednich obrotach?

O to to właśnie. Jaki rodzaj kolektora, różno- czy równo- odległościowy poprawi krzywą momentu w niskim i środkowym zakresie obrotów ?

borla.jpg w576.png

dscf0837z.jpg w800.png

borlafittedlc8.jpg w1024.png

Coś dokładnie takiego.Tu nie trzeba nic przerabiać i nic wyrzucać, kat jest P&P. Może miał bym klienta który mógł by się podjąć wykonania kilkudziesięciu sztuk takiej zabawki. Czym więcej pewnie było by taniej. Jeżeli koledzy nie ogarną tematu to postaram się pogadać z tą osobą.