Skocz do zawartości

CB radio, a subaru?


BEHEMOT

Rekomendowane odpowiedzi

"RADIOTEL"

Sprzedaż Serwis CB PRESIDENT Częstochowa

 

Pan Marek Szlama

502338414

 

DWORZEC PKP STRADOM

ul. Pułaskiego 100/120

42-200 Częstochowa

 

Regulacja trwa 5 minut.

Można przyjechać, albo wysłać.

 

[EDIT]: Na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, że tak grzecznie zapytam Co Żeś się tak uparł na to ASC? Chcesz udowodnić, że jest to przydatna fukcja czy jak? Przepraszam, ale naprawdę nie rozumiem :???:

Sprawa jest dość prosta:

Jak zaczynałem moją przygodę z CB, to otrzymałem od "doświadczonych w temacie" radę: warto mieć ANL i SQ - reszta to bajer...

Praktyka potwierdziła to, że ANL warto mieć - rzeczywiście działa.

SQ - równie dobrze można sciszyć radio...

 

Ideałem byłoby radio sciszające automatycznie między emisją modulowaną - czyli ASC. Dlatego Johnny II.

Problem w tym, że ASC w Johnny II w setupie fabrycznym jest parodią ASC!

Po regulacji jest OK - może nie ideał, ale działa.

 

BTW: A "automatyczny ANL" w Johnny II, jest na pewno gorszy od "włączanego" w Unidenie 510 - w J. słychać wszystko - wycieraczki, spryskiwacz, szyby, zapłon - w U510, tylko wycieraczki...

 

Jak wiadomo Pasmo obywatelskie jest po to aby wymieniać się informacjami o drodze, dlatego są dwa sposoby użytkowania go w aucie:

1. Masz włączone CB ale ściszone, gdy chcesz się czegoś dowiedzieć to pytasz.

2. Masz włączone tylko CB i słuchasz informacji drogowych, prowadzisz ciągle QSO z innymi użytkownikami drogi

i tyle...

SQ przydatne gdy akurat nikt nie nadaje, a filtr ANL gdy masz zakłócenia z własnego auta lub inne QRM`y...

Jak dla mnie wszystkie inne funkcje czy modulacje które są zapożyczone z radioamatorstwa są troche bezsensu, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy wie ktoś z szanownych forumowiczow gdzie w Trojmiescie mozna znalezc dobry sklep z duzym wyborem odbiorników CB i anten?

 

I jak ze ciemny w tych sprawach jestem to mam jeszcze jedno pytanie. Czy dlugo schodzi na strojenie tego ustrojstwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroi się radio i antenę do masy auta więc po kupnie kompleciku należy stroić

a to że będzie działać bez strojenia to nie znaczy że będzie działać tak jak powinno

 

Że co?

Niewiem kto Ci powiedział o tym, że stroi się radio - ale była to osoba mało rozgarnięta w temacie radiowej.

Stroi się tylko i wyłącznie antenę do częstotliwości, aby miała rezonans.

Są anteny (zazwyczaj na magnesie) gdzie nie masz możliwości jej zestrojenia (jedynie przez ucięcie - czego nie polecam); fabrycznie strojone są one na 1:1

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stroi sie antenę, tak aby WFS (Współczynnik Fali Stojącej) miał jak najmniejszą wartość. Idealnie jest gdy WFS=1.

Jak masz kiepsko zestrojone, WFS jest znacznie większy od 1 i przy nadawaniu fale zamiast być promieniowane przez antenę są odbijane i wracają do radia. Przy sporych mocach (nie dotyczy to CB) można upalić końcówkę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroi się radio i antenę do masy auta więc po kupnie kompleciku należy stroić

a to że będzie działać bez strojenia to nie znaczy że będzie działać tak jak powinno

 

Może chodziło o regulację ASC w presidentach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroi się radio i antenę do masy auta więc po kupnie kompleciku należy stroić

a to że będzie działać bez strojenia to nie znaczy że będzie działać tak jak powinno

 

Że co?

Niewiem kto Ci powiedział o tym, że stroi się radio - ale była to osoba mało rozgarnięta w temacie radiowej.

Stroi się tylko i wyłącznie antenę do częstotliwości, aby miała rezonans.

Są anteny (zazwyczaj na magnesie) gdzie nie masz możliwości jej zestrojenia (jedynie przez ucięcie - czego nie polecam); fabrycznie strojone są one na 1:1

 

Pozdrawiam.

 

Własnie przymierzam się do antenki na magnesie (president ml-145). Co do radia to upatrzylem sobie unidena 520. Chyba ze zle sobie upatrzylem to wyprowadzcie laika z bledu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przymierzam się do antenki na magnesie (president ml-145). Co do radia to upatrzylem sobie unidena 520. Chyba ze zle sobie upatrzylem to wyprowadzcie laika z bledu :)
radio bardzo dobre (choc nie ma aktualnej homologacji w Polsce), antenka jest ok ale mozesz tez wziasc analogiczny model z Midlanda - bedzie taniej a dokladnie te same parametry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unidena 520

Jeżeli będziesz miał dorabiane ksenony, to prztwornice będą dawały takie zakłocenia, że pozostanie Ci tylko Herbert z ASC....

Przerabiane na własnej skórze.

 

Nie mam w planach zmiany lamp, seryjne mi wystarczają póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos montowal w kombiaku antene na tylnej klapie na uchwyt (typu SF-40 albo KF-150 Presidenta) ??

 

Bo o ile w GTku wywiercilem dziure w dachu :razz: to jakos teraz mi sie nie bardzo widzi takie rozwiazanie i mam zamiar zaryzykowac z uchwytem na kancie klapy ale nie wiem jak takie rozwiazania sprawdzaja sie w rzeczywistosci.

 

Wolalbym antene moc zestroic do poziomu (SWR) 1.2-1.3 max. - z dziura w dachu uzyskanie 1.1 nie stanowilo problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz miał dorabiane ksenony, to prztwornice będą dawały takie zakłocenia, że pozostanie Ci tylko Herbert z ASC....

Przerabiane na własnej skórze.

no i zalozylem na probe unidena 520sl - niestety sti my06 (moj egzemplarz) ma siejacy wentylator nawiewu i pompe paliwa (ciekawe jak bedzie z Walbro?) . Troche ciszej bylo na Presidencie Walker (takie bydle). Zalozylem antene Midland 9 plus na uchwycie SF 40 - antena kladzie sie na "styk" na spojler dachowy (zostaje 1 cm luzu) wiec jest OK.

 

Dzisiaj przeprowadze testy i zobacze czy zaklocenia da sie przezyc czy bede szukal innego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...