Skocz do zawartości

Grupowe zamówienie - kolektor wydechowy ze starego legacy


adaś

Jaki kolektor robimy?  

42 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak zrobione, auto chodzi jak WRC :mrgreen:

Za 200zl mam zrobiona kopie kolektora z legacy ale bez tej puszki z katem, rurki lacza sie w trojniku. Wszysko tak jak na rysunku i pasuje to idealnie w miejsce seryjnego kolektora wraz z 1 i 2 katem. Tak ze jak ktos chce zalozyc kol od legacy to tez pozbywa sie swoich 2 org katow.

to efekt moich experymentow

http://www.youtube.com/watch?v=C4rOM3mMs7s :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

i teraz mam pytanie do was co dalej

wkladac inny wiekszy back box, czy zrobic przelotowy 2 tlumik w tym miejscu gdzie byla oryginalnie puszeczka w Legacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, zamieściłem wcześniej link
tak teraz brzmi stare legacy NA. Jak miał seryjny wydech to wcale to tak nie brzmiało, a z przelotowym wydechem 2,5" jest pięknie :twisted:

kazio mozesz sie dowiedziec jak wyglada wydech w tym legacy za seryjny kolektorem?

ile ma tlumikow 1 czy 2 i jakie przelowe komorowe lub ich kombinacje?

czy ma kata w tej puszcze? ma puszke czy rury lacza sie w trojniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nakręciłem jakimś marnym sprzętem 2 filmiki

to jest mój wydech PRZED ZMIANĄ KOLEKTORA.

Podoba mi się bardzo, mam WuRCa na wysokich obrotach, bulgot na niskich i wystrzały przy redukowaniu albo schodzeniu z obrotów.

Moim celem jest zrobienie jeszcze lepiej :cool:

coraz bardziej się boję że popsuje to co mam, a w tej chwili delikatnie przyśpieszając (do 2.5krmp) naprawdę brzmi jak rasowy GTek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że tanim kosztem nie osiągniemy czegoś takiego http://www.youtube.com/wa...feature=related :sad:

może i osiągniemy.

Grafowi tak wyszło, bo przy okazji wypruł 2 katy, a końcowa puszkę ma całkowicie niż inną niż chyba ktokolwiek tutaj :lol:

A efekt końcowy będzie zależał od sumy, a raczej iloczynu poszczególnych składników całego wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, zamieściłem wcześniej link
tak teraz brzmi stare legacy NA. Jak miał seryjny wydech to wcale to tak nie brzmiało, a z przelotowym wydechem 2,5" jest pięknie :twisted:

kazio mozesz sie dowiedziec jak wyglada wydech w tym legacy za seryjny kolektorem?

ile ma tlumikow 1 czy 2 i jakie przelowe komorowe lub ich kombinacje?

czy ma kata w tej puszcze? ma puszke czy rury lacza sie w trojniku?

Jest seryjny katalizator z kolektorem i jeden tłumik, końcowy. Jest pełny przelot 2,5cala od katalizatora. Tłumik końcowy jest przelotowy ale duży, nie jakiś mugen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafowi tak wyszło, bo przy okazji wypruł 2 katy,

to nie przy okazji tak jak pisalem ten kolektor kopia tego z Legacy idealnie zastepuje 1 i 2 kat w Imprezie i laczy sie P&P z seryjnym cat backiem

ja nie zrobilem tej kopi idealnie bo powiedzialem zeby nie robic tej puszki gdzie sie lacza 2 rurki

kolejne

http://www.youtube.com/watch?v=vycP9mkW ... re=channel

i

http://www.youtube.com/watch?v=f8GSHG5L ... re=channel

:mrgreen:

:idea: w dzwieku brakuje bassu puscilem ten filmik przez wzmacniacz z podkreconym basem na full, a treble na zero na kolumny i jest bajka :idea:

Hmmm dziwny ten dźwięk... poza zmiana kolektora reszta wydechu standardowa i oryginalna końcowa puszka była ?

ja mam koncowa puszke niewiadomego pochodzenia wyjalem ja z innego auta

czekam na wasze pomysly i wskazowki w ktora strone isc

a) wiekszy nowy tylni back box?

B) puszka w miejsce gdzie mial byc kolektor?

c)puszka w miejsce gdzie mial byc kat w kolektorze z Legacy i jakis przelot z tylu 2.5? (tak jest chyba w tym czarnym GL z mojego linka)

d) puszka w miejsce gdzie mial byc kolektor i duzy back box jak wyzej pisal kazio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spakow mocy juz nie ma samo sie poprawilo, wczoraj resetowalem ECU, zrobilem dzis ok 120-150km po miescie i auto jedzi tak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

na dole na 100% odczuwalna poprawa elastycznosci, gora jak byla dzwiek jak w mini WRC nie meczy wogule w srodku slychac zupelnie inaczej niz na zewnatrz, na postoju lub przy jezdzie ze stalymi obrotami jest cicho, slychac tylko delikany bulgot.

Mailem dzis ale nie udalo sie wiec jutro wsadzam dodatko mala puszke w miejsce gdzie byla w oryginalnym kolektorze z Legacy, potem zajme sie back boxem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego (...) nie poleciales bokiem na tym drugim filmiku ?? Jest snieg to trzeba leciec bokiem !! :grin:

Wydechh brzmi podobnie do mojego ale ja mam wiecej bulgotu :razz:

tata jechał z mama na prawym. Ja mam inny filmik z zimy, ale boję się go wrzucać bo przeorałem boisko lokalnej A-klasowej drużyny :mrgreen: Jeszcze ktoś zobaczy i kibole mi kuku zrobią :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...