Skocz do zawartości

Rodzaje zawodów i zasady jazdy na plejadach


aflinta

Rekomendowane odpowiedzi

ALEX,

Mama Witka była widziana (razem z Witkiem) na SJS w Miedzianej Górze trochę temu, chyba w lutym osobiście przeze mnie. Mój foreś pomykałm za nimi, to wiem. Witek zdecydowanie kokietuje i usypia czujność tych co wybiorą trasę szosową.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 229
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ALEX,

Mama Witka była widziana (razem z Witkiem) na SJS w Miedzianej Górze trochę temu, chyba w lutym osobiście przeze mnie. Mój foreś pomykałm za nimi, to wiem. Witek zdecydowanie kokietuje i usypia czujność tych co wybiorą trasę szosową.

pozdr.

Cholera!!!W takim układzie każdy wieczór będę spędzał na placyku...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luki,

o foresia się nie martwię, mam też świetną pilotkę

 

so do I

 

, ale choć przez moment być w elicie - to trochę kusi... :D

pozdr.

 

uwierz mi że wczesnym wieczorem wszyscy będą w ELICIE....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjedzie ostatnia to będzie jej bardzo głupio (baba kupiła sobie taki samochód i jeździć nie umie). Wtedy to nie będzie dobra zabawa. Mama uważa, że za wolno jeździ aby móc się ścigać z kierowcami mającymi takie same samochody jak ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjedzie ostatnia to będzie jej bardzo głupio (baba kupiła sobie taki samochód i jeździć nie umie). Wtedy to nie będzie dobra zabawa.

 

ale przecież w tym wszystkim to nie o wynik chodzi przede wszystkim tylko właśnie o tą dobrą zabawe :wink: popracuj nad Mamą żeby zmieniła podejscie to i wynik sam przyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moja mama jest w innej sytuacji niż wielu kierowców Subaru. Z kilku powodów. Jest naprawdę świetnym kierowcą ( opinia wielu niezależnych osóB), na trasie Polanica-Wrocław, nikt jej wyprzedzała, jeszcze jak śmigała Nubirą a jak ktoś już ją wyprzedzał to w miejscowościach ( lekarzowi który jeździł kiedyś w pogotowiu, wyobraźnia działa bardzo dobrze). Fakt czasami było ciężko jak jakiś debil na prostej dodawał gazu kiedy był wyprzedzany ( kopa Nubira to jednak nie ma ale w zakrętach trzyma się zadziwiają co dobrze jak na swoją klasę). itp. Od czerwca '04 śmiga niebieską subaryną. Samochód ma opanowany, ale trzeba się przyzwyczaić do innego myślenia podczas prowadzenia na to nie wystarczy rok, bo trzeba prawie, że zapomnieć o zasadach na jakich się jeździło przez ostatnie kilkadziesiąt lat. WRX ma takie osiągi, że manewry, które jadąc innym samochodem średniej klasy są niemożliwe do zrobienia w Imprezie są jak najbardziej wykonalne i do tego BEZPIECZNE!

Jeśli ktoś ma od dłuższego czasu szybki samochód to się przyzwyczaił to raz. Z drugiej strony większość posiadaczy Imprez jest facetami i to młodszymi od mojej mamy. Są bardziej agresywni w jeździe i mają mniej hamulców wewnętrznych spowodowanych doświadczeniem. Przy normalnej jeździe w ruchu ulicznym można nazwać to wadami, ale podczas ścigania się to są zalety.

Przedstawiłem główny powód, tego dlaczego moja mama uważa, że nie ma czego szukać w tym roku w rajdzie na plejadach.

Do tego moja mama jest kobietą, jeśli pojedzie znacznie wolniej od reszty faceci zwłaszcza ci młodsi mogą sobie pomyśleć dużo niemiłych rzeczy, a to nie jest przyjemne.

 

To są podstawy obaw mojej rodzicielki. Ja się z nimi coraz bardzie zgadzam, aczkolwiek uważam, że jeśli mama się wreszcie "przełamie" jak ja to nazywam to na którymś z przyszłych zlotów zrobi się ciekawie. Nie wiem jak jeżdżą kierowcy Subaru na plejadach, ani jak się zachowują więc nie mam pojęcia jak by w tym roku wypadła mama. Myślę, że na forum jest wielu wytrawnych kierowców-uczestników pierwszych plejad i że oni coś poradzą.

 

Mam nadzieję, że w ogóle ktoś to przeczyta, zrozumie o czym piszę. Nie do końca potrafię wytłumaczyć o co mi chodzi ( niewyspany jestem), ale główną ideę chyba przekazałem. Przepraszam za objętość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moja mama jest w innej sytuacji niż wielu kierowców Subaru. Z kilku powodów. Jest naprawdę świetnym kierowcą ....... ale główną ideę chyba przekazałem. Przepraszam za objętość.

 

 

Jezu taki młody a już Maruda

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFFTOP:

kopa Nubira to jednak nie ma ale w zakrętach trzyma się zadziwiają co dobrze jak na swoją klasę).

Tiaaa... Jak na swoją klasę - czyli tapczanów na kółkach ;-)

Jeździłem tym ze dwa lata służbowo (zarówno 1.6 jak i 2.0) i był to bodaj najbardziej nieprzyjemny "zawieszeniowo" samochód w moim życiu. Szacunek dla Pani Matki, że potrafiła tym jeździć szybko i nie zrobić sobie krzywdy, myślę, że na Plejadach taka "kozaczka" plamy nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mama tak dobrze jeździ jak piszesz to na pewno wymiecie sporą część stawki :-) Z resztą niech zadzwoni do instruktorów z SJS i zapyta co sądzą (ja wiem ;-) ). Z resztą rajdymają to do siebie że wszelkie wątpliwości się kończą kiedy w ryku silnika słychać głośne:

 

5...4...3...2...1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój troche rywalizacji musi być... - naprawdę niema sie czego obawiać a kilka prób sportowych naprawdę nie zaszkodzi samochodźikowi....

 

Luki..rywalizacja na trasie lanserskiej będzie...są już pomysły na konkurencje:

1: który pilot najatrakcyjniej wypełnia koszylke

2: malowanie paznokci na czas podczas slalomu (to dla Pań)

3:otwieranie browca związanymi rękami w trakcie jazdy(Panowie)

4:odkręcanie koła pilniczkiem do paznokci..

 

Aquarius..witam kolejnego elitarnego zawodnika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jeszcze raz o całej sprawie z mamą, powołując się na wasze argumenty i powiedziała, że już wysłała zgłoszenie na plejady na trasę turystyczną ( wtedy jest taniej), ale jeśli będzie się dobrze czuła i na miejscu będzie mogła zmienić decyzję i zgłosić się do rajdu to wystartuje.

 

Z resztą niech zadzwoni do instruktorów z SJS i zapyta co sądzą (ja wiem ;-) )..

 

Bardzo mnie zaciekawiłeś, co wiesz ? Podzielisz się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jeszcze raz o całej sprawie z mamą, powołując się na wasze argumenty i powiedziała, że już wysłała zgłoszenie na plejady na trasę turystyczną ( wtedy jest taniej)

 

Jak taniej? Opłaty są dwie, 200 zł dla wszystkich, albo 100 zł dla klubowiczów lub studentów. Coś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta - nic nie przeoczyłeś tylko nie dodałeś. Na trasie rajdowej płaci się za swojego pilota, na rekreacyjnej pilota nie ma.

 

Moniqa - Co to jest garaż równoległy tyłem i czym to się różni od zatoczki ? I dlaczego straszysz moją mamę ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że opłata całej załogi to opłata kierowcy i pilota. Mój błąd. Dobrze, że mi wytłumaczyłeś. Dzięki.

Moniqa, skoro garaż jest równoległy to znaczy, że jest przed, lub za samochodem ? Przynajmniej ja tak to rozumiem. Chodzi Ci o prostopadły ? Jak nie straszysz jak straszysz. Też w rajdzie starujesz i chcesz się pozbyć ewentualnej konkurentki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...