Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozmontowałem tył auta, blacharz będzie ogarniał dziury. Będzie miał sporo roboty bo trzeba to całe badziewie powycinać i powspawywać nową blachę bo z tej to już niewiele zostało :(

Jeśli operacja zakończy się sukcesem to powygłuszam tam sobie coś nie coś.

 

DSC_0829.thumb.JPG.bc6df88f547ce6de7cf7fe0d0eb07ccd.JPG

 

20230407_141254.thumb.JPG.0ba4293be3e67b7e7707eb15578a53c6.JPG

 

20230407_141235.thumb.JPG.6f9ded883e49ffbbf75dbda1bc9d7bea.JPG

  • Trzymaj się 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattipk napisał(a):

@SdKfz_00 a mógłbyś pokazać jak z zewnątrz wyglądała sytuacja? Na nadkolach była widoczna ruda czy zajrzałem na kielichy profilaktycznie?

Tak to wygląda w miejscu gdzie jest najbardziej wyżarte czyli przy mocowaniu pasa od strony kierowcy:

 

DSC_0830.thumb.JPG.fed9014c0f9cc970fb490a9b4509c81f.JPG

 

Pęknięcia i odpadająca blacha pojawiły się dopiero kiedy zacząłem tam grzebać i dłubać żeby ocenić skalę zniszczeń. Przed tym wyglądało to jak standard w nastoletnim aucie, rudy nalot nic szczególnego.

Odkryłem to dopiero kiedy w aucie zaczęły mi parować szyby podczas jazdy w deszczu. Zacząłem szukać czy gdzieś się woda nie dostaje i moją uwagę zwróciły zabarwione na rudo ślady po wodzie przy lewym kielichu.

Jak się tam dokopałem to zawału dostałem, ale warto dodać że to nie była przyczyna parowania szyb, był nią zawalony liściami i igliwiem filtr kabinowy.

Także polecam zajrzeć tam od środka bo z zewnątrz nic nie wskazywało na agonalny stan blachy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SdKfz_00 napisał(a):

Tak to wygląda w miejscu gdzie jest najbardziej wyżarte czyli przy mocowaniu pasa od strony kierowcy:

 

DSC_0830.thumb.JPG.fed9014c0f9cc970fb490a9b4509c81f.JPG

 

Pęknięcia i odpadająca blacha pojawiły się dopiero kiedy zacząłem tam grzebać i dłubać żeby ocenić skalę zniszczeń. Przed tym wyglądało to jak standard w nastoletnim aucie, rudy nalot nic szczególnego.

Odkryłem to dopiero kiedy w aucie zaczęły mi parować szyby podczas jazdy w deszczu. Zacząłem szukać czy gdzieś się woda nie dostaje i moją uwagę zwróciły zabarwione na rudo ślady po wodzie przy lewym kielichu.

Jak się tam dokopałem to zawału dostałem, ale warto dodać że to nie była przyczyna parowania szyb, był nią zawalony liściami i igliwiem filtr kabinowy.

Także polecam zajrzeć tam od środka bo z zewnątrz nic nie wskazywało na agonalny stan blachy.

Jak to Reni śpiewa:) a kiedyś cię znajdę...:))

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, makos89 napisał(a):

Miałem sprzedawać... ale NIE! Nie poddam się tak łatwo. Za namową rodziny i przyjaciół będę z tym walczył. Jeszcze dziś jedzie do znajomego blacharza na wstępną wycenę. Progi, nadkola i kielichy w cenie. Jak robić, to konkretnie

Kupiliśmy w jednym czasie z tego co pamiętam.

Ja już z 10 razy chciałem sprzedać :biglol:

Bo ciasno, bo głośno, bo bagażnik mały, bo rower nie wchodzi, a nawet do Yarisa się mieścił.

Tylko tak się zastanawiałem co ja kupię w zamian...

Jak się ruda zacznie na poważnie panoszyć - też podejmę walkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2023 o 08:50, Zajonc napisał(a):

Kupiliśmy w jednym czasie z tego co pamiętam.

Ja już z 10 razy chciałem sprzedać :biglol:

Bo ciasno, bo głośno, bo bagażnik mały, bo rower nie wchodzi, a nawet do Yarisa się mieścił.

Tylko tak się zastanawiałem co ja kupię w zamian...

Jak się ruda zacznie na poważnie panoszyć - też podejmę walkę

Ruda już pewnie zjada twoje auto. Ściągnij nakładki progów, wygłuszenia w bagażniku i sprawdź.

 

 

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, makos89 napisał(a):

Ruda już pewnie zjada twoje auto. Ściągnij nakładki progów, wygłuszenia w bagażniku i sprawdź. 

Się boję, że jak wybebeszę to kupię rozpórkę tył.

I już nie ubiorę auta :D

A historia zna już taki przypadek.

A poza tym to chcę doprowadzić Golfa do porządku by móc na spokojnie doprowadzić Imprezę do porządku.

O ile blacharza znajdę dobrego w normalnym pieniądzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, makos89 napisał(a):

Ruda już pewnie zjada twoje auto. Ściągnij nakładki progów, wygłuszenia w bagażniku i sprawdź. Żałuję że rok temu nie podjąłem walki. Z bąbla 1cm zrobił się 10 cm... patrz co się wysypało z plastikowej osłony która jest wpięta w próg:

 

20230407_134219.jpg

To samo co roku jest w Legacy między przednim nadkolem, a nakładką progową. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę co udało mi się zrobić w przeciągu ostatnich  3 tyg 

A zrobilem 

Regeneracje dyfra 

Podmiankę skrzyni wraz z wymianą osprzętu od strony sprzęgła ...

Walka trwa bo przedobrzyłem przy nabijaniu uszczelniacza w skrzyni i muszę go wytargać i wstawić nowy xD> 

Plany się rozwijają bo blacha powoli woła o Robotę czy znacie kogoś z okolic wawy co ogarnie progi tylnie nadkola i część podłogi ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...