Skocz do zawartości

AWD a lancuchy...


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie gadalem ze znajoma ostatnio o alpach i zeszlo na obowiazkowe zakladanie lancuchow zima. I wlasnie jak to jest w samochodach AWD?? bo z tego co wiem to lancuchy sie zaklada na kola napedzane... czyli zakladam na wszystkie 4?? :)

 

Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że AWD są zwolnione z obowiązku jazdy na łańcuchach :roll: Sam chętnie dowiem się jak jest na prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z roznica obwodow kol?? zima = ciezsze warunki + spora roznica w obwodzie i wiskoza mowi papa??

 

czy na łańcuchach robisz setki km z wielkimi prędkościami?

śmiem twierdzić, że wiskoza nie jest tak cholernie delikatną materią, żeby miał ją szlag trafić po 20km przejechanych na łańcuchach.

 

spora różnica? ile łańcuchy dodają w średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, nie całkiem. Nie dotarłem do informacji dotyczących subaru, ale przy audi quattro jest informacja, że łańcuchy zakłada się na przednie (skrętne) koła, nie trzeba na wszystkie 4. Dokładnie tak, jak piszą:

Chyba raczej nie ma takiej potrzeby. Wystarczy przód. Tak samo stoi w instrukcji obsługi.
W instrukcji do Forka, też jest napisane, że wyłącznie na przód

 

A jeśli chodzi o wisko, zgadzam się z DNLem

a co z roznica obwodow kol?? zima = ciezsze warunki + spora roznica w obwodzie i wiskoza mowi papa??

Nie martw się, nie ma problemu. Łańcuchy zakładasz na śliskiej nawierzchni. Wiskoza znacznie bardziej dostaje w tyłek przy zawracaniu na asfalcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym lub nawet ubitym śniegu pewnie AWD z dobrą zimówką dałby radę, ale jakbym miał jechac po górskich serpentynach tuż nad przepaścią to wolałbym mimo wszystko mieć łańcuchy...

AWD jest fajne ale to nie jest gwarancja 100% przyczepności i sterowalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie jest wymagane to wole zalozyc

i tu masz rację.

chyba rozmowa nie jest na temat, czy szpanować napędem na lodzie czy nie ;)

 

W Austrii dają dość wysokie mandaty za brak łańcuchów, tam gdzie trzeba je mieć na kołach, nie pamiętam znaków 'NIE DOTYCZY Subarowego S-AWD :)'

po prostu, krzyczą że trzeba założyć, zakładasz na przednie koła, jedziesz i unikasz mandatu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...