Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

to zależy jak duży jest ogród i jaki efekt chce się uzyskać. Mam dość duży ogród i kocham wielkie drzewa

 Uważam, że każdy powinien mieć choć jedno duże drzewo, zwłaszcza w dzisiejszych czasach upałów gdy cień ratuje życie. Duże drzewa wspaniałe budują strukturę, bez nich ogrody są płaskie nawet z niskimi drzewkami. Zawsze jak gdzieś na nowych osiedlach widzę dom z zachowanym starym dużym drzewem to od razu się cieszę. Ale jak pisałem jestem w tym temacie lekko stuknięty. na 2000m2 mam 4 80-letnie dęby, 2 lipy, 4 sosny, 2 swierki, modrzew, daglezję - wszystko pełnowymiarowe. Najmłodsze mają 60 lat. Do tego 40 letnia jodła kalifornijska oraz 3 jabłonie przedwojenne. Sam dosadzilem 2 klony, jodłę kalifornijską, tulipanowca, robinie, grujecznika, brzozę, jesion, dwa buki, robinie, ambrowca i graba oraz kilka kolejnych sosen. Najstarsze mają już 10 lat i 8-10 metrów. A ja już planuje kolejne drzewa. Wiem, jestem walnięty, żona już zrezygnowała z walki. 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, STIFF napisał(a):

Wiem, jestem walnięty, żona już zrezygnowała z walki. 

Ale za to pozytywnie! :)

Dzięki za spotkanie i pokazanie ogrodu, jest co podziwiać! :)

 

P. S. Jak tylko wróciliśmy zabraliśmy się za sadzenie roślinek czekających w kolejce, przed chwilą skończyliśmy ogarniać :)

20240609_200610.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądaliśmy tulipanowca w Maryninie i się zastanawialiśmy czy by u nas się sprawdził, chyba właśnie dałeś odpowiedź 
 
 
 
P. S. Dereń już posadzony, ale jeszcze ze 30 sadzonek stipy, szałwi i przetaczników czeka w doniczkach... 
20240608_164021.thumb.jpg.327baf6dbabc445b3d0799d52732ea36.jpg

Fajny ten dereń. Co to za odmiana? Moje mają fajne liście ale nie kwitną tak ładnie. 2906d73e13e9cb00bcb4ffb4851b98d5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gazik napisał(a):


Fajny ten dereń. Co to za odmiana? Moje mają fajne liście ale nie kwitną tak ładnie. 2906d73e13e9cb00bcb4ffb4851b98d5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dereń Kousa Satomi. Ten u Ciebie to dereń biały? My mamy jeszcze kilka czerwonych, ale niedawno wsadzone więc nie ma się czym chwalić. Ale jeszcze ma być jeden krzak jadalnego i jak zrobię ogrodzenie to przy nim chcę posadzić jeszcze jeden dereń kousa, albo milky way, albo china girl, jeszcze nie zdecydowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bialy. Fajne bezobsługowe krzaczory. Szybko rosną, tniesz raz na rok. Idealne do obsadzenia płotu. Zima maję fajne czerwone gałązki. Gdyby jeszcze kwitły tak jak ten Twój byłby ideał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gazik napisał(a):

Tak, bialy. Fajne bezobsługowe krzaczory. Szybko rosną, tniesz raz na rok. Idealne do obsadzenia płotu. Zima maję fajne czerwone gałązki. Gdyby jeszcze kwitły tak jak ten Twój byłby ideał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

My w tym celu czerwonego pod ogrodzeniem z jednej strony posadziliśmy. A derenie Kousa na żywopłot raczej słabo się nadają, chociaż też można je przycinać, ale nie tak mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gazik napisał(a):

. Zima maję fajne czerwone gałązki

jest też odmiana z żółto-zielonymi takimi prawie kanarkowymi. też fajnie wygląda i zawsze mam wrażenie, że już im wegetacja ruszyła bo mają taki żywy kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, STIFF napisał(a):

jest też odmiana z żółto-zielonymi takimi prawie kanarkowymi. też fajnie wygląda i zawsze mam wrażenie, że już im wegetacja ruszyła bo mają taki żywy kolor

Właśnie wróciliśmy że spacerku po wsi, parę domów dalej oglądaliśmy takiego derenia i żona mówi "chcę" :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kronikarskiego obowiazku, podziele sie rezultatami, tak jakos po mniej wiecej tygodniu.

 

 

image.jpeg.c3be9517c583c9ce1877c7e163d5edb4.jpeg

 

Dzieki za wszystkie rady, oczywiscie mam kolejne pytanie...

Co mam zrobic z tymi chwasciorami? Jest cos na to? Cos co nie spowoduje przedwczesnego zejscia kota czy psa i nie wypali trawnika?

 

Wydaje mi sie ze glownie to mlecz i ... babka?

 

Dzieki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2024 o 13:29, Guliwer napisał(a):

Czy ktoś w swoim ogrodzie posiada drzewo tlenowe?

Sensowniej to chyba w kołdry i garnki z pokazu dla emerytów zainwestować. Jakoś nie znam milionera, który dorobiłby się na plantacji. A zaoraną już widziałem. Przy S3 też rosło poletko, jakoś go ostatnio nie mogę namierzyć.

 

https://cepl.sggw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/75/2021/08/Smarul_i_in.pdf

 

Do produkcji plantacyjnej drewna mamy udomowione kultywary topoli, na słabszych schych glebach brzozę, sosnę.

Jak chcesz w ogrodzie w cieniu posiedzieć to najszybciej szeroką koronę rozbuduje klon jesionolistny. Wolniej ale szlachetniej - dąb czerwony. Pachnące zimozielone- daglezja, jodła kalifornijska. Smukłe - wspomniany tulipanowiec, robinia, glediczia.

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2024 o 23:21, BiP napisał(a):

Sensowniej to chyba w kołdry i garnki z pokazu dla emerytów zainwestować. Jakoś nie znam milionera, który dorobiłby się na plantacji. A zaoraną już widziałem. Przy S3 też rosło poletko, jakoś go ostatnio nie mogę namierzyć.

 

https://cepl.sggw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/75/2021/08/Smarul_i_in.pdf

 

Do produkcji plantacyjnej drewna mamy udomowione kultywary topoli, na słabszych schych glebach brzozę, sosnę.

Jak chcesz w ogrodzie w cieniu posiedzieć to najszybciej szeroką koronę rozbuduje klon jesionolistny. Wolniej ale szlachetniej - dąb czerwony. Pachnące zimozielone- daglezja, jodła kalifornijska. Smukłe - wspomniany tulipanowiec, robinia, glediczia.

Nie chodziło mi o plantację, tylko takie 2-3 sztuki, ale faktycznie padłyby mi wszystkie drzewa dookoła. Myślałem, że to takie eko-drzewo, a to niezły agresor jest. No to zagospodarowanie liściorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka samojezdna (robocik) do zdalnego koszenia trawy , co polecacie na teren około 600 m2 do 3000 pln  i dlaczego ten konkretny typ/model ?

 

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...