Skocz do zawartości

Grupowe zamówienie - kolektor wydechowy ze starego legacy


adaś

Jaki kolektor robimy?  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieramy zamówienia na kolektor róznoodległościowy (ze starego Legacy N/A) dający bulgot boxera w wolnossących Subarakach. Kolektor będzie wykonany z kwasówki albo ze zwykłej stali, na wzór oryginalnego kolektora. Cena będzie podana później. Wg info od GRAF-a, kolektor na wzór ma dać Elek, także on ma jakiegoś fachowca, który to wykona. Proponuję najpierw zrobić jedną sztukę na spróbowanie czy działa :) a potem złożyć zamówienie grupowe.

 

Lista chętnych:

 

1. GRAF

2. Adaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zrobimy wstepna liste chetnych potem ustalimy jakie sa koszta wykonania kolektora

po akceptacji cen do cen trzeba doliczyc zrzute na jakas dobra flache dla emotosport który uzyczy swoj stary kolektor na wzor i fachowiec wykona nasze zgodnie ze wzorem.

Kwestia ustalenia materialu z czego ma byc wykonany kolektor, ja chce ze zwyklej stali gdyz z nierdzewki bedzie za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie koncepcje co zrobic dalej za kolektorem? u mnie siedzi org maly srodkowy tlumik i maly przelotowy koncowy.

u mnie zostaje tak jak Ci pisałem (brak małego kata i na końcu duzy przelot) może kolektor oprócz polepszenia bulgotu przyciszy o jakieś 2-3 dB, jak nie to w środek zapewne coś dojdzie. Szkoda mi wystrzałów i dźwięku WuRCa, ale z kolektorem może będzie jeszcze lepiej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobimy wstepna liste chetnych potem ustalimy jakie sa koszta wykonania kolektora

po akceptacji cen do cen trzeba doliczyc zrzute na jakas dobra flache dla emotosport który uzyczy swoj stary kolektor na wzor i fachowiec wykona nasze zgodnie ze wzorem.

Kwestia ustalenia materialu z czego ma byc wykonany kolektor, ja chce ze zwyklej stali gdyz z nierdzewki bedzie za drogi.

 

macie w gratisie....a ja już od wczoraj nie piję.... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dało by rade żeby kolektor był p&p do legaca ll?

o ile się nie mylę powinno pasować p&p chyba do wszystkiego przed 2000 rokiem

 

A dalej za kolektorem?? Jeśli bym nie chciał wyrzucić swoich gratów tzn katalizatora i tych innych bo są dobre.

Jak rozwiązać ten problem da rade zrobić jakoś żeby było p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dalej za kolektorem?? Jeśli bym nie chciał wyrzucić swoich gratów tzn katalizatora i tych innych bo są dobre.

jak chcesz zostawic kat to bedziesz musial go dospawac na koncu kolektora bo chyba zrobimy wersje bez puszki, kwestia ustalenia, kat wyciszy ci wydech wiec obwiazkowo musisz zmienic koncowy na przelot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem swoj wydech na zamowienie w Siemianowicach. Zastanawialem sie rowniez nad kolektorem - z kwasowki ( robiony pod wymiar, "na aucie" ) mial kosztowac okolo 1,5 tys... (cena sprzed roku).

Firma jest renomowana ale kwota troche mnie powalila.

 

Jezeli efekt bedzie OKI i cena przystepna - ja sie na to pisze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest w tej puszce gdzie sie dwie rury schodza, byc moze puszka jest konieczna aby uzyskac bulgot? nie wiem czy tam siedzi sam kat czy jest tylko polaczenie Y najlepiej przy robocie trzeba ja rozciac i zobaczyc jak wyglada srodek i potem zdecydowac

tam chyba kat jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, powoli. Ja rozumiem ze kolektor ze starego Legaca da bulgot, ale moze zamiast isc w tak proste kopiowanie, lepiej znalezc aftermarketowy kolektor sportowy do wolnossacej Imprezy, zakupic za gruba walute i na jego podstawie zerznac kilka - kilkanascie kopii???

 

Mnie sie wydaje, ze 'wspolczesny' kolektor da nie tylko dzwiek, ale tez i przyrost mocy. Moja Impreza ma 170KM, ile mial Legac N/A? Ze 120KM? Jak juz rownac, to do gory. Elmo jest oblatany w temacie, przysylal mi kiedys rozne propozycje zza malej i wielkiej wody.

 

Chce zeby Impreza rasowo brzmiala (z backboxem Ninja II juz brzmi niezle) ale nie kosztem mulenia. Juz lepiej niech brzmi jak A-grupowa Honda, ale pedzi jak wiatr ;) A moze zaprojektowac uklad zblizony do tych uzywanych w rallycrossie, gdzie kosztem gory (ktorej w N/A nie uzywamy) dostaje sie duzy i rowny moment w srednich obrotach?

 

Moze zrobmy najpierw liste ilu znas byloby w stanie zaplacic do 1'000 PLN za customowy kolektor, a pozniej glosujmy czy ma byc antyczny czy sportowy ;)

 

Czy ten sam kolektor na 100% podejdzie do GLa i do hawk-eye'a?

I tak GRATULUJE inicjatywy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmo jest oblatany w temacie, przysylal mi kiedys rozne propozycje zza malej i wielkiej wody.

 

Czy ja wiem, czy oblatany. Rynek oferuje kilka opcji.

 

gdzie kosztem gory (ktorej w N/A nie uzywamy) dostaje sie duzy i rowny moment w srednich obrotach?

 

O to to właśnie. Jaki rodzaj kolektora, różno- czy równo- odległościowy poprawi krzywą momentu w niskim i środkowym zakresie obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borla.jpg w576.png

 

dscf0837z.jpg w800.png

 

borlafittedlc8.jpg w1024.png

 

Coś dokładnie takiego.Tu nie trzeba nic przerabiać i nic wyrzucać, kat jest P&P. Może miał bym klienta który mógł by się podjąć wykonania kilkudziesięciu sztuk takiej zabawki. Czym więcej pewnie było by taniej. Jeżeli koledzy nie ogarną tematu to postaram się pogadać z tą osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...