Skocz do zawartości

swap 2.0 n/a -> 2.5 RS n/a


ZOF

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jak w temacie. oplaca sie to zrobic do zwyklego GLa? chce wiecej koni a nie chce sie bawic w turbo i zamiane hamulcy oraz zawieszenia. 165 koni to chyba nie az tak duzo zeby zmieniac az tak wiele. oczywiscie swap razem ze skrzynią..

 

ile wyjdzie cenowo oraz czy wiele kombinacji zeby zmiescic silnik w komorę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisz o jakie konkretnie auto chodzi. Imprez było trochę....ale np. w budzie do MY00 nie było 2,5L. Czyli musiałbyś brać graty od nowego modelu....zmieścić silnik w komorę to jedno, bez problemu, a zmienić elektronikę to drugie. Niestety, nie mam dla Ciebie miłych wieści....raczej się nie da, a jak nawet, to za kasę wpakowaną w taka przeróbkę kupisz sobie od razu WRXa... :lol: wiązka od 2L nie pasuje do 2,5, i byłoby to bez sensu, nawet gdyby pasowała, a wiązka silnikowa od 2,5 jest niespecjalnie kompatybilna z resztą instalacji w aucie....miesiące przeróbek albo wymiana całej wiązki...i rzeźba z licznikem itd itp, raczej ZAPOMNIJ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZOF, temat nie jednokrotnie przerabiany na forum. Jak chcesz za rozsądną kasę więcej mocy w N/A to kup turbo. Niestety, silniki n/a w subaru są średnio podatne na podnoszenie mocy.

 

[ Dodano: Nie Paź 25, 2009 2:23 pm ]

tzd, amerykańskie kupety miały 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, amerykańskie kupety miały 2.5

Bądź co bądź to wciąż w budzie "podobnej" do GL/GT.

Chodziło mi tylko o to, czy silnik się zmieści, inne kwestie pomijam :)

Pytanie, czy to ten sam 2.5L silnik, co np w OBK czy Legacy? (pytanie pod kątem dostępności).

Nota bene moja opinia jest taka - przekładka mało opłacalna, jak się chce więcej mocy, to lepiej sprzedać to, co się ma, i kupić coupe z USA albo GT-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy chłopak ma sobie kupić coupe ze Stanów, żeby wyjąć z niej motor 2,5L i wsadzić go do kombiaka z 1997r...... :twisted::mrgreen::evil:

 

Zawsze może wyjąć silnik 2,5 a później zrobić tak :mrgreen:

http://autospeed.com/cms/title_RX-With- ... ticle.html

 

P.S. Oczywiście to nie na poważnie było jakby ktoś miał wątpliwości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna zrobic taki SWAP

- koszt silnika ze skrzynia pewnie ok 3tysie, pasuje tez z legacy 2.5, jak masz dobra swoja skrzynie to moze zostac,

- koszt robocizny SWAPa pewnie ok 2-3tys zalezy kto robi

za ok 6tys masz +50KM calkiem niezla opcja, poza tym silnik bez turbo ma duzo zalet i nie wymaga specjalnego traktowania

sam mysle o zamianie 1.8 na 2.2 -2.5 :wink:

a i jak bys robil SWAP koniecznie daj mi znac na PW :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok 6tys masz +50KM calkiem niezla opcja, poza tym silnik bez turbo ma duzo zalet i nie wymaga specjalnego traktowania

Jak dla mnie nie oplacalne ja w felicii za 2tys zl mam +50KM :mrgreen:

A turbo wcale nie wymaga az takiej uwagi. Ssaka tez nie mozna katowac na zimnym, a po katowaniu tez warto zeby chwile sie schlodzil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w felicii za 2tys zl mam +50KM :mrgreen:

 

bo masz napęd na jedną ośkę...dołóż drugą napędzaną ośkę; juz masz 4 tysiące, przy samej zmianie znaczka ze Skoda na Subaru musisz dopłacić kolejne 2 tysiące...i masz 6k :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w felicii za 2tys zl mam +50KM :mrgreen:

 

bo masz napęd na jedną ośkę...dołóż drugą napędzaną ośkę; juz masz 4 tysiące, przy samej zmianie znaczka ze Skoda na Subaru musisz dopłacić kolejne 2 tysiące...i masz 6k :D

 

wiem ze skoda ma tansze konie, ale w subaru tez mozna... pokaze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie oplacalne ja w felicii za 2tys zl mam +50KM :mrgreen:

ciekawe jak? chyba nitro :mrgreen:

nie porownuj skody do subaru inna klasa cenowo tez, moze lepiej sprzedaj subaru i zamien felke na fabie TDI po chipie bedziesz mial duzo wiecej mocy i tanio :idea:

ps: jesli dla ciebie n/a wymaga takiej samej uwagi i dbania co turbo to nie mam pytań :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, ja bym tak nie demonizował tego specjalnego traktowania auta z turbiną. Jeżeli silnik jest seryjny to wystarczy normalna kultura techniczna i nic nad to. Olej sprawdzasz tak samo w wolnossącym jak i turbo, szybszą jazdę zaczynasz w obu przypadkach dopiero po zagrzaniu oleju. Jedyne na co w turbo należy zwrócić uwagę to po ostrej jeździe nie wyłączać od razu silnika tylko spokojnie się przetoczyć autem chwilę lub poczekać przed wyłączeniem. No i to chyba tyle, gdzie tu specjalne traktowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie oplacalne ja w felicii za 2tys zl mam +50KM :mrgreen:

ciekawe jak? chyba nitro :mrgreen:

nie porownuj skody do subaru inna klasa cenowo tez, moze lepiej sprzedaj subaru i zamien felke na fabie TDI po chipie bedziesz mial duzo wiecej mocy i tanio :idea:

ps: jesli dla ciebie n/a wymaga takiej samej uwagi i dbania co turbo to nie mam pytań :roll:

Jak nie wiesz jak, to placisz kupe kasy za każdą pierdołę. Ja sam uturbiam samochody, stroje itd. Uzywane czesci, troche oleju w glowie i mozna dobrze za 2 tys zl uturbic tani samochod. Oczywiscie sondy szeroko pasmowej nie licze. MegaSquirta, jesli wiesz co to, zrobilem za 200zl...

TDI mnie nie pociagaja...

A co do roznicy miedzy NA i turbo ... nie mam sil Ci odpowiadac, aflinta juz napisal :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu popuść warkoczyki. Nie jeden próbował zwiększać moc w wolnossącym Subaru i nie jeden porwał się na to z budżetem 2k :lol:

Jak będziesz kolejnym to opisz na forum całą operację i jej efekty :cool:

2k jak mial bym liczyc ze sprzeglem to nie da rady :razz: Jak ktos sie bieze a nie wie jak to nie zrobi, juz felicie chcieli kopiowac ode mnie i jakos nie "wyszlo", a mieli podane co i jak. Zdradze tylko ze turbo od forestera w super stanie nabylem za 200zl :mrgreen: Jak by na uczelni placili wiecej jasne zebym kupil od razu GT. NA narazie mi wystarcza, baczki na mokrym tez kreci :lol: A co bedzie z czasem... lubie miec jakies zajecie.

 

PS. wiem ze temat turbo w NA jest zabroniony, ale amerykanie o tym nie wiedza i jakos jezdze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam uturbiam samochody, stroje itd. Uzywane czesci, troche oleju w glowie i mozna dobrze za 2 tys zl uturbic tani samochod. Oczywiscie sondy szeroko pasmowej nie licze. MegaSquirta, jesli wiesz co to, zrobilem za 200zl...

jakos uturbione n/a do mnie nie przemawia ze wzgledu na awaryjnosc szczegolnie jesli zrobione to jest za 2 tysie watpie czy to wogule jezdzi ale moze sie myle, tak rozumujac to tanio uturbisz swoje 2.0GL bo wszyskie graty masz w cenie pasztetu z serii GT/forka turbo :mrgreen:

mialem kilka aut turbo i wiele n/a i niemowcie ze nie ma roznic w ich traktowaniu, bo jest wiele zaczynajac od jakosci plynow eksploatacyjnych, paliwa 95vs98, przegladow, rozgrzewania itd itd

w mojej imprezie 1.8 otwieram maske tylko poto zeby wlac plyn do spryskiwacza a auto ma 15 lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos uturbione n/a do mnie nie przemawia ze wzgledu na awaryjnosc szczegolnie jesli zrobione to jest za 2 tysie watpie czy to wogule jezdzi ale moze sie myle, tak rozumujac to tanio uturbisz swoje 2.0GL bo wszyskie graty masz w cenie pasztetu z serii GT/forka turbo

Z GL nie zrobie GT ale dmuchajac 0,4bara +50KM nie bedzie problemem.

Koncowa cena napewno bedzie wyzsza, ale duzo czesci juz mam.

Wszystko zalezy jak chcesz to wykozystywac, jak bedziesz katowal ciagle to jasne ze dlugo nie pojezdzisz. Ale przy cisnieniu 0,4bara, prawidlowym AFR i EGT, seryjny silnik NA wiele nie odczuje. Do tego dochodzi jeszcze zrobienie wydechu (nie musi byc z kwasowki), sprzeglo i cena rosnie... Do wymiany to samo co przy podnoszeniu mocy GT.

Jak nie wierzysz ze mozna zrobic dobrze za 2tys zobatrz wykres mojej felicii na PJ. Teraz ma wiecej koni, moment ma taki sam bo cisnienie podnioslem tylko powyzej 4500obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawoscia bede sledzic twoj projekt o uturbieniu GLa bo bedzie to 1wszy na tym forum

To tak szybko nie bedzie, narazie zbieram graty.

ps: jak w wykresy nie wierze bo mozna je sobie dowolnie modyfikowac i poza tym nijak maja sie do osiagow auta

Wykresu nie podyfikowalem i sam bylem zdziwiony ze az tyle mocy przybylo. Osiagi na suchym ma leprze/podobne do mojej imprezy, czyli na poziomie samochodu z silnikiem 2l. Wielkiej rewelacji nie ma, to silniczek 1,3l. Ale zdziwienie innych i dzwiek blow off'a bezcenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...