Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

ASO oczywiście, Junior Adminie... ;)

no właśnie byłem w MTS i niestety takiego towaru na stanie od zawsze brak :unsure: W sumie widziałem, że radix99 miał seryjnie do Imprezy N/A 2005 takie coś wmontowane, więc teoretycznie powinno chodzić - ale chyba rzeczywiście pozostaje aftermarket. Tyle, że do tej pory chyba się z tym towarem mijaliśmy ;)

 

Chyba, ze po prostu opchnę tego Alpine i wrzucę jakiegoś np. Kenwooda

http://allegro.pl/kenwood-dpx-305u-usb-mp3-multicolor-nowosc-2013-i3130902989.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO oczywiście, Junior Adminie... ;)

no właśnie byłem w MTS i niestety takiego towaru na stanie od zawsze brak :unsure: W sumie widziałem, że radix99 miał seryjnie do Imprezy N/A 2005 takie coś wmontowane, więc teoretycznie powinno chodzić - ale chyba rzeczywiście pozostaje aftermarket. Tyle, że do tej pory chyba się z tym towarem mijaliśmy ;)

 

Chyba, ze po prostu opchnę tego Alpine i wrzucę jakiegoś np. Kenwooda

http://allegro.pl/ke...3130902989.html

jaki masz ten model ? ja szukam coś sensownego

 

w związku z tym że przymierzam się do tematu to zapytam: kto w wawie lub okolicach montował w swoim subaraku system audio, jest zadowolony, poleca ten punkt i chciałby się wypowiedzieć w tym temacie (cenowo,jakościowo itd ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@mehari3, ja GT-ka oddałem do Galerii Tonów - okolice Jabłonny (lub Jabłonnej ;) ) Było naprawdę profi zrobione.

http://www.galeriatonow.pl/

Pogadaj z właścicielem Czarkiem - na pewno Ci dobrze doradzi. Tylko powiedz, żeby wygłuszał drzwi najlżejszymi matami jakie ma ;)

 

jaki masz ten model ? ja szukam coś sensownego

zwyczajny Alpine - i do tego już 3 letni - więc podpytaj raczej co zamontować pod adresem jaki Ci podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o niefabryczne radio , które jest bardzo szybkie, działa Automapa rewelacyjnie,

działa bluetooth możliwość sparowania pięciu telefonów, książka telefoniczna, strumieniowe odtwarzanie plików ze smartfonów A2DP , ma dual zone, pełne komunikaty RDS ( nie maja tego nawet Pioneer i Clarion )

JEST na platformie Blaupunkta NY800 - cena ( 2700zł ) jest lepsze od Blaupunkta, chińczycy wykupili Blaupunkta,

KOSZTUJE 1999ZŁ ! w pełnej wersji 7'' LCD IPS TFT matryca z filtrem antiglare o wysokim kontraście i jasności., 2 lata gwarancji, zobacz to :

GMS 6701 LUXURY: GMS vs Blaupunkt

http://obrazki.elekt..._1360099093.jpg

 

Ostatnio widziałem Navroad w Subaru, Navroad do tego to przstarzały prymitywny klocek,:

http://www.gms.pl/pl/_sp/92/

 

Ps> Peiying ma prymitywne menu, wolny proc, nie działa tuner , kolory zielono czerwone matrycy, blada ciemna matryca, słaba readkcj na dotyk, niska moc, kiepski dźwięk , brak wentylatora , BT nie zczytuje książki telefonicznej, niema mikrofonu , nie paruja sie telefony , w GMS jest PARROT , czyta książke telefoniczną i ma wybieranie literowe , oglnie przepaść technologiczna ...

...i dużo więcej..

Edytowane przez MichałXT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam zainteresowanych,

 

Postanowiłem podzielić się wiedzą zdobytą empirycznie nt. poprawy nagłośnienia w Legacy IV. Założeniem było poprawienie fabrycznego dźwięku bez popadania w paranoję.

Na pierwszy rzut wymieniłem głośniki fabryczne na JBL CS-6C i wytłumiłem drzwi twardą matą APP. Dodatkowo zrobiłem kołnierz z pianki między dystansem a tapicerką w celu utworzenia tunelu. Pomimo kombinowania z polaryzacją połączenia efekt TRAGICZNY, gorzej niz fabryka. Tweetery piszczące, basów brak.

Po kąśliwych uwagach drugiej połówki postanowiłem zrobić porządek. Dałem auto do wygłuszenia drzwi matami STP, montażem głośników Audio System MX165 Plus napędzonych wzmacniaczem X-Pogram X-A40 (4 kanałowy na wszelki wypadek jakby mi kiedyś odbiło i chciałbym rozszerzyć dźwięk). Efekt jest bardziej niz przyzwoity.

Podsumowując - jak ktoś chce polepszyć dźwięk w sposób sensowny w Legacy IV to niestety należy się przygotować na wzmacniacz, gdyż wymiana samych głośników nie da nic albo wręcz pogorszy granie. Dlatego jak ktoś się zabiera za grzebanie w dźwięku niech się zastanowi 3 razy czy faktycznie fabryczne granie tak mu dokucza, bo tutaj nie ma raczej wersji minimalistycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem swojego Forka do Hornhagen we Wrocławiu na cały dzionek.

Wymiana głosników przednich,

Wymiana głosników tylnych + dodatnie tweeterów.

Dostawienie dystansów z przodu na dużych głośnikach.

Wylepienie wszystkich drzwi matą STP

EFEKT - piorunujący i bez dostawiania wzmacniacza.

Cena za wszystko 1900 zł.

Gratis: o niebo ciszej w aucie - bo drzwi wyciszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem swojego Forka do Hornhagen we Wrocławiu na cały dzionek.

Wymiana głosników przednich,

Wymiana głosników tylnych + dodatnie tweeterów.

Dostawienie dystansów z przodu na dużych głośnikach.

Wylepienie wszystkich drzwi matą STP

EFEKT - piorunujący i bez dostawiania wzmacniacza.

Cena za wszystko 1900 zł.

Gratis: o niebo ciszej w aucie - bo drzwi wyciszone.

 

proponuję wyjąć głośniki tylne, sprzedać i za tą kwotę kupić wzmacniacz do systemu przedniego - wtedy będzie lepiej :D

rozumiem że przód, posiada tweetery ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem swojego Forka do Hornhagen we Wrocławiu na cały dzionek.

Wymiana głosników przednich,

Wymiana głosników tylnych + dodatnie tweeterów.

Dostawienie dystansów z przodu na dużych głośnikach.

Wylepienie wszystkich drzwi matą STP

EFEKT - piorunujący i bez dostawiania wzmacniacza.

Cena za wszystko 1900 zł.

Gratis: o niebo ciszej w aucie - bo drzwi wyciszone.

Czyli, jak rozumiem, jesteś zadowolony z ich roboty? Też wybieram sie do nich z moją Imprezą na wymianę głośników i wygłuszenie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KACPERO - wierz mi - nie trzeba - naprawdę, przyjaciel ma nowe AUDI A5 z Bose, i nie wierzy jak wsiada do mnie... taka zmiana... Tył gra i dodaje przestrzeni - nie potrzebuję wzmacniacza..

CZUPA - jestem zadowolny. W przyszłości jak coś znów będę wymyślał - jadę znów do nich.

 

Wieczorem podam modele głośników - które zakupiłem - bo muszę pogrzebać w garażu za pudełkami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZUPA - jestem zadowolny. W przyszłości jak coś znów będę wymyślał - jadę znów do nich. Wieczorem podam modele głośników - które zakupiłem - bo muszę pogrzebać w garażu za pudełkami.

dzięki

bo juz jakiś czas się do nich wybieram i nie moge się zebrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że bez postawienia obok siebie samochodów i posłuchania, stwierdzenie dobry efekt jest mocno subiektywne. Jak wsiadłem po robocie i kazali odkręcić to troszkę podgłośniłem (co było ponad maks przed całą zabawą), a oni do mnie, żebym się nie bał. Podkręciłem bardziej i jest mega power, a i tak oszczędzałem. A oni na to, że i tak skręcili moc. Nie uwierzę, że choć 1/2 tego efektu jest możliwa bez wzmacniacza, a naprawdę jestem sporym sceptykiem odnośnie CA.

Ale też kto tam wie co FHI dawało do Legacy, a co do Forków. Może w nowszych modelach posłuchali narzekań klientów i zamontowali coś o większej mocy. Powtarzam: Legacy IV bez wzmacniacza to naprawdę szkoda kasy.

Edytowane przez przymar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie jako takie o audio mam, więc mogę powiedzieć jedno - skończyło się brzęczenie, charczenie i inne przeszkadzające bzdety... Za to słychać instrumenty i dźwięki, które wcześniej słyszałem jedynie na prawdziwym domowym stereo.

Jak możesz, to napisz jakie głośniki wstawiłeś. Też chcę wymienić, ale bez wzmacniacza, (bo trochu przeraża mnie to całe ciąganie kabli) a nie wiem co w miarę zagra pod samym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamann1 szukaj głośników o wysokiej skuteczności/efektywności, powyżej 93 dB/1W/1m. Dzięki temu nawet mały poziom sygnału będzie pozwalał wysterować głośnik.

 

A propos wzmacniacza mocy w seryjnych Kenwoodach (montowane w Subaru) są to układy TB2904HQ (THD = 0.015% dla 5W). Parametry całkiem niezłe, ale 10W wzmocnienia na kanał nie ma co przekraczać.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamann1 szukaj głośników o wysokiej skuteczności/efektywności, powyżej 93 dB/1W/1m. Dzięki temu nawet mały poziom sygnału będzie pozwalał wysterować głośnik.

Właśnie tak szukam i patrzę i nie wiem co kupić, pewnie powinny też mieć nie więcej niż 50W rms.

 

Ciekawi mnie jeszcze, czy da się gdzieś z przodu wcisnąć(mały?) wzmacniacz w foresterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jak trochę się interesowałem car audio, to praktycznie wszędzie dało się znaleźć informację, że pod samo radio najlepszy stosunek cena/jakość mają helix-y blue. Ale to było dawno i całkiem możliwe, że nieprawda :). Ew. Hertz dsk tyle, że one miały podobno męczące tweetery. Sam słuchałem tych helixów pod wzmacniaczem i wtedy naprawdę nieźle brzmią.

Edytowane przez Bright
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoką skuteczność mają dls r6a, ale i wysoką moc mają, dobrze wypadają też Focale ps165, pewnie któreś wylądują w Forku.

Pewnie ostatecznie zagości też wzmacniacz, bo jak się znam ;) bedę miał niedosyt.

Trzeba się tylko zabrać i to zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to się kiepsko wstrzeliłem z budżetem :). Kupiłem kiedyś focale 165 A1 i jak na szybko je podłączyłem do radia, to się mocno zniesmaczyłem. Dopiero wzmacniacz mnie utwierdził w przekonaniu, że to niezłe głośniki :). Te dls-y ma mój kolega i przyznam, że subwoofer przy nich jest dla mnie zbędnym dodatkiem. Brzmią wg mnie lepiej od A1, ale to raczej zrozumiałe, bo to jednak klasa wyżej.

Edytowane przez Bright
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawi mnie jeszcze, czy da się gdzieś z przodu wcisnąć(mały?) wzmacniacz w foresterze?

Nie myślałeś, żeby wstawić go pod któryś z przednich foteli? U mnie mieści się tam całkiem sporych wymiarów alpine i nikt z siadających do tyłu go jeszcze nie zauważył. Edytowane przez Bright
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już będzie, to gdzieś w tamtych okolicach, pewnie coś wykombinuję jak się już za to wezmę. Wypadało by tak min. 2 x 70 W zaaplikować?

Przede wszystkim to musi być coś równego klasą :). Niestety przy doborze audio najlepiej wybrać się do jakiegoś przyzwoitego zakładu, posłuchać, popytać, wrócić do domu, siąść do allegro i zrobić to samo za połowę ceny ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobn

Pojęcie jako takie o audio mam, więc mogę powiedzieć jedno - skończyło się brzęczenie, charczenie i inne przeszkadzające bzdety... Za to słychać instrumenty i dźwięki, które wcześniej słyszałem jedynie na prawdziwym domowym stereo.

Jak możesz, to napisz jakie głośniki wstawiłeś. Też chcę wymienić, ale bez wzmacniacza, (bo trochu przeraża mnie to całe ciąganie kabli) a nie wiem co w miarę zagra pod samym radiem.

Mi polecili Audio System MX165PLUS pod samo radio ale zdecydowałem się na wzmacniacz (jak to określili - po zmianie głośników będzie poprawa ale naprawdę różnicę poczuję po wzmacniaczu). Istotny jest dobór tweetera bo pod samym radiem tylko jedwabne, Na pewno nie JBL CS-6C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...