Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

PWN twierdzi, że można i tak i tak ;)http://sjp.pwn.pl/slownik/2441112/archaizm

 

A wracając do tematu - w źródłach dzwięku nie ma zmieniarki CD, to oczywiście nie przesądza czy nie ma odpowiedniego wejścia, ale obawiam się, że tak właśnie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PWN twierdzi, że można i tak i tak ;)http://sjp.pwn.pl/sl...441112/archaizm

"Pacz Pan" jak ten język człowieka zaskakuje, ech B) ...

 

Tak czy siak zmieniarka CD w aucie to ma może sens...gdy posiadamy luksusowe nagłośnienie, dla którego jakość źródła dźwięku ma znaczenie. Ale to Forestera nie dotyczy ... więc USB powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, w swoim Subaru od zakupu nie mam sprawnego audio gdyż z tego co mi wiadomo całe jest przerobione przez pierwszego właściciela na podzespołach marki ALPINE. A drugi właściciel wzmacniacz z zestawu gdzieś zapodział.

Z tego co się dowiedziałem wzmacniacz był 4-kanałowy, ale nie wiem jakiej mocy ma być. Głośniki nie wiem jakie są założone a radio to Alpine CDA-9854R 4x50W.

 

Poniżej zdjęcie tego co zastałem w bagażniku i co wiem a czego nie wiem, proszę o pomoc jak ten temat dalej ugryźć.

Edytowane przez avatar_mk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja nie opisałem problemu dokładnie. Czy znając moc radia będę w stanie +/- określić jaka ma być moc wzmacniacza ? Czy inaczej muszę rozebrać boczek aby sprawdzić co w nim siedzi ?

Wyjście z radia 2 przewody RCA to będą dwa przednie głośniki ? Czy do tyłu nie potrzeba również 2x RCA ? Te zaizolowane kable to mogą być przewody do głośników z tyłu ? A jak nie ma RCA to czy będą działać ?

Czy Blaupunkt GTA 470 SF lub JBL GT5-A604E będzie dobrym wyborem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znając moc radia będę w stanie +/- określić jaka ma być moc wzmacniacza ?
nie
Czy inaczej muszę rozebrać boczek aby sprawdzić co w nim siedzi ?
tak, ale rozebranie boczka nie jest jakąś trudną kwestią, zajmuje max. 10 min.
Wyjście z radia 2 przewody RCA to będą dwa przednie głośniki ?
zapewne tak
Czy do tyłu nie potrzeba również 2x RCA ? Te zaizolowane kable to mogą być przewody do głośników z tyłu ? A jak nie ma RCA to czy będą działać ?
i tak i nie, jeśli masz głośniki z tyłu, to mogą być podłączone pod fabryczną instalację, czyli pod radio

 

i pytania do Ciebie:

czy jest tam subwoofer?

ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć?

Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym naglosnieniu wystarczy porzadny zestaw przedni i wygluszenie drzwi. Wewntualnie sub w bagażniku.

Moc radia nie tu duzego znaczenia jezeli zastosujesz wzmacniacz.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma suba i nie będzie. Budżet bliżej nieokreślony po prostu chcę mieć sprawne audio na dłuższe trasy w mieście silnik + wydech wystarczy :]

Co do kabli zaizolowanych dowiem się co tam dokładnie było.

Czy przy wzmacniaczu przy podłączeniu duże znaczenie będzie który to głośnik L czy P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- to wiadomo ale się zapytam jeszcze o przewody RCA czy będzie jakiś objaw odwrotnego połączenia. Czy te wzmacniacze co podałem wcześniej będą ok ? Czy kupić coś innego ? Generalnie mam w planach zakup zegarów i jakoś wzmacniacz nie będzie miał dużego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma suba i nie będzie. Budżet bliżej nieokreślony po prostu chcę mieć sprawne audio na dłuższe trasy w mieście silnik + wydech wystarczy :]

Co do kabli zaizolowanych dowiem się co tam dokładnie było.

Czy przy wzmacniaczu przy podłączeniu duże znaczenie będzie który to głośnik L czy P ?

 

jasne że ma

spr łatwo balansem w radiu

no i potem przy strojeniu jest zawsze łatwiej, jak jednak głośniki są ustawione tak jak powinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze i forumowiczki, czy by poprawić jakość dźwięku w imprezie GH (2011) trzeba zmieniać radio czy wystarczy zmienić głośniki, wytłumić drzwi i dołożyć jakiś wysokotonowy głośniczek w rogu przednich drzwi przy szybie?

Muszę coś z tym zrobić bo jakość dźwięku wydobywająca się z tego zestawu jest okropna, całkowity brak wysokich tonów i dynamika dźwięku rodem z patefonu - gdzieś doczytałem, że to wina tego radia więc może jednak zainwestować w lepsze radio?

Jeżeli moglibyście mi podpowiedzieć jakie wymiary mają seryjne głośniki i co tam można wrzucić to byłbym dźwięczny ;) nie bardzo mam ochotę na cięcie tapicerki i stosowanie dystansów więc chciałbym to ogarnąć w seryjnych dziurach, wytłumić drzwi mam zamiar gumą butylową.

Co jeszcze warto wytłumić w imprezie? wiem, że w forkach często wykleja się bagażnik i nadkola tył, jak to się ma do "lanosa"?

 

Zastanawiam się też czy jak wrzucę czarne radio do takiego plastiku

http://allegro.pl/subaru-impreza-ramka-radia-10-12r-kratka-nawiewu-i3657415339.html

to czy nie będzie to raziło?

ciekawy wydaje się pionner FH-X700BT no i kasa rozsądna bo można dostać poniżej 600zł.

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dotarł, podłączyłem, z głośnikami chyba trafiłem za 1 razem ale to sobie sprawdzę jeszcze na spokojnie. Ustawiłem stacje radiowe, sprawdziłem CD. Gra. Co do ustawień manuale czekają na weekend.

Głośniki tylne jak się okazało podpięte są pod radio bo graja również.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Zastanawiam się tylko na co były te zaizolowane kabelki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam !

 

Czy możecie polecić mi jakiś średnio - niższej klasy wzmacniacz 4 lub 5 kanałowy?

Założenia są takie, Outback H6 MY09, radio z navi zostaje (niby ma 4x14W), głośniki mam wymienione na Focala, ale nie jest dużo lepiej. W sumie myślałem nad subem, ale i tak do niego trzeba wzmacniacz, więc chyba lepiej zapodać juz 4 czy 5 kanałowy, wzmocnić to co jest + przygotować wzmocnienie pod suba. Na razei bym zapodał wzmacniacz i opcjonalnei wytłumił drzwi, jak będzie mało to kiedyś zapodam suba.

 

Moje radio nie ma wyjścia nisko prądowego (choć ma wyjście na sub), także trzeba sygnał zebrać z przewodów i teraz czy da się zrobic tak, żeby nadal zostało sterowanie głośnością oraz faderem w radiu ?

Macie jakieś pomysły gdzie można zapodać wzmacniacz, poza montażem pod siedzeniem ? Czy można to upchnąć w styro w bagażniku ? Czy zasilanie można podac z kostki, czy trzeba ciągnąć niezależne ?

 

Moje wymagania:

- nie zależy mi na super głośnym graniu, ale żeby przy normalnie ustawionej głośności, głośniki zaczęły poprawnie grac (teraz jest 0 bassu, a przy większym wzmocnieniu słysze głównie wysokie f). IMO żeby był tak jak na średniej klasy firmowych radiach .

- możliwie mały wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie do wzmaka obowiązkowo z aku przez bezpiecznik grubym przewodem, możesz upchnąć pod tapicerką w bagażniku tylko wtedy masz więcej zabawy z kablami.

Drzwi masz wyklejone matami? jeżeli nie to warto to zrobić bo przy zastosowaniu wzmacniacza wszytko zaczyna grać w drzwiach i sporo się traci na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić mi jakiś średnio - niższej klasy wzmacniacz 4 lub 5 kanałowy?
znacznie ułatwiłbyś nam sprawę, gdybyś napisał:

- jaki masz budżet

- jakie masz głośniki (oprócz tego, ze Focal)

 

Na razei bym zapodał wzmacniacz i opcjonalnei wytłumił drzwi, jak będzie mało to kiedyś zapodam suba.
jak już będziesz rozbierał drzwi i ciągnął kable, to chyba lepiej od razu wytłumić drzwi, IMHO chyba nie ma sensu potem robić tego samego ponownie...

 

Czy można to upchnąć w styro w bagażniku ?
można, w zależności od rozmiarów wzmacniacza

 

Czy zasilanie można podac z kostki, czy trzeba ciągnąć niezależne ?
wszystkie kable trzeba ciągnąć, sygnałowe też - najlepiej z dala od siebie

 

więc chyba lepiej zapodać juz 4 czy 5 kanałowy, wzmocnić to co jest + przygotować wzmocnienie pod suba.
nie wiem, czy jest sens "wzmacniać" tył, znacznie lepszy efekt da wzmocnienie przodu i subwoofer

 

- możliwie mały wzmacniacz
mały mocą, rozmiarem czy ceną? Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie ułatwiłbyś nam sprawę, gdybyś napisał: - jaki masz budżet - jakie masz głośniki (oprócz tego, ze Focal)

 

budzet .. nie mam sztywnego, chce po prostu rozsądnie wydać pieniądze, na pewno <1kzł.

Głośniki, hmm były wstawiane przez poprzedniego wł, jest to Focal z napisem Polyglass, dość sporą zwrotnicą i gł wysokotonowym. google wywala jeden wynik Focal 165vb, więc chyba to.

 

jak już będziesz rozbierał drzwi i ciągnął kable, to chyba lepiej od razu wytłumić drzwi, IMHO chyba nie ma sensu potem robić tego samego ponownie...

 

Drzwi rozbierać nie planowałem, chyba, że się zdecyduje na wytłumienie (w zależności od ceny wzm.), okablowania głośnikowego nei chce ruszać.

 

nie wiem, czy jest sens "wzmacniać" tył, znacznie lepszy efekt da wzmocnienie przodu i subwoofer

 

a to nie tak, że one daje tło ? Tak sobie kombinuje, że jakby tylnie wymienić, bo mam oem na lepsze i wzmocnić 4 kanały to może by się obeszło bez suba.Tzn, że same głosniki zagrały by na tyle dobrze, że nie trzeba by nic podbijać.

Jak to w końcu jest z tą kontrolą głośności, da radę tak zrobić, żeby nadal pełne sterowanie było z poziomu radia/kierownicy ?

 

mały mocą, rozmiarem czy ceną?

 

3xtak, chodzi o to, żeby nie był to jakiś duży, mocny wzmacniacz, tylko kompaktowy, taki, żeby zagrał jak np dobre radia Pioneera z mocą 4x50W. Tak myślę, że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi rozbierać nie planowałem, chyba, że się zdecyduje na wytłumienie

Bez wytłumienia przynajmniej drzwi przód i tył nie brnij dalej, bo będziesz mocno zawiedziony. Ja zaraz po zakupie forka wytłumiłem wszystkie drzwi i bagarzynik i naprawdę dało to bardzo dobry efekt (jak na moje wymagania), nawet na fabrycznym sprzęcie.

Jeśli planujesz wzmacniacz, to tym bardziej w swoich planach również uwzględnij porządne wytłumienie auta.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe modyfikacje dla lepszego grania, bo to co Subaru zafundowało imprezie to jakiś koszmar...

Głośniki Helix b62c

Radyjko Alpine CDE-W235BT

 

No i przede wszystkim usztywnienie tych drzwi bo kurcze blaszki z puszek w tym samochodzie są, aż się przeraziłem jak ściągnąłem boczek... na fotach jeszcze nie jest to do końca zrobione bo muszę usztywnić te miejsca gdzie nie ma blachy by nakleić tam maty, na wew stronę boczków drzwiowych w miejscach styku itd. pójdzie 10mm pianka STP.

 

fotki: https://picasaweb.google.com/SLyczak/AudioSubaru?authuser=0&authkey=Gv1sRgCM_nns60k9TougE&feat=directlink

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slavok - fajne rozwiązanie na tweetery - sam robiłeś?

 

Drzwi rozbierać nie planowałem, chyba, że się zdecyduje na wytłumienie (w zależności od ceny wzm.), okablowania głośnikowego nei chce ruszać.
jakim sposobem chcesz wpiąć wzmacniacz w fabryczne okablowanie?

 

Głośniki, hmm były wstawiane przez poprzedniego wł, jest to Focal z napisem Polyglass, dość sporą zwrotnicą i gł wysokotonowym. google wywala jeden wynik Focal 165vb, więc chyba to.
takie?

http://www.terapiadzwieku.pl/produkt-szczegoly-car/?id=264

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...