Skocz do zawartości

Głośniki forek


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie jest przygotowany,

Dlatego się kupuje Bridge-able wzmaki albo po prostu monoblock tylko na Sub.

Jak wzmak nie ma mozliwości mostkowania,to sie go poprostu nie stosuje w rozwiazaniu ktore zaproponowałem.Nigdy nic nie pisałem o rozwiazaniu takim jak piszesz bo mi to nawet do głowy nie przyszło.

Nie wiem gdzie Ty widzisz tu problem?

 

Moze ktoś nie chce 2 szt wzmacniaczy,nie ma miejsca lub kasy.

Wzmacniacz 4-kanałowy z mozliwościa mostkowania (2 kanaly głosniki+2kanały zmostkowane na sub) to poczatek przygody z car audio.

 

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 2:13 pm ]

Focala sam polecam - seria polyglass gra duzo subtelniej, Dego - to juz zaczyna byc klasa sama w sobie.

 

Co do mojego wygluszenia. Jak je wykonywalem nikt mi nie polecal wtedy DYNAMATA - chociaz teraz zrobilbym nim. MAM wygluszone wszsytkie drzwi. Maty naklejone na blachy od srodka i na zewnatrz - jak na zdjeciu. Wrazenia bardzo pozytywne. Przede wszsytkim drzwi zamykaja sie z bardziej subtelnym kliknieciem :mrgreen: ale tez jakosc odsluchu muzyki bardzo sie poprawila. Powiem nawet ze jeden instalator stwierdzil ze gra bardzo przyzwoicie jak na amatorskie naglosnienie.

 

W 307 troszke chyba za duzo uzyłem tych mat i drzwi są strasznie cięzkie.Kazdy ma inne predyspozycje słuchowe i to Tobie dzwieki musza się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pozwolę sobie rozwinąć nieco temat i zapytać:

 

Chciałbym wymienić same głośniki w moim Foresterze. Tylko głóśniki i nic więcej. Radio ma pozostać to samo co jest, czyli firmowe, żadnych nowych kabli nie zamierzam ciągnąć i nie będę montować żadnych wzmacniaczy. Chce po prostu poprawić jakośc dźwięku samymi głośnikami. Chciałbym, aby po wymianie głośników samochód wyglądał jak przed, czyli żadnego cięcia tapicerki, modelowania obicia drzwi itp, itd. Nowe głośniki mają pasować w miejsce oryginalnych.

Cena jaką mogę dać na te głośniki - nie określona. Bardziej ogranicza mnie sensowność kupowania coraz to droższych głośników to firmowego radia. Jakość głośników ma być po prostu odpowiednia do jakości radia.

Co byście mi polecali żebym zakupił?!? Oczywiście gwizdki w drzwiach też mogę zakupić i wymienić.

Na tyle też z chęcią coś wymienię.

A czy opłaca się wymieniać soobwoofer (jak to się pisze...) w bagażniku???

 

No i pytanie przy okazji: jak się dobrać do głośników. Sterowanie szyb zdemontowałem (jedna śrubka) ale dalej boję się szarpać za mocno.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Focal 165VB dobra firma z miłym brzmieniem

-JBL POWER 6560C ta sama klasa co Focal tylko troszeczne mocniejsze bardziej nadajace sie do słabszego wzmaka lub radia

Jest to co najmniej żenujące porównanie :evil:

 

Moze byś to czymś poparł to swoje stwiedzenie to pogadamy o tym.Bardzo jestem ciekaw.

 

[ Dodano: Wto Lis 17, 2009 7:52 pm ]

laduj hertza cena ok i jakosc dobra

Za to jakość dzwięku słaba.Choć przyznam,ze są wytrzymałe u mnie dostaja ostro w palnik-czystym dzwiękiem i nie chca się uciszyć.Ja bym raczej postawił na głośniki o obnizonej impedancji,po podłaczeniu do radia beda grać głośniej co za tym idzie granica zniekształceń znajdzie się znacznie wyzej.Co bedzie chronić nasz wazny słuch.Tylko zestaw głośnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zdecydowałem się tez na Hertza, dokładnie taki zestaw:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=813121700 na przód

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=807513831 i tył

będę miał to dopiero w czwartek.

do tego maty wygłuszające, montaż w weekend

dam znać jak to gra po montażu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zdecydowałem się tez na Hertza, dokładnie taki zestaw:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=813121700 na przód

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=807513831 i tył

będę miał to dopiero w czwartek.

do tego maty wygłuszające, montaż w weekend

dam znać jak to gra po montażu

pozdrawiam

 

Dobra rada poproś o maty "miekkie" bardzo wazne.Jak nie powiesz jakie chcesz to wlepia Ci twarde a to juz się kompletnie nie nadaja do wygłuszania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmak nie ma mozliwości mostkowania,to sie go poprostu nie stosuje

 

Nie do końca - wzmak 4 kanałowy nawet bez wyraźnego pozwolenia producenta można mostkować na 2 kanałowy. Problem pojawia się tylko przy robieniu z 4 kanałówki 2+1 i tylko w przypadku dużych mocy (powiedzmy minimum te 150 W w RMS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byś to czymś poparł to swoje stwiedzenie to pogadamy o tym.Bardzo jestem ciekaw.

Seria Polyglass to powiedzmy taki wstęp do przygody CA i z tego co się orientuje produkt 100% europejski, na serii Power widziałem parę samochodów które w eliminacjach EASCA zdobywały wysokie miejsca kwalifikacyjne.

Natomiast co się tyczy JBL-a, jeszcze nie widziałem instalacji wyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byś to czymś poparł to swoje stwiedzenie to pogadamy o tym.Bardzo jestem ciekaw.

Seria Polyglass to powiedzmy taki wstęp do przygody CA i z tego co się orientuje produkt 100% europejski, na serii Power widziałem parę samochodów które w eliminacjach EASCA zdobywały wysokie miejsca kwalifikacyjne.

Natomiast co się tyczy JBL-a, jeszcze nie widziałem instalacji wyższych lotów.

 

Mnie seria Power z JBL-a nie rzuca na kolana,Focal ma milsze brzmienie(jak dal mnie) oprocz tego,ze JBL power sa mocniejsze to jestem pewien,ze wiekszosc sluchaczy wybrałoby FOCAL-a.Montowałem serie GTI z JBL-a to jest dopiero klasa ale i kasa :grin: Uwierz mi ,ze na JBL-u nie koncza sie loty.

Choć JBL to kasa sama w sobie(najwyzsze serie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wzmak nie ma mozliwości mostkowania,to sie go poprostu nie stosuje

 

Nie do końca - wzmak 4 kanałowy nawet bez wyraźnego pozwolenia producenta można mostkować na 2 kanałowy. Problem pojawia się tylko przy robieniu z 4 kanałówki 2+1 i tylko w przypadku dużych mocy (powiedzmy minimum te 150 W w RMS)

 

Ja mialem kilka przypadków gdzie wina lezała po stronie montazysty bo przewod masowy był zle podłaczony do auta i wtedy to wzmak po pogłoszeniu(uderzeniu basu) wyłacza się.To najpopularniejszy błąd.

 

[ Dodano: Czw Lis 19, 2009 12:16 am ]

seria Power z JBL-a

mówiłem o serii Power dokładnie K2 z Focala :razz: :wink:

 

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stary piec Velocity (takie amerykańskie Blaupunkt) jak napędzał kickbassy i jeden sub to właśnie po godzinie mocnego grania potrafił się wyłączyć - ale wzmaka nie miałeś prawa dotknąc tak gorący był - 2 +1 powodowało ciągłe "zwarcie" - teraz mam jakiegoś TEC'a, którego teoretycznie można mostkować na zasadzie 2 + 1, ale przy konkretnym subie i długim, głośnym odsluchu raz mi się wyłączył. Zestaw grał prawie na maxa przez niecałą godzinkę ;)

 

Kolejnym krokiem jest jednak mocny monoblock i zmostkowane 2 suby, a pozostale dwa wzmaki na kick-bassy, średnie i wysokie :)

 

tak się pochwaliłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie rozwinąć nieco temat i zapytać:

 

Chciałbym wymienić same głośniki w moim Foresterze. Tylko głóśniki i nic więcej. Radio ma pozostać to samo co jest, czyli firmowe, żadnych nowych kabli nie zamierzam ciągnąć i nie będę montować żadnych wzmacniaczy. Chce po prostu poprawić jakośc dźwięku samymi głośnikami. Chciałbym, aby po wymianie głośników samochód wyglądał jak przed, czyli żadnego cięcia tapicerki, modelowania obicia drzwi itp, itd. Nowe głośniki mają pasować w miejsce oryginalnych.

Cena jaką mogę dać na te głośniki - nie określona. Bardziej ogranicza mnie sensowność kupowania coraz to droższych głośników to firmowego radia. Jakość głośników ma być po prostu odpowiednia do jakości radia.

Co byście mi polecali żebym zakupił?!? Oczywiście gwizdki w drzwiach też mogę zakupić i wymienić.

Na tyle też z chęcią coś wymienię.

A czy opłaca się wymieniać soobwoofer (jak to się pisze...) w bagażniku???

 

No i pytanie przy okazji: jak się dobrać do głośników. Sterowanie szyb zdemontowałem (jedna śrubka) ale dalej boję się szarpać za mocno.

 

dzięki

 

Skoro chcesz pozostac przy pelnej fabryce (montazowo) to bedziesz musial kupic glosniki o identycznej srednicy i glebokosci co obecnie ( 13 cm przod i 10 cm tyl - chyba ze nowsze Forki urosly glosnikowo) Z przodu proponuje pojsc w zestaw systemowy - a zatem osobne tweetery w fabryczne miejsca. Powinienes poczuc delikatna roznice. Wszystko zalezy od rodzaju glosnikow ktore zastosujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stary piec Velocity (takie amerykańskie Blaupunkt) jak napędzał kickbassy i jeden sub to właśnie po godzinie mocnego grania potrafił się wyłączyć - ale wzmaka nie miałeś prawa dotknąc tak gorący był - 2 +1 powodowało ciągłe "zwarcie" - teraz mam jakiegoś TEC'a, którego teoretycznie można mostkować na zasadzie 2 + 1, ale przy konkretnym subie i długim, głośnym odsluchu raz mi się wyłączył. Zestaw grał prawie na maxa przez niecałą godzinkę ;)

 

Kolejnym krokiem jest jednak mocny monoblock i zmostkowane 2 suby, a pozostale dwa wzmaki na kick-bassy, średnie i wysokie :)

 

tak się pochwaliłem :mrgreen:

 

Wszystko prawda co piszesz,ale jak ktoś chce słuchać b.głośno przez godzine to powinien od razu kupić nonoblok i wzmacniacz na głośniki+kondesatory tylko to juz lekko zaawansowany system i nie kazdy ma ambicje na taki system.

 

System ktory zaproponowalem (wzmak z moliwoscia mostkowania)nie biedzie bardzo drogi,nie ograniczajacy uzyteczności auta, a da napewno przyjemnosc sluchania muzyki na srednim poziomie głośności z prawie pełnym pasmem.

 

Widze,ze musisz zrozumiec,ze nie wszyscy lubia to co MY.Tez mialem takie podejscie kiedys jak Ty.

 

[ Dodano: Czw Lis 19, 2009 9:41 am ]

Pozwolę sobie rozwinąć nieco temat i zapytać:

 

Chciałbym wymienić same głośniki w moim Foresterze. Tylko głóśniki i nic więcej. Radio ma pozostać to samo co jest, czyli firmowe, żadnych nowych kabli nie zamierzam ciągnąć i nie będę montować żadnych wzmacniaczy. Chce po prostu poprawić jakośc dźwięku samymi głośnikami. Chciałbym, aby po wymianie głośników samochód wyglądał jak przed, czyli żadnego cięcia tapicerki, modelowania obicia drzwi itp, itd. Nowe głośniki mają pasować w miejsce oryginalnych.

Cena jaką mogę dać na te głośniki - nie określona. Bardziej ogranicza mnie sensowność kupowania coraz to droższych głośników to firmowego radia. Jakość głośników ma być po prostu odpowiednia do jakości radia.

Co byście mi polecali żebym zakupił?!? Oczywiście gwizdki w drzwiach też mogę zakupić i wymienić.

Na tyle też z chęcią coś wymienię.

A czy opłaca się wymieniać soobwoofer (jak to się pisze...) w bagażniku???

 

No i pytanie przy okazji: jak się dobrać do głośników. Sterowanie szyb zdemontowałem (jedna śrubka) ale dalej boję się szarpać za mocno.

 

dzięki

 

Skoro chcesz pozostac przy pelnej fabryce (montazowo) to bedziesz musial kupic glosniki o identycznej srednicy i glebokosci co obecnie ( 13 cm przod i 10 cm tyl - chyba ze nowsze Forki urosly glosnikowo) Z przodu proponuje pojsc w zestaw systemowy - a zatem osobne tweetery w fabryczne miejsca. Powinienes poczuc delikatna roznice. Wszystko zalezy od rodzaju glosnikow ktore zastosujesz.

 

Szkoda kasy na 13cm i 10cm głosniki lepiej zostaw stare i kup za ta kase jakies prezenty na świeta.Sensownosci wymiany bedzie dopiero 16,5cm +jakieś wygłuszenie drzwi a raczej stworzenie warunków glośnikowi do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania i tomek, masz rację w punkcie 1 jak i 2. :)

 

Aby 13 i 10 cm grało trza fajnie wygłuszyć drzwi i na głośniki nie pożałować z parę tysięcy, by z takiego rozmiaru wycisnąć coś naprawdę ekstra.

 

PS: Żeby nie było ania i tomek - ja tam nie słucham umcy umcy godzinami, żeby stopić wzmacniacz, tylko po prostu uwielbiam słuchać bardzo głośno muzykę przy jak najmniejszym stopniu zniekształcenia i wielkim stopniu ekspresji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko po prostu uwielbiam słuchać bardzo głośno muzykę przy jak najmniejszym stopniu zniekształcenia i wielkim stopniu ekspresji ;)

 

W takim celu montuje sie taki sprzet i ja innego przeznaczenia nie widze.

 

P.S

Masz chłopie zdrowie,u mnie po godzinie to bym chyba nerek nie czuł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie rozwinąć nieco temat i zapytać:

 

Chciałbym wymienić same głośniki w moim Foresterze. Tylko głóśniki i nic więcej. Radio ma pozostać to samo co jest, czyli firmowe, żadnych nowych kabli nie zamierzam ciągnąć i nie będę montować żadnych wzmacniaczy. Chce po prostu poprawić jakośc dźwięku samymi głośnikami. Chciałbym, aby po wymianie głośników samochód wyglądał jak przed, czyli żadnego cięcia tapicerki, modelowania obicia drzwi itp, itd. Nowe głośniki mają pasować w miejsce oryginalnych.

Cena jaką mogę dać na te głośniki - nie określona. Bardziej ogranicza mnie sensowność kupowania coraz to droższych głośników to firmowego radia. Jakość głośników ma być po prostu odpowiednia do jakości radia.

Co byście mi polecali żebym zakupił?!? Oczywiście gwizdki w drzwiach też mogę zakupić i wymienić.

Na tyle też z chęcią coś wymienię.

A czy opłaca się wymieniać soobwoofer (jak to się pisze...) w bagażniku???

 

No i pytanie przy okazji: jak się dobrać do głośników. Sterowanie szyb zdemontowałem (jedna śrubka) ale dalej boję się szarpać za mocno.

 

dzięki

 

Skoro chcesz pozostac przy pelnej fabryce (montazowo) to bedziesz musial kupic glosniki o identycznej srednicy i glebokosci co obecnie ( 13 cm przod i 10 cm tyl - chyba ze nowsze Forki urosly glosnikowo) Z przodu proponuje pojsc w zestaw systemowy - a zatem osobne tweetery w fabryczne miejsca. Powinienes poczuc delikatna roznice. Wszystko zalezy od rodzaju glosnikow ktore zastosujesz.

 

A czy z przodu wejdzie 16,5 z dystansem tak, żeby ładnie przykryła to oryginalna plastikowa obudowa wewnętrzna drzwi (ta co jest w niej kieszeń na drobiazgi)???

A z tyłu na tej samej zasadzie wejdzie coś większego niż 10?!?

 

Jak się dostać do tych głośników???

Może ktoś zapodać mi manuala?!?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chłopie zdrowie,u mnie po godzinie to bym chyba nerek nie czuł

 

Na razie ciśnienie przy pokazowych kawałkach jest takie, że choinką zapachową ciśnie we wszystkie strony i czasem od bassu zapala się kontrolka AIRBAG :mrgreen: przy docelowej konfiguracji chciałbym, by w samochodzie obok ruszało choinką :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze niewiem jakie te maty beda a czym sie one roznia, miekka a twarda ?

i jaki wplyw ma zamontowanie twardej a miekkiej?

pozdrawiam

 

Miękka po podgrzaniu da sie formować w trudno dostepne miejsca w jednym kawałku.

Twarda bardzo szybko twardnieje i czasami nie zdarzysz jej uformowac mozna je tylko stosować na duzych płaskich powierzchniach.Pęka jak ją połozysz w zdeformowanej powierzchni.

 

[ Dodano: Czw Lis 19, 2009 8:33 pm ]

Masz chłopie zdrowie,u mnie po godzinie to bym chyba nerek nie czuł

 

Na razie ciśnienie przy pokazowych kawałkach jest takie, że choinką zapachową ciśnie we wszystkie strony i czasem od bassu zapala się kontrolka AIRBAG :mrgreen: przy docelowej konfiguracji chciałbym, by w samochodzie obok ruszało choinką :lol:

 

Pracuj nad tym,moze kiedys przyjade z "leszkiem" posłuchać na jakiś plejadach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z przodu wejdzie 16,5 z dystansem tak, żeby ładnie przykryła to oryginalna plastikowa obudowa wewnętrzna drzwi (ta co jest w niej kieszeń na drobiazgi)???
tak, wejdą np. Hertz, pisaliśmy o tym wyżej
A z tyłu na tej samej zasadzie wejdzie coś większego niż 10?!?
j.w. wejdą 13
Jak się dostać do tych głośników???
bardzo prosto: odkręcasz klamkę' date=' zdejmujesz boczek, który jest na plastikowe wciski, tylko ostrożnie żeby nie wyrwać i witasz się z gąską :mrgreen:

Tak na marginesie (temat przerabiany): postaraj się o nowe wciski do drzwi (np. www.romix.pl ) i wymień sobie pod zdjęciu boczków - lepiej przylegają.

 

[ Dodano: Pią Lis 20, 2009 9:28 am ]

Może ktoś zapodać mi manuala?!?
proszę bardzo: http://www.scoobymods.com/2003_stereo_i ... amp;t=7238

dział Good speaker install info/Doors: po zalogowaniu się masz dostęp do zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zabrałem się za montaż głośników niestety nie poszło tak szybko ,wygłuszyłem jedną stronę a głośniki założyłem tylko w lewych przednich drzwiach. Na samym radiu niestety niema cudów a gwizdek charczy przerażająco, tak wiec potrzebny jest wzmacniacz, proszę o pomoc jaki wzmacniacz wybrać, cena w jakiej chce się zamknąć to 100 zł, choć jeżeli jest coś tańszego i porządnego to wchodzi w grę.

sprzęt jaki posiadam:

radio: Alpine CDA-9884R

głośniki: przód Hertz ESK 165, tył Hertz DCX 130

pozdrawiam

ps. dostałem matę twardą ale suszarka działa cuda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...